Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrząd 1.6 Dci 130km


doomster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy przewiduje sie wymiane rozrzadu w tym silniku? Przy jakim przebiegu? pozdr


Witam, czy przewiduje sie wymiane rozrzadu w tym silniku? Przy jakim przebiegu? pozdr

NIkt nie wie co z rozrzadem 1,6 dci? przewiduje sie wymiane czy dopiero jak hałasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy przewiduje sie wymiane rozrzadu w tym silniku? Przy jakim przebiegu? pozdr

NIkt nie wie co z rozrządem 1,6 dci? przewiduje sie wymiane czy dopiero jak hałasuje?

Zwolenników i przeciwników wymiany będzie tyle samo :).

Przy takim przebiegu i niewiedzy jak jeździł poprzednik ja bym wymienił. Koszt wymiany rozrządu ma się nijak do kosztu naprawy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolenników i przeciwników wymiany będzie tyle samo :).

Przy takim przebiegu i niewiedzy jak jeździł poprzednik ja bym wymienił. Koszt wymiany rozrządu ma się nijak do kosztu naprawy silnika.

90 tys dla łancucha to wg mnie mało, w innym moim aucie pasek zaleca sie wymieniac przy 230tys co jest absurdem ale łąncuch to powinien troche wytrzymac. Wg ks serwisowej przy ostatniej wizycie w serwisie rozrzad był sprawdzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 tys dla łancucha to wg mnie mało, w innym moim aucie pasek zaleca sie wymieniac przy 230tys co jest absurdem ale łąncuch to powinien troche wytrzymac. Wg ks serwisowej przy ostatniej wizycie w serwisie rozrzad był sprawdzany.

Zasugerowałem się tytułem postu "130km" :) Konie mechaniczne oznacza się dużymi literami KM więc wziąłem ten wpis za Twoją pomyłkę a mianowicie że miało być kkm :)

No dobrze. Przy 90 tys. faktycznie nie ma co wymieniać. Jak serwisujesz u dobrych mechaników to sami powiedzą kiedy wymienić. O problemach z napędem rozrządu może świadczyć pogorszona kultura pracy silnika, mniejsza moc, czy świecąca się kontrolka „check engine”. W ostatnim przypadku po podpięciu komputera można dowiedzieć się, że układ diagnostyczny jednostki napędowej stwierdził ustawienie wałków rozrządu wykraczające poza dopuszczalne kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

90 tys dla łancucha to wg mnie mało, w innym moim aucie pasek zaleca sie wymieniac przy 230tys co jest absurdem ale łąncuch to powinien troche wytrzymac. Wg ks serwisowej przy ostatniej wizycie w serwisie rozrzad był sprawdzany.

W tym silniku teoretycznie łańcuch jest dożywotni - to taki chwyt marketingowy :). Mam najechane u siebie 98.000 km i nic się nie dzieje. Na razie nie słychać też o jakiś nagminnych przypadkach rozciągnięcia lub zerwania łańcucha w 1,6 dci przed 200.00 km, więc ja osobiście nic bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja słyszałem ze przy 200tys km powinienem wymienić. Auto było serwisowane do teraz i 201tys km zaczynam słyszeć tarcio- gruchotanie przy obrotach 1500 (na kazdym biegu). umówiłem sie juz na łańcuch , jak bede miał stary w reku to dam znać czy sie wyciągnoł i jak wygladały prowadnice. 

qashqai 2014, 1.6 dci.

201.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.03.2019 o 16:22, lipek31 napisał:

umówiłem sie juz na łańcuch , jak bede miał stary w reku to dam znać czy sie wyciągnoł i jak wygladały prowadnice. 

Wymieniłeś już ten łańcuch rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...