Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy warto wymieniać kolektory w 350z HR?


Robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z tego co widziałem są lepiej zrobione niż te w DE. Mam cały wydech z kolektorami. Od catów Milltek a do założenia katalizatory sportowe chyba (borla) i kolektory DC sports. Przy kolektorach jest już więcej zabawy więc pytam czy warto się z tymi kolektorami bawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie i to BARDZO zalezy! ;) Warto czy nie warto zalezec bedzie od tego jaki stosunek kosztow do przyrostow bedzie dla ciebie mial sens. 

 

Jeden ci powie ze koszty samych kolektorow - Z1 shorties chyba sa aktualnie najlepsze za okolo 900$ - plus transport, podatki i robocizna za dosc male przyrosty nie jest tego warte. Mysle ze 10-15 bhp i niuta moze dojsc dzieki tym kolektorom. Z dekatow i dobrego wydechu juz bedziesz mial 10-15.

PPE longtubes to juz kosmos za 1600$. Moim zdaniem dojdzie jakie 5-10 max wiecej niz shorties + dekaty. Bedzie ciut lepsza gora na wykresie ale duzo ludzi twierdzi ze gorszy niut w srodku wykresu w porownaniu z shorties.

 

Drugi ci powie, ze jesli planujesz zostac z NA i wszystko inne tez zrobic, czyli dolot, walki, porting ... to kolektory OEM beda waskim gardlem i zeby potencjal innych boltonow odblokowac, trzeba kolektory tez wymienic. Ja chyba bede zamawial Z1 shorties. Jeszcze sie zastanawiam.

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z1 Wydaja mi sie tez jedne z lepszych i obstawiam ze moga dodac nawet do 4KM w przypadku HR wzgledem serii - oczywiscie hamownka to zweryfikuje bo moze sie okazac ze niestety cos spiepsza...

 

Decaty daja ok 10KM i 15Nm a porzadny uklad wydechowy ok 3KM np. INVIDIA ta z dwiema rurami po 60mm i poprzecznymi tlumikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak nie stary, tam wszystko jeździ! Ryczące potwory to norma na Nurbie - dzięki Bogu! :)

 

Gdzieś tam w necie czytałem że Niemcy sprawdzają czy masz sprawne katalizatory. Mandat to jedno a zakaz dalszej jazdy to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie ręki obciąć ale jeśli masz auto zarejestrowane w Polsce i ma wazny polski przegląd to raczej nie mogą Ci zakazać dalszej jazdy

Natomiast w 100% masz rację że mają urządzenia do pomiaru składu spalin i mogą Cię sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...