Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

delikatny wyciek po regeneracji maglownicy


simson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu odebrałem auto od zakładu specjalizującego się w regeneracji przekładni samochodowych.
oddałem auto, bo już lało się mocno po lewej stronie bliżej środka, cały płyn wyciekał w kilka dni.

były lekkie luzy na kierownicy, raczej sporadyczny hałas z układu kierowniczego, czasem z pompy gdy poziom płynu był bardzo mały.

Została zregenerowana maglownica + krzyżak z uszczelniaczami, generalnie pełna regeneracja. Mechanik wspomniał, że można przy okazji zrobić drążki czy tam końcówki drążków kierowniczych, zapytał mnie ile chce jeszcze tym autem jeździć, powiedziałem mu, że na wiosnę chce to auto zmienić. Stwierdził, że stare jeszcze trochę pociągną.

 

Teraz zauważyłem na parkingu, że jak auto stoi jest sucho, ale przy przejeździe przez bramę po skręcie są drobne kropelki, tak na szerokości kół są kropelki oleju/płynu jakiegoś.
Nadal bardzo sporadycznie jakiś hałas z okolic układu kierowniczego, luzów raczej nie ma, na pełnym skręcie kół z piszczenie, chyba pompa się lekko przytarła podczas jeżdżenia z niskim poziomem, ale generalnie wspomaganie działa ok (na postoju jak kręcę kierownicą i przyciszę radio, leciutko słychać pracującą pompę).

 

Moje pytanie czy to, że cieknie to tylko kwestia maglownicy (bo ona ma te uszczelniacze), czy to może być związane ze zużytymi drążkami, ale one mają chyba tylko osłony żeby piach i woda się tam nie dostawała? pytam, bo się nie znam, a mam rok gwarancji na tą maglownicę.

 

Aha mam jeszcze szumiące łożysko/a z przodu do wymiany (już jestem umówiony na naprawę), ale to chyba nie ma żadnego wpływu.

Jak mechanik będzie zmieniał łożyska, rzuci okiem na ten wyciek.

generalnie jestem strasznie wkurzony na mają strzałę, bo dużo rzeczy się sypie, ale z tym wyciekiem to już paranoi można dostać

PS. czy jest jakiś płyn, proszek, żeby zmyć plamy z oleju tego ze wspomagania? Mam 2 takie plamy i muszę się tego pozbyć
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj robotę... U mnie też zakład w Katowicach zrobił taką super regenerację magla, że po paru miesiącach zaczął znów cieknąć i musiałem reklamować, a szlak trafił mnie przy okazji za tych fachowców...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest zregenerowane to znaczy ze ma nie lać . Jedz niech ci to zrobią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra wymienilem lozyska, polecam ATP 23 e za 2 lozyska z segerami i zawleczkami, daja 2 lata gwarancji, trudno o lepsza cene, wczesniej zamowilem japanparts, ale byly same lozyska.

Mechanik przy zmianie wycieku z magla nie widzial, ubytku plynu nie ma, widzialem we wjezdzie 2 razy jakies pojedyncze krople, ale wiekszosc razy wjade i jest czysto, poczekam co sie bedzie dalej dzialo.

 

Mechanik mowil ze koniecznie musze wymienic przewody hamulcow z przodu, przy okazji wymieni mi plyn w ukladzie.

czy to cos takiego te przewody?

https://eautosklep.com.pl/przewod-hamulcowy-elastyczny-blue-print/ADN153160,350,ADN153160,a.aspx

czy raczej takiego:

http://www.iparts.pl/czesc/przewod-hamulcowy-elastyczny-nk-852251,0-127-852251-24979.html

 

czy one sa takie same na prawa i lewa strone?

moze jakies inne propozycje, nie chce nic drogiego, bo ostatnio sporo kasy wkladam w to auto.

 

musze tez wymiec wzmocnienie pas dolny (co trzyma sie na tym chlodnica I zderzak), jest mocno zardzewiale I istnieje ryzyko ze kiedys peknie albo sie urwie, ponoc jeden zaczep czy cos tam juz puscil.

na aukcjach na allegro widze tylko wzmocnienia gorne.

czy ten element musze kupic jak na aukcji ponizej, czy mozna osobno sam ten pas na dole, cyz moze to byc wyciete z uzywanego auta?

I jak wyglada montaz, czy to trzeba wspawac?

 

widzialem to od dolu, wydaje mi sie ze to ta belka na dole widoczna na 1 zdjeciu tej aukcji:

http://allegro.pl/wzmocnienie-pas-przod-nissan-primera-p12-i6808915315.html#imglayer

czy szukac tego po szrotach?

 

poniewaz jestem laikiem, bede wdzieczny za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...