Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note E12 - wymiana zegarów USA na EUROPĘ


jdauto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zacznę od przywitania się, to mój pierwszy post tutaj, a nie znalazłem odpowiedniego miejsca - Cześć wszystkim, od niedawna mamy w domu Nota E12 1,6 CVT z Usa. 

 

Pierwsza rzecz, którą muszę w nim zrobić, to wymiana zegarów z usa na europejskie - autem jeździ żona i prócz tego, że są praktyczniejsze, to dodatkowo są też ładniejsze :) Czy ktoś już to robił? Jeżeli tak, to czy europejskie zegary są takie same w przypadku wersji benzynowej z manualem i automatem? Czy wyswietlanie pozycji wybieraka skrzyni biegów będzie w każdych zegarach, czy tylko w tych zdemontowanych z aut z automatem?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W notkach czy I czy II generacji sama podmiana liczników nic nie da. Po prostu nie będą działać. Trzeba je zaprogramować, a to zrobią jedynie w ASO.

Ja mam zegary EU a jeżdżę w GB i tam jest zarejestrowany. Przed rejestracją musiałem zmienić lampy na GB i nie obowiązkowo zegary.

Lampy pikuś ale zegary to duży koszt bo .......o ile zegar kupi się używkę to wizyta w ASO może kosztować nawet 450-500f !!! bo muszą zegary zgrać z kompem, a cenią sobie to niesamowicie. Więc od kilku lat zegary mam EU, które trochę utrudniają jazdę zwłaszcza jak jeździ się innymi samochodami wyskalowanymi w milach. 

Co do samych zegarów....to o ile mi wiadomo dzielą się na pewno na benzynowe i dizla (ilość obrotów). Nie wiem czy od mamuala wyświetlacz będzie wyświetlał dany bieg w automacie czy znów nie trzeba będzie tego programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

 

Różnice między benzyna a dieslem są oczywiste. Zastanawia mnie tylko właśnie automatyczna skrzynia, mało jest takich aut - nawet nie mam gdzie podpatrzeć. Kwestie programowania bede musiał zgłębić, jeżeli już uda się dobrać odpowiednie zegary z używki, to i tak będą musiały trafić na programowanie, chociażby ze względu na przebieg. 

 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Note z dieslem i miał identyczne zegary jak moje w benzynie. Wyskalowanie obrotomierza było dokładnie takie same. Tak więc to tylko kwestia zestrojenia zegarów z kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...