Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przekaźniki N16 silnik K9K ?


XDX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy ktoś jest w stanie opisać przekaźniki jakie są w komorze silnika w/w.

Niestety są nie opisane na obydwu pokrywach.

Szukałem ale nic nie ma. Ktoś już wcześniej zadał to pytanie załączając fotki ale temat został pominięty, może tym razem ktoś pomoże, Szczególnie szukam przekaźnika tylnej wycieraczki. 

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86712-n16-przekazniki-w-silniku-qg15de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy rzeczywiście nikt nie potrafi pomóc, mam wrażenie, że albo nikt nie zna odpowiedzi albo jestem ignorowany. Potrzebuje pomocy i chyba zwróciłem się w odpowiednie miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie nie wnosząc istotnych informacji o wersji Almery (wiem jedynie, że N16, w domyśle K9K= diesel 1,5dCi - popraw avatar). Brakuje podania wersji nadwoziowej (wg manuala sedan miał tylną wycieraczkę!(opcja?), wersja przed- czy po lifcie (graniczny nr VIN N16U0135126)?

Wbrew pozorom, przeznaczenie i położenie niektórych przekaźników w komorze silnika (i nie tylko) mogą różnić się w zależności od silnika (benzyna, diesel), wersji nadwoziowej  (hatchback, sedan), opcji wyposażenia czy daty produkcji (modernizacja 2003r.). Dlatego też podany link nie dotyczy wszystkich N16 z przyczyn jak wyżej.

Jeśli masz habetę po lifcie - przekaznik tylnej wycieraczki jest na poz.6 na foto w pierwszym poście zacytowanego linku (tutaj benzyna/diesel jest zgodność).

Sprawdziłeś bezpieczniki nr 27 (10A), nr 28 (15A) oraz masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Rzeczywiście nie podałem oczywiście chodzi o HB. Mój problem to po włączeniu praca wycieraczki to skokowe działanie. Myślałem, że może to wina przekaźnika lub jakiegoś układu sterującego pracą. Wymieniłem silnik na nowy i nic nadal podobne objawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...