Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawór przelewowy pompa zexel


Pawel21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z Terrano 2,7td 95r. Obroty max 3tys, wymienilem filtr i bez poprawy. Pompa zaciaga za mało paliwa wypróbowalem rozne sposoby(Zwiekszylem cisnienie na zasilaniu pompka elektyczna  i byla mala poprawa o ok 500obrotów) stad moje podejrzenie ze cos sie dzieje z zaworem przelewowym, Jesli ktos moze mi powiedziec gdzie go szukac bo mam kiepskie dojscie do pompy a niechce rozbierac na oslep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie mam, sprawdzalem drucikiem wchodzil jakies 3 cm wiec wnosze ze tam nie mam filterka. Poza tym daje paliwo na wtryski i na powrot. Jakis czas temu jak jeszcze chodzil normalnie zacinal mi sie zawor odcinajacy tzn zeby go zgasic musialem go zdusic. Mysle ze powodem mojej awari moze byc zawieszony zawor przelewowy i pompa nie moze wytworzyc podcisnienia zeby zassac paliwo ze zbiornika. w internecie nie moge znalezc schematu tej pompy i niema tez zdjec wiec nie wiem jak sie zabrac za to


wywalilem pompe wie ktos co to za dwa zawory z podlączonymi kablami jeden to odcinajacy a drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd forum na pewno by Ci pomógł w rozwiązywaniu problemów, masz na tacy http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/100531-silnik-terrano-1-tdi-nie-gaśnie/page-1

Dzieki za zainteresowanie ale problem z gaszeniem juz usunolem wczesniej pisalem tylko w sensie ze moze byc powiazany z aktualnym problemem. Ps wiesz moze co to za zawór pod tym kapturkiem?

post-107997-0-92599000-1507453687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie który podlinkowałem jest to opisane przez Hugh_h

"Na pompie są dwa elektrozawory górny przyspieszenie kąta (czerwony kabel), a dolny odcinający paliwo (czarny kabel) :) a jak będziesz dociekliwy to w serwisówce (EC.pdf) masz odkładnie opisane.

Po wypięciu wtyczki możesz podpiąć +12 z aku i słuchać czy klika zaworek. Odcinający paliwo klika znacznie ciszej od tego drugiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór pod kapturkiem to zawór przelewowy, dziwne  bo u mnie nie mam na nim napiecia wogóle. a moja pompa musi isc do sprawdzenia bo opcje prostych usterek juz wyczerpalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ja też się borykałem ze swoim pierdzipędem.

Pompa w regeneracji i wtryski. I ch...j to pomogło.

 

Miałem zapchaną rurkę w podstawie filtra paliwa !!!!

 

Czy Twoje obiawy są takie że nie ma mocy  jak mu dajesz w piz....e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować uruchomić "na butelkę".

Gdy ja miałem identyczne objawy, problemem wynikał z:

1. magik podłączył filtr paliwa na powrocie

2. pompa zasysała rdzę z baku i zablokował się nastawnik w pompie

Trzeba było rozruszać nastawnik. Inny magik - pompowy - zrobił to bez odkręcania pompy, nie chciał pokazać/powiedzieć jak to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spokojnie. Ja też się borykałem ze swoim pierdzipędem.

Pompa w regeneracji i wtryski. I ch...j to pomogło.

 

Miałem zapchaną rurkę w podstawie filtra paliwa !!!!

 

Czy Twoje obiawy są takie że nie ma mocy  jak mu dajesz w piz....e?

Ma max 2000 do 2500 obrotów. podawalem paliwo bezposednio do pompy i zassac zassalo ale sadze ze slabo ciagnie

Można też spróbować uruchomić "na butelkę".

 

Gdy ja miałem identyczne objawy, problemem wynikał z:

 

1. magik podłączył filtr paliwa na powrocie

2. pompa zasysała rdzę z baku i zablokował się nastawnik w pompie

 

Trzeba było rozruszać nastawnik. Inny magik - pompowy - zrobił to bez odkręcania pompy, nie chciał pokazać/powiedzieć jak to zrobił.

ja wszystko dobrze mialem podlaczone problem pojawil sie nagle. sadze ze pompa mogla sie przytrzec. Pomysle co dalej jak wróce do kraju. Ten trop z nastawnikiem moze byc dobry, co prawda nastawnik chodzi ale moze cos jest przy tkane i dlatego slabo zasysa

Edytowane przez Pawel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...