Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozrząd do wymiany ?


Szympek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu po uruchomieniu Almerki 1.5 98 km przez pierwsze kilka sekund autko nierówno chodzi, ogólnie jest jakieś takie mułowate. Ostatnio pojawił się "check engine" i po wizycie na komputerze dowiedziałem się, że to błąd czujnika położenia wału. Samochód zaczął w międzyczasie "dławić" się podczas przyspieszania ale nie "strzela". Wymieniłem czujnik i na tę chwilę się poprawiło ale pokusiłem się o zdjęcie pokrywy zaworowej. Zauważyłem, że uszkodzona jest ta "siateczka" na prawo od łańcucha. Wie ktoś może jaka jest jej nazwa żeby ją zamówić? Chodzi o tą z pierwszego zdjęcia. Jeszcze mam takie pytanie pytanie czy na podstawie filmiku ktoś mi jest w stanie określić czy łańcuch nie jest za mocno wyciągnięty. Wg mnie luz jest dość spory.

Poniżej link do filmiku: 

post-86433-0-93612700-1507830805_thumb.jpg

post-86433-0-80393600-1507830812_thumb.jpg

post-86433-0-18273100-1507830821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak luzu łańcucha nie sprawdza się. Kompensacja luzu łańcucha odbywa się hydraulicznie przez napinacz z chwilą uruchomienia silnika. Jak już zdjąłeś pokrywę to sprawdź wysunięcie tłoczka napinacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według tych objawów co napisałeś to rozrząd raczej do wymiany.W mojej Almerce miałem tak samo,błędy wskazywały na czujnik położenia wału ale to niewiele pomogło,dopiero wymiana rozrządu przywróciła z powrotem wszystkie koniki.U mnie było to przy przebiegu około 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...