Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 2,7TD a 2,7TDi


maverik_maverik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Podobno to przypadek jeden na miliiiijon-ale jest-pękła mi głowica w Mavericku.

Nie znam przyczyny, auto się nie przegrzewało, nie działo się nic niepokojącego-aż któregoś dnia ciśnienie z silnika poszło w układ chłodzenia.

Naprawa motoru-nieekonomiczna.

W odpowiednim dziale napisałem już, że szukam silnika do 2,7TD, tego 100 czy 101 konnego. Może ktoś z Was ma taki na zbyciu?

Najlepiej w okolicach woj. łódzkiego.

Pytanie brzmi-czy silnik TD i TDi są zamienne? Jeśli kupię sam słupek, czy podłączę go do osprzętu TD?

Wiadomo-różnią się sterowaniem, wtryskami itd itp-ale czy jest szansa je zamienić?

Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź :)

Dobrego popołudnia i niepękających głowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
pytanie może nie do końca do tego tematu ale nie mogę nigdzie tego znaleźć. a mianowicie od paru dni mam terrano z 2000r 2,7 tdi wcześniej miałem z 1998r z silnikiem 2,7tdi i wydaje mi się że ten jest słabszy ten stary wkręcał się duzo lepiej na obroty a ten tak do 3tys obr. idzie dobrze a potem jak by ktoś przyczepe dopiął. nie dawoło mi to spokoju więc macha w góre i: wężyk od egr zaślepiony, i nie mogę ruszyć cięgnem na turbinie (czy to normalne czy powinno ono być takie twarde czy powinienem nim siłą ręki ruszyć)
nadmienię że poprzedni właściciel regenerował pompę i wymienił wtrysk sterujacy.

 

czy w terrano z 1997 i 2000 były montowane takie same silniki 2,7 tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrzaj na to czym sie różnią. Mnie wydaje się że kużden TDI jest ten sam. Była bardzo krótka seria TDI na mechanicznej pompie i ta miała 110 koni około.

 

Manometr w układ doładowania. Będziesz widział czy turbo pompuje bo od1,8 tyś już powinno ruszać.
Przepływomierz?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...