Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie radia Clarion


zeshky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji dorabiania AUX, porobiłem zdjęcia podświetlenia o które mnie prosił Grzmot.

 

U mnie większość jest przepalona, jeszcze nie zabierałem się za wymianę, ale jeśli ktoś już to robił to fajnie jakby się podzielił doświadczeniami.

 

Podświetlenie wygląda jak małe żaróweczki z gumowymi kapturkami.

post-53985-0-67238500-1430811746_thumb.jpg

post-53985-0-63513300-1430811747_thumb.jpg

post-53985-0-92662700-1430811748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmierzyć napięcie jakim są zasilane? Może w miejsce żarówek wlutować ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A kiedy chcesz wymieniać te żarówki??? i na co? Mój kolega lubi dłubać hobbistycznie w takich rzeczach... i ma gdzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o przejsciu na oswietlenie biale lub niebieskie w calym aucie. Ten pomarancz czy to bursztyn to juz taki oldschool troche.

Najwieksza zagwostka bylo wlasnie radio, bo reszta oswietlenia wydaje sie byc prosta w wymianie.

Diody to nie sa duze koszta wiec wymieniac mozna kiedy tylko czas bedzie.

Nie ufam swoim zdolnosciom lutowania na tyle by w radiu dlubac wiec musialbym tez poprosic kolege, no ale skoro Ty tez masz kogos :D i to jeszcze hobbyste ;))

W sumie to wlasnie pomyslalem, ze kolo Turzynu jest taki sklep z materialami dla elektrykow/elektronikow i tam taki dziadek siedzi co pewnie tez by to zrobil...

...no ale skoro Ty tez masz kogos :D i to jeszcze hobbyste ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zwykłe żarówki 12v z kapturkami, które nie są niezbędne. Możesz wlutować ledy 12v jeśli taki znajdziesz. Podłącz radio i jedną taką przyłóż czy choć się zaświeci (nie zapali). W niektórych wersjach były żarówki 6v ale i taki i takie będą świeciły. Żarówki są w każdym sklepie rtv po 1,5 pln sztuka i mają różne kolory. Są też przykładowo farbowane na niebiesko. Wylutowuje się je prosto od spodu. Lutujesz i ciągniesz jednocześnie. Wcześniej obetnij im wąsy jak są, będzie łatwiej. Możesz też najpierw podgrzać i odessać stary lut. Odsysarkę kup za 20pln. Ale musu nie ma. Lutownica musowo dobra chuda końcówka. Transformatorowe odpadają. Tylko oporowe takie długopisowe. Chińczyki za 15 odpadają. Musi być firmowa. Takie są od 85 w górę. Inaczej narobisz kłopotu i przegrzejesz cały druk.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zwykłe żarówki 12v z kapturkami, które nie są niezbędne. Możesz wlutować ledy 12v jeśli taki znajdziesz. Podłącz radio i jedną taką przyłóż czy choć się zaświeci (nie zapali). W niektórych wersjach były żarówki 6v ale i taki i takie będą świeciły. Żarówki są w każdym sklepie rtv po 1,5 pln sztuka i mają różne kolory. Są też przykładowo farbowane na niebiesko. Wylutowuje się je prosto od spodu. Lutujesz i ciągniesz jednocześnie. Wcześniej obetnij im wąsy jak są, będzie łatwiej. Możesz też najpierw podgrzać i odessać stary lut. Odsysarkę kup za 20pln. Ale musu nie ma. Lutownica musowo dobra chuda końcówka. Transformatorowe odpadają. Tylko oporowe takie długopisowe. Chińczyki za 15 odpadają. Musi być firmowa. Takie są od 85 w górę. Inaczej narobisz kłopotu i przegrzejesz cały druk.

Dzieki za wszystkie tipy!

Moje obawy wlasnie wiazaly sie z malym i dosc precyzyjnym lutem (jak na moje umiejetnosci), wiec tym bardziej dobrze, ze mnie ostrzegles zanim cos rozwalilem.

 

Dla osob ktore czeaciej bawia sie z lutownica to nie powinien byc problem.

 

A jak sie sciagnie te kapturki z zarowek to wtedy swieci na bialo czy na zolto?

Edytowane przez ckycky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lutownicę ale dużą tranzystorową... a mój kolega ma różne - właśnie do elektroniki. Gadałem z nim - coś się pewnie da zrobić ale będę musiał mu pomóc. 

Najlepiej jak by się trochę ociepliło to może i ja bym podłubał i podłączył sobie przy okazji sterowanie radia z kierownicy... w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sluze reka w takim razie ;) Po piwo bede biegal ;))

Edytowane przez ckycky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dorabiania AUX...

 

 

Możesz coś więcej napisać na ten temat? Jak to będzie wyglądało i jak z wyborem źródła dzwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeshky a czy zagladales moze w wyswietlacz radia , jakie tam sa diody.

Kiedys chlopaki w Corolla Clubie przerabiali kompleksowo radia jak tutaj:

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/69d317ee5d9faca0

 

Jak juz zmieniac podswietlenie to po calosci!

Możesz coś więcej napisać na ten temat? Jak to będzie wyglądało i jak z wyborem źródła dzwięku?

Tutaj masz opisane:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99483-wej%C5%9Bcie-aux-w-radiu-clarion-pp-2609t/?do=findComment&comment=1050612

 

A ja sie zastanawiam czy jest tutaj ktos kto faktycznie tego Auxa zrobil i z powodzeniem go uzywal (poza autorem instrukcji)

Edytowane przez ckycky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

W moim radyjku podświetla się tylko 6 przycisków. Ktoś coś poradzi co zrobić, żeby dalej błyszczało pełnym blaskiem?

post-24415-0-21462900-1506399909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Problem z wyciągnięciem radia i "dobraniem" się do żaróweczek. Jak to zrobić żeby się nie narobić i bardzo nie zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom jest to b proste... Wyciągnięcie radia to bajka ramka sama schodzi bo jest na zatrzaskach a radio to tylko 4 śruby i wychodzi. Jeżeli chodzi o podświetlenie to są diody taki jak do podświetlania np. Przycisków do.Szyb... po odkręceniu 2 albo 4 następnych zrób schodzi nam cały przedni panel radia i mamy piękny dostęp do owych diód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę tego, masz lutownicę regulowaną typu długopis?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do ogarnięcia :)

Jak ktoś umie posługiwać się lutownicą, to pryszczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...