Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie/dławi się przy gwałtownym wciśnięciu gazu


ziel17

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

 

Micra K11 `99 1.0, benzyna,  gasł przy gwałtownym wciśnięciu gazu na wolnych obrotach. Gdy wciskałem dzwignię gazu powoli to wkręcał się na obroty bez problemów. Teraz nie odpala już wcale. Pompka pracuje (słychać ją po przekręceniu kluczyka), za filtrem paliwa benzynka tryska z wężyka jak szalone. Kręci rozrusznikiem, śmierdzi paliwem. Po dłuższym kręceniu rozrusznikiem wykręciłem świece i nie wiem czy nie powinny być wilgotne od paliwa gdyby docierało do cylindra bo trochę nim kręciłęm i nie odpalił. Świece suche, iskra jest, bezpieczniki sprawdzone... coś jeszcze mógłbym sprawdzić? Macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona i problem rozwiązany. 

Problem był w rozdzielaczu zapłonu. Jest tam metalowy element (bolec), który prawdopodobnie wypalił się (na zdjęciu ten w górnej prawej części kopułkic108ece3a642291c2d161bac1b1983b5.jpg).

Generalnie sam bolec prawie nie istniał a kanalik, w który wchodził został szczelnie zapchany tym co zostało z samego bolczyka. Niewłaściwe parametry iskry powodowały niedopalanie mieszanki (trochę kopcił na biało z wydechu) a przy gwałtownym wciśnięci dzwigni gazu gasł. Po wymianie samek kopułki i oczyszczeniu kanaliku z tego co zostalo po bolcu Micra odzyskała pełną sprawność. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...