Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz do podłogi a brak reakcji 1.8 benz


radii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka razy doświadczyłem już dziwnego zjawiska tj. Przy obrotach 3000 i prędkości 120km/h wciskam gaz w podłogę a obroty nie rosną ani prędkośc na liczniku i w rzeczywistości auto nie przyspiesza (na drodze prostej i z gorki). Po jakimś czasie i puszczaniu pedału gazu obroty rosną. Dzieje się tak tylko przy tej prędkości, tak jakby odcinka przy 120km/h, co to może być, przepustnica? Dodam że na mniejszych obrotach/predkosciach auto dobrze się zbiera. Benzyna 1.8 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy postawić najpierw pytanie ile masz katalizatorów . W niektórych wersjach były więcej niż 1 - ja taka wersję mam. Puszka katalizatora znajduje się w kolektorze wydechowym i na tłumiku. Sprawdz jaka ty masz wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pali,teraz trochę jeździłem i problem nie występował, kolejnym razem jak się przytrafi spróbuję zrzucić bieg niżej albo zgasić silnik. Mechanik może sprawdzić katalizatory bez demontażu? Ps mam przepływomierz na podmianę(orginalny Bosch), ale wtyczka nie pasuje jest szersza od tej którą mam w aucie :-(

Edytowane przez radii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrób diagnostykę OBD charakterystyki MAF,TP,RPM,OX1,OX2,SHORT FUEL TRIM,LONG FUEL TRIM to podstawa w tym aucie gdzie masz sterowanie obrotami w taki a nie inny sposób i cały czas do tego zmieniają się mapy.

O sprawdzaniu podstawowych wartości z manuala zapomnij nic ci to nie da tylko to czy dane urządzenie jeszcze działa.

Myslisz że tak łatwo wyjąć kata jak te śruby i szpilki o twardości gwoździa urwą ci się wszystkie wszyściutenkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem ten występuje rzadko i zawsze przy 120km/h. Myślałem nad wymianą przepływomierza. Zamówiłem używkę do 1.8 bosha orginalny i wtyczka w aucie nie pasuje do wejścia w przepływomierzu(wejście jest szersze). U mnie jest zamontowany jakiś noname, nie widzę miejsca lutu. Czy warto się w to bawić i wlutowac inna wtyczke na aucie? Ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...