Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2.4b tykanie/klekot zaworów


dario33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, - mam 2.4 benzyna z gazem 95rok Terrano, Olej Elf 5W40 , wcześniej 10W40 Mobli . Czasami po odpaleniu klekotał, w większości wypadków po nagrzaniu przestawał i chodził cichutko a czasami nie przestawał i klepał dalej. Podjechałem do mechanika by zajrzał co to może być.Pierwsza diagnoza - wymienił mi rozrząd (bo podobno elementy starego były już w misce olejowej), i 4 albo 6 (nie pamięta....) samoregulatorów zaworów, przeczyścił mi kanał oleju idący pod głowicą, który podobno był zapchany na zwężeniu. Jak się nietrudno domyślić samochód klekotał tak samo jak przed tą operacją. Następnie zauważył, że jeden zawór jest wyżej niż inne i postanowił zrobić regulację tego hydraulicznego popychacza manualną (na śrubkę). Też to nic nie dało i klepie dalej. Pomysłów mu już brakuje (ma jeszcze mi sprawdzić pompę oleju czy daje odpowiednie ciśnienie) a mi nerwów bo auto stoi od 2 miesięcy. Macie może jakieś rady?

Edytowane przez dario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem do tego silnika zaleca sie 10w40

jest to typowy dzwiek regulatorow?

u mnie tez byl, 1szt sobie cykala wkurzylem sie zalalem wyciszacz od LM i po problemie. (tak, tak wiem jak cos sie dzieje to sie naprawia...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się kojarzy że jeśli już zmieniamy kategorię oleju to raczej na bardziej gęsty, czyli z 5W na 10W ... z 10W na 15W ... ale nie na odwrót

No chyba, że silnik był remontowany (uszczelniacze itd...), wtedy można powrócić do nominalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym... Kupiłem kiedyś Passata B3 z przebiegiem ponad 500tys. km i właściciel z racji przebiegu zalał 15W40. Wymieniłem na 10W40 i nie było żadnych problemów a praca silnika i rozruch zimą wyraźnie się poprawiły. Ewentualnie po takiej wymianie skróciłbym interwał do kolejnej aby spuścić ewentualny syf, który lepszy olej może wypłukać z silnika. Znam też kilka przypadków przejścia z oleju 10W na 5W i też problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łokej łokej :)

Ja też w das Auto powracałem do kategorii "rzadszej" ... ale po remoncie ;)

Jeśli natomiast producent jako najrzadszy proponuje 10W to już bym tej granicy nie przekraczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprobuje zalac go mineralnym Castrol GTX High Mileage, koszt niewielki wiec sprobuje. Jak nie pomoze to doleje tego Liqui Moly. _chudy to to?

http://www.liquimoly.sklep.pl/mobile/pl/p/Wyciszacz-popychaczy/3

Edytowane przez dario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyjdzie próba z pomiarem ciśnienia oleju aczkolwiek jak kontrolka się nie żarzy ani nie zapala to powinno być git i wymień popychacz chydrauliczny bo może się przytarł albo jakieś obce ciało go blokuje i niemorze się dobić.a regulacje zaworów chydraulicznych to lepiej se odpuść bo to nie takie proste a w tym przypadku nic nie pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto wreszcie odebrałem, olej wymieniony na mineralny, dolany dodatek na wyciszenie zaworów, przejechane kilkaset km ale dalej klepie jak klepał. Po dobrym nagrzaniu w trasie przestaje, ale od razu po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu tykanie. Teraz co mówił mechanik - niby sprawdzał pompę i niby daje dobrze (mówił 5bar), kontrolka gaśnie od razu. Podobno na jednym zaworze tylko klepie ale po podmianie na nim popychacza hydraulicznego klepie dalej. Też mechanik wspominał o ciele obcym ale co i gdzie to już nie wie skoro po podmianie klepie dalej. Samochód ma moc chodzi normalnie ale strasznie tykoce, pytam ludzi i już w teoriach schodzą niżej na panewki i planowanie głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...