Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Plyn chłodzący


Hiszpaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w almerze 2,2di, mam problem z uciekajacym plynem w zbiorniku wyrównawczm. Plam pod autem brak, w środku pod dywanikami sucho, pod maską tez nic nie widac zeby było gdzies mokro. Co jakieś 3 dni muszę dolewać, spada z max na min. Dymu białego z rury brak. Nie za bardzo wiem co może być przyczyną. Może sie ulatniac przez korek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz wystarczającą ilość w układzie, a nie tylko w zbiorniczku wyrównawczym.  Wystarczy zdjąć nakrętkę, tę "główną" i dolewać stopniowo do momentu aż zobaczysz, że jest pod korek. Następnie dolej w zbiorniczku wyrównawczym i zobaczymy czy to pomoże. U mnie w 1.8 z LPG miałem to samo i przez to w zime problem z przełączeniem na gaz, nie wiedziałem gdzie ucieka płyn i okazało się, że było go za mało w całym układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu korka chłodnicy płyn, z uwagi na to że przy zmniejszaniu swej objętości w wyniku stygnięcia płyn zasysany jest ze zbiorniczka wyrównawczego, powinien być niemalże pod sam korek. Nie ma widocznych śladów przecieku na zimnym silniku musisz zatem poobserwować układ na rozgrzanym. Może w wyniku podwyższonej temperatury a co za tym idzie i ciśnienia w układzie płyn wydobywa się i automatycznie paruje, stąd brak śladów kapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku 2,2 DI przy zaworze recyrkulacji spalin EGR jest śrubka na klucz 10 do odpowietrzania układu chłodzenia. Na zimnym silniku odkręć śrubkę, odpal samochód i jak przestanie z otworu uciekać płyn z bąbelkami powietrza to śrubkę zakręć. Uzupełnij płyn i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...