Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakość audio


jalapeniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie do użytkowników tego samochodu (Nissan Almera Tino 2005r [audio z wyświetlaczem]). Czy tylko u mnie jest tak tragiczne audio :? Oczywiści mowa do osób, które lubią głośniej posłuchać muzykę. Niestety bass, a właściwie jego brak trochę mnie irytuje.

Z tego co udało mi sie wyczytać na forum wymiana oryginalnego radia jest prawie niemożliwa ? Czy tylko trafiałem na tematy gdzie było to odradzane ? Ktoś radził sobie z tym ?

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniac radia, czesto roznica miedzy zestawem economic a premium to nie radio ale dodatkowy wzmacniacz i glosniki lepsze, ew. Subwoofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że to wystarczy ? W poprzednich samochodach jakoś nie myślałem o dodawaniu wzmaka, bo jakoś oryginalne mi wystarczały. W tym przypadku jednak chciałbym wygłuszyć samochód i ulepszyć audio. 

A takie pytanie, czy 
dałoby się wymienić te radio ( telwizorek) bo chciałbym wstawić dotykowe ? Czy jeszcze nikomu się to nie udało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wzmacniacz poleci do niej plus wygłuszenie i sub. Niestety za bardzo obeznany nie jestem i pytanie wyrosło. Tinka potrzebowałaby 4 kanałowego czy 2 kanałowego wzmaka ;?

 

Czym się kierować przy zakupie wzmacniacza ? Jakie firmy są polecane,a jakich lepiej unikać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu. Mam almerę n16. Kupiłem z zamontowanym radiem Pioneer ach p4100dvd. Sęk w tym, że firmowe głośniki są beznadziejne i chciałbym w pierwszej kolejności wymienić przednie. Budżet około 200-300 zł. Nie chcę dyskoteki w aucie, a przyjemnego brzmienia i żeby nie "pierdziały" kiedy od czasu do czasu podgłośnię. Stąd moje pytanie, ponieważ w opis aukcji nie wierzę - co możecie polecić? W grę wchodzi oryginalny rozmiar - nie chcę żeźbić w drzwiach, subwoofer nie wchodzi w grę. Ma grać przyzwoicie - lepiej niż w oryginale

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w almerce  chyba sa głosniki 20w i po głosnym sluchaniu czesto stare zawieszenie siada z tego co pamietam w primerach p12 juz 40w i powinno wystarczyć pod same radio a wygladaja podobnie  do tego jeszcze wygłuszyć drzwi i powinno być znośnie  

Bo montaż np. głośnikow 100w RMS mija sie z celem gdyż dobre radio ma ok 20w RMS więc potrzebny był by jeszcze wzmak

np. glosniki hertz cena ok 200zł do tego dystanse 40zł i wzmak dobry ale używany  około 200zl plus okablowanie 50zł i wygłuszenie 60zł łacznie wyjdzie ok 550zł

lub kup suba pod fotel 200-300zł plus kable i bedzie równiez przyzwoicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...