Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelka pod pokrywą termostatu.


Techmann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

 

tak sobie już kolejny raz próbuje uszczelnić to miejsce i wciąż podcieka.

 

Najpierw wycinałem uszczelki z arkuszy rożnej grubości, w końcu zakupiłem oryginalną i po oczyszczeniu powierzchni nadal spod śrub i dekielka sączy.

 

Pytanko pierwsze podstawowe jaki jest moment dokręcania tych śrub (1x długa i 2x krótka) bo na pewno te dwie krótkie są wkręcane w aluminium.

 

Próbuje to dociągnąć ale jest strach.

 

Drugie: jaki jest z waszej strony sprawdzony patent na uszczelnienie tego miejsca (tylko uszczelka (jaki materiał/grubość), uszcz.+ silicon ect...).

 

Może to nie katastrofa ale wnerwia ... :)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałaś płaszczyznę dekielka na jakiejś płaskiej powierzchni,możliwe że jest gdzieś przygięty,jakichś wrzerów na krawędzi nie ma? Drobny papier i na płaskiej powierzchni przeszlifować będzie widać nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tam cieknie? nie z wężyka?

 

Mnie ciekło ale nie z tej pokrywy tylko z korpusu dokręcanego do bloku. 3 razy była pompa wody uszczelniana bo ściekało na nia i taki był wyrok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przykleję to na silcon i potem będę patrzył ewentualnie dalej. Jestem przekonany że to z pod tego dekla.

 

Węże dokręcę i sprawdzę w drugiej kolejności. W sumie na pierwszy rzut oka wygląda jak padnięta pompa ale to jednak nie to :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...