Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co w Nissanie Qashqai J11 jest fajne


QubaL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jako świeże upieczony właściciel QQ J11 czytam uważnie to forum od jakiegoś czasu i znalazłem głównie tematy dot problemów niedoróbek awarii i ogólne narzekania na ten samochód. Dziwi mnie to bo to przecież jedno z lepiej sprzedajacych się aut w Europie więc musi być w nim coś co się ludziom podoba. Może szanowni forumowicze wypowiedzą się na ten temat i będzie chociaż nuta optymizmu na temat auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość,Qbal,całość,...drobne usterki nie przesłonią nam pozytywnego obrazu tego samochodu :D zwłaszcza po własnych przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakby nie forum klubowe to na większość niedoróbek czy mankamentów nie zwróciłbyś uwagi. Optymistyczne jest to, że QQ dobrze trzyma cenę. Ja np zdecydowanie nie doświadczyłem większości usterek, o których czytałem w dziale almera.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szanowni forumowicze wypowiedzą się na ten temat i będzie chociaż nuta optymizmu na temat auta?

Nissany są spoko - wiem, bo korzystam z tej stajni od 94 roku. Była Micra, Almera N15 i jest Pulsar.

Nie oczekiwałbym, by kogoś interesowało klakierskie forum, na którym wszyscy będą piali z zachwytu nad tym, że auto się uruchamia, elektryczne lusterka ładnie się składają, a kameralny widok kamer dookólnych działa super. Tutaj dzielimy się swoimi uwagami, tym co się komuś przytrafiło i jak temu zaradzić. Z tego też powodu odniosłeś wrażenie, że tylko psioczymy i narzekamy.

Lej paliwko i ciesz się z nabytku i jazdy - będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz silnika dig-t 1.2 to tylko się cieszyć z jazdy. Poza tym na klasę średnią to solidnie wykonane auto. Moim zdaniem trochę lepsze od konkurencji. Jak dobrze zauważyłeś wszystkie bajery są zbędne mało używane. Jedynie co się przydaje to sygnalizacja przeszkody i automatyczne hamowanie. Kamera 360 się czasem przydaje. Koło zapasowe na + lepsze niż zestaw naprawczy.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz silnika dig-t 1.2 to tylko się cieszyć z jazdy.

Dlaczegóż to ?? Ja mam właśnie ten silnik i od niemal 3 lat cieszę się z jazdy jak dzieciak, który dostał batonika.

... i jak zapewne nie zdążyłeś zauważyć, kol. QubaL ma właśnie QQłkę z silnikiem 1,2 Dig-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczegóż to ?? Ja mam właśnie ten silnik i od niemal 3 lat cieszę się z jazdy jak dzieciak, który dostał batonika

90% postów na tym forum jest na temat tego silnika. Sam diler nissana stwierdził że lubi żreć olej i ma wycieki ale zaznaczył że to loteria, a Ty w niej nie uczestniczysz . Przyznał ze 1.6 nie ma takich problemów.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% postów na tym forum jest na temat tego silnika. Sam diler nissana stwierdził że ...

Podejrzewam, że ok. 98 % użytkowników biorących udział w życiu forum w działach QQ, czy Pulsara (mam na myśki auta z silnikami Dig-t) ma właśnie autka z silnikami 1,2, więc o czym mamy pisać - o czymś czego nie mamy, lub opiniować coś na podstawie dealera ??

Dealer jest gotów nam wcisnąć każdą banialukę, byle nas skłonić do pozostawienia u niego kilka tysiaków więcej.

Swoją opinię opierasz na "problemie olejowym". Ilu tutaj piszących ten problem dotyczy ??

Mnie wiadomo o jednym pewniaku - Dżaku i może 2, którym się wydaje, lub mają problem z odczytem wskazań bagnetu. To jest podstawa do wyrażonej przez Ciebie opinii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stety niestety - niektórzy albo wszyscy patrzymy pod kątem ju z tego co mieliśmy.

kilku z nas przejeździło juz kilka samochodów . Raz lepszych raz gorszych.

QQ to moje 2 nowe auto. I tez powiem że poprzednie to był cud techniki przez innych nie uznawany.

Teraz znajduje braki w aucie 10 lat młodszym.

Kiedyś miałem cc700 i śmigało po Polsce.

A ja jestem z czasów gdzie fiaty 126p rządziły.

Więc nie wypada mi narzekać.

Teraz za bzdety będą ludzie obciążać nissana. np za głupią antenke na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 % użytkowników biorących udział w życiu forum w działach QQ, czy Pulsara ma właśnie autka z silnikami 1,2, więc o czym mamy pisać - o czymś czego nie mamy, lub opiniować coś na podstawie dealera ??

Dealer jest gotów nam wcisnąć każdą banialukę, byle nas skłonić do pozostawienia u niego kilka tysiaków więcej.

Racja że diler myśli o kasie. Ci co mają benzynę cyckaja się z autem i sami wynajduja problemy, namiast Ci co maja diesla targaja grube kilometry i nie mają problemow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wsiadam odpalam jadę i cieszę się, a że w zimie potrafi zaskrzypieć, gdzieś na pięknym bruku pobzykać, spalić literka więcej  (przy stole też obalamy i nie żal ) oleum jak nalana tak stoi, powietrze w kółkach jest, fotele przednie wygodne, bagażnik za mały, muzyka gra i jak puścić z tel. w dobrej jakości ( FLAC ) to miło posłuchać i jak na razie tfu odpukać nic się nie dzieje.

Przy ostatniej wymianie oleum zaprzyjaźniony mechanik powiedział że moja kasztanka ma przednie zawieszenie inne niż poprzednie modele i jeszcze nie mieli z tym kłopotu, jak z tym jest nie mam pojęcia.

Jeździć i cieszyć się z każdego kilometra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, zaczyna się malkontenctwo... nawet w temacie o zaletach. Jakże to typowe dla tego forum... :)

 

Odnośnie pytania. Jak dla mnie:

  • Kamery 360, czujniki - najłatwiejszy samochód do parkowania jaki miałem :)
  • Dostęp bezkluczykowy
  • Piszczenie przy zbliżaniu się do przeszkody
  • Podgrzewane siedzenia i (mam nadzieję, bo jeszcze nie testowałem) szyba
  • Panoramiczny dach - szczególnie podoba się pasażerom :)
  • Dość przyjemne zawieszenie - nie za twarde, nie za miękkie
  • Obiektywnie silnik choć wymaga trochę obrotów do spawnego poruszania, ale mimo to pali niewiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ok. 98 % użytkowników biorących udział w życiu forum w działach QQ, czy Pulsara (mam na myśki auta z silnikami Dig-t) ma właśnie autka z silnikami 1,2, więc o czym mamy pisać - o czymś czego nie mamy, lub opiniować coś na podstawie dealera ??

 

Tu się grubo mylisz.

Chciałem Ci pokazać, ale... watek zniknął? Jak dobrze pamiętam była podwieszona ankieta jaki kto ma silnik, dosyć reprezentatywna - bo już liczba głosów przekroczyła setkę...

Gdzie to znikło? Może ktoś malinka bo spadło w czeluści starych postów - choć daję sobie rękę uciąć, że było podwieszone.

W każdym razie - im dłużej ona wisiała - tym stosunek 1.2 do reszty jak pamiętam zbliżał się do połowy. Najmniej było oczywiście diesel 1.6 z 4x4. Najwięcej 1.2 - bo.. z początku nie było w ofercie 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe faktycznie temat o zaletach a już zaczynają się delikatne narzekania. Mnie w QQ chyba najbardziej podoba się subiektywny spokój i relaks jaki we mnie to auto wywołuje. Lubię nim jeździć powoli i spokojnie mnie to relaksuje. Żadne inne auto tak fajnie na mnie nie działało. No i ja mam wersję Acenta- bez bajerów o których piszecie. Według mnie auto ma idealnie dobrane nastawy zawieszenia na nasze drogi. Wyciszenie też jest według mnie bardzo dobre. QQ to chyba taki najlepszy kompromis pomiędzy cechami użytkowymi cena i tym co za nią dostajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to podobają mi się bardzo niskie koszty utrzymania, stosunkowo mała utrata wartości oraz to że auto nie rzuca się w oczy. Oprócz tego wszystkie gadżety tekny(gdy działają) sprawiają że korzystanie z auta jest przyjemne.

Na minus jakość montażu, ale usterki po usunięciu nie powróciły więc jestem dobrej myśli.

Jak dla mnie to podobają mi się bardzo niskie koszty utrzymania, stosunkowo mała utrata wartości oraz to że auto nie rzuca się w oczy. Oprócz tego wszystkie gadżety tekny(gdy działają) sprawiają że korzystanie z auta jest przyjemne.

Na minus jakość montażu, ale usterki po usunięciu nie powróciły więc jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiem co odpwoiedziec na posatwioen pytanie.

Bo mi podobają się wszystkie gadżety, ale... to nie jest tylko w Nissanie.

\Więc myślę, co jest (tylko) w Nissanie - bo tak zrozumiałem ostatecznie te pytanie.

Więc na pewno 5 letnia (dokupiona) gwarancja oraz pakiet przeglądów. Tym sposobem mam 5 lat spokój.

Gwarancja auta zastępczego - choć nie powienno się z tego korzystać - ale dają i do tego 1.6 - można sobiepotestowac.

Nissan Assistance - raz korzystałem - laweta była po 20 minutach. Uważam, że to ekzpres - ostatnio jak musiałem korzystać z ubepieczenia to czekałem ponad 3 godziny.

I tyle.

Gadżety... mają wszyscy. Niektórzy lepsze.

Może jeszcze NCII imożliwośc wysyłania punktów docelowych z google. Patrząc na rozwijane menu marek, dla których to jest dostępne - to jest ona króciótka - a Nissan jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qq II to b. ładne auto i trafione dla szerokiej grupy nabywców .

Pewnie się narażę, ale...jeśli nie przywiązywałbym uwagi do walorów estetycznych to kupiłbym Dustera .

Tak to już jest , że nawet piękne kobiety " są w cenie" ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój drugi QQ podoba się prawie wszystko - to pisaliście powyżej czyli gadżety w Teknie, szklany dach, wygodna pozycja przy wsiadaniu i wysiadaniu, niskie koszty utrzymania .

Nie podoba mi się to , że miałem - mam nadzieję że już to za mną - problemy z sondą lambda , która była trzy razy wymieniana .

A najbardziej mi się w tym aucie podoba to, że to już mój ostatni Nissan :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak dawno temu walczylam z Syrenka stalam sie malo wrazliwa na rozne dolegliwosci, od tamtego czysu mialam nowe Scirocco, dwa Passaty (diesle) a teraz QQ, od pol roku trzeszczy cos w kierownicy ale co mi tam, jezdzi, mam jeszcze rok gwarancji wiec zdaze naprawic, asystenta parkowania uzylam moze piec razy pokazujac znajomym jak to dziala, podoba mi sie odczyt aktualnie obowiazujacej predkosci, ogrzewana przednia szyba to w pierwszek kolejnosci a potem cala reszta w kolejnosci dowolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...ja pierdziu,niedługo poematy będziecie pisać :D

A ja bezczelnie powiem,podobają mi się moje siłowniki pod maską...a co! :D

Podoba mi się gniazdko w bagażniku a co! :D

Podoba mi się oświetlenie skarpetek...a co! :D

Podoba mi się zlikwidowany SS a co! :D

Podoba mi się moja pokrywa silnika a co! :D

:laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja bezczelnie powiem,podobają mi się moje siłowniki pod maską...a co! :D

 

 

A mi się to jeszcze nie podoba bo jeszcze nie mam - jeszcze ale to tylko kwestia czasu - Jacek zgłoszę się na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...ja pierdziu,niedługo poematy będziecie pisać :D

A ja bezczelnie powiem,podobają mi się moje siłowniki pod maską...a co! :D

Podoba mi się gniazdko w bagażniku a co! :D

Podoba mi się oświetlenie skarpetek...a co! :D

Podoba mi się zlikwidowany SS a co! :D

Podoba mi się moja pokrywa silnika a co! :D

:laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

 

Siłowniki to i mnie się podobają :D A gniazdko w bagażniku? Coś więcej na ten temat znajdę? Bo chyba przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się cały bo jest mój!   :whistle: 

a poza tym pierwszym głównym powodem
- czyste nogawki spodni przy wsiadaniu i wysiadaniu zimą lub deszczową porą

- kamery 360 stopni (można przytulać się na centymetry do krawężnika bez obawy o felgę i oponę) 

- szklany dach 

- grzane stołki i przednia szybka 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...