Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

uszkodzony czujnik położenia wału korbowego


adzik76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja primera to WP12 1,8 . Na temat czujnika położenia wału korbowego czytałem dużo , ale mojego problemu nie znalazłem. Więc: auto zaczęło gasnąć podczas jazdy , traciło moc itd. Po podłączeniu pod komputer okazało się że to czujnik położenia wału korbowego.Jak  wypiąłem wtyczkę z czujnika to zobaczyłem w środku ( przy pinach ) olej. No ale skoro uszkodzony czujnik to go wymieniam. Po 3 dniach znowu coś walnęło tym razem cewka . Ok wymieniłem. Po kilku dniach znowu to samo. Czujnik położenia wału korbowego i znowu olej w gnieździe wtyczki .Tu moje pytanie  : Skąd w gnieździe czujnika  wziął się olej?  Może on jest przyczyną uszkodzenia czujnika? Proszę o jakieś podpowiedzi co dalej należałoby sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej nie czujnik położenia walu a przewody do niego dochodzące , przeważnie przegrzewaja się na wysokości pokrywy zaworow bo tam leży główna wiązka , trzeba sprawdzić przewody od czujnika w gore , po prostu szarpnac i zobaczyć co zostanie w reku . Tak miałem w swoim dci , wiec tu może być tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...