Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nisan x-Trail kręci, ale nie odpala silnik.


abc250693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nissana X-Trail T30 2.2 diesel 2003. Mianowicie miałem niedawno malutką suczkę w prawy bądź lewy przedni i tylni błotnik, zależy jak kto stoi i patrzy, generalnie oberwała strona pasażera. Problem jest dość dziwny bo po kolizji samochód kręci ale nie odpal,  nie świecą się żadne kontrolki od deski rozdzielczej, nie działa także centralny zamek i wszystko oprócz lusterek elektrycznych.Wpierw zacząłem od wymiany akumulatora i baterii w kluczyku, później sprawdziłem wszystkie przekaźniki i bezpieczniki jakie znałem, I niestety nadal nic, mam podejrzenia że coś się zablokowało w aucie i przeszedł on w tryb awaryjny, albo popsuł się immobilizer, lub auto wymaga restartu. 

 

 

Jak ktoś miał podobny problem to bardzo będę wdzięczny za udzieloną pomoc lub radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wiązka biegnąca progiem nie przetarła się po uderzeniu

 

 

Niestety to nie to, wiązkę biegnącą od bezpieczników do drzwi sprawdziłem, nawet rozciąłem osłonę i dokładnie, kabelek po kabelku obejrzałem. 

Udało mnie się włączyć budziki i kontrolki te co mają się świecić na liczniku gdy kluczyk jest na pozycji ON. Niestety ale auto nadal nie odpala ale się kręci. I mam też inny problem mianowicie centralny zamek na pilocie nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poduchy wystrzeliły? jeśli tak to czujniki zderzeniowe mogą po odpaleniu poduszek odcinać dopływ paliwa. Ew jak w Hondach jest gdzieś czujnik bezwładnościowy który uniemożliwia zapłon. Niestety nic nie znalazłem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...