Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr paliwa 1.6 dci


ktuszyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem nissana qashqai 1.6 dci z silnikiem R9M z 2013r. Jak w tym silniku spuścić wodę z filtra paliwa? Mam zaworek w filtrze ale nie ma gruszki ręcznej do pompowania paliwa. Jak mógłbym to zrobić samodzielnie? Jaka jest czynność wymiany filtra na nowy z czujnikiem wody bez gruszki?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam ktuszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie za to u siebie nie zabieralem ale mysle, ze jest tak jak w innych autach czyli po prostu odkrecic zaworek i woda wyleci. I podobnie z wymiana, zalać paliwem filtr do pełna i zamontowac zasilanie do filtra, kilkukrotnie przekrecic kluczyk w stacyjce bez odpalania żeby pompka podała paliwo i najlepiej żeby przelało przez filtr, podłaczyć reszte przewodów, nie powinien sie zapowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie zapowietrzenia pryśnij Plakiem albo nawet lakierem do włosów żony do filtra powietrza i zaskoczy, niczym to nie grozi, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy ja słabo szukam czy do 1.6 dci jest ograniczony wybór filtrów paliwa i są one dużo droższe niż np. do 2.0 dci? Ktoś zmieniał, jeśli tak, to na jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałym podpiąć się pod temat. Jestem od niedawna posiadaczem NIssana Qashqai +2 1.6 dCi. Chciałem poszukać filtra paliwa żeby w najbliżsyzm czasie wymienić ale jakoś dostępność jest znikoma. Czy ktoś zna dostawcę internetowego z dobrymi cenami? Jak już się zorientowałem jest bardzo mało zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałym podpiąć się pod temat. Jestem od niedawna posiadaczem NIssana Qashqai +2 1.6 dCi. Chciałem poszukać filtra paliwa żeby w najbliżsyzm czasie wymienić ale jakoś dostępność jest znikoma. Czy ktoś zna dostawcę internetowego z dobrymi cenami? Jak już się zorientowałem jest bardzo mało zamienników.

http://allegro.pl/oe-nissan-filtr-paliwa-nissan-qashqai-j11-1-6-dci-i6661910600.html ten sprzedawca ma wloskiej firmy, niby dobra jakosc, zaoferowal mi za 202 zł ale jeszcze nie zakupilem. Ten z aukcji do mojego nie pasował

http://allegro.pl/oe-nissan-filtr-paliwa-nissan-qashqai-j11-1-6-dci-i6661910600.html ten sprzedawca ma wloskiej firmy, niby dobra jakosc, zaoferowal mi za 202 zł ale jeszcze nie zakupilem. Ten z aukcji do mojego nie pasował

Ta firma to clean filters

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Komplet do wymiany podczas serwisu Nissan Qashqai +2 2013 r. 1.6 dci 130KM:

Nissan Qashqai +2 1.6 dCI 2013 130KM    
        Kabinowy    Valeo 715732   
         Olejowy    Purflux  pxl470   
          Paliwa    Sofima S1061NR   - 173 zł
       Powietrza    Filtron ap185/5   
   Olej    Valvoline Synpower MST C4 5W30   6 litrów (weszło 5,2 litra)
                                   

Nie znalazłem informacji na forum zatem sam się wziąłem za to i jestem już po wymianie ;o)
Pamiętajcie, że silnik R9M 1.6 dCi 130 KM wymaga oleju o jakości C4 ze względu na małą ilość popiołu tworzonego podczas pracy,
co wpływa na bezawaryjną pracę dfp. Dlaczego używam oleju Valvoline? Ponieważ zastosowałem go w 4 innych samochodach
i kultura pracy silnika jest miła dla ucha i portfela. Silnik po zalaniu olejem Valvoline jest jak
tykanie szwajcarskiego zegarka ;o) Zakupy zrobiłem w http://racingoil.pl/.
Sprawne zakupy online i przystępne ceny. Co do innych olei to polecam Motul i Liqui Moly. Innych producentów nie używam od lat.
Filtr Sofima = UFI czyli włoska firma specjalizująca się w filtrach do paliwa. Purflux francuski producent filtrów.
Wymiana filtra pyłkowego to spore wyzwanie w porównaniu z innymi markami samochodów.
Troszkę trzeba się pomęczyć przy pedałach :o
 

Edytowane przez PetroK
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam czy ktoś ma może jakieś namiary na filtr paliwa do 1.6 dci lub wkład sam. Filtr kosztuje ponad 200zł i to mnie martwi przecież góra jest odpinana więc powinno dostać się sam dół czyli wkład. Znalazłem zamiennik firmy ufi ale nie można nigdzie go dostać nr 2409501 ufi

Może ktoś znalazł już coś pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najtańszych do najdroższych

 

https://m.czesciauto24.pl/filtr-paliwa/nissan/qashqai-qashqai-2-j10-jj10

 

 

https://4cars.pl/samochodowe/NISSAN,QASHQAI,QASHQAI_J10,all,32631,Filtr,Filtr_paliwa,0,filtr_paliwa.php

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez linar10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj wymieniłem u siebie filtr paliwa, poszło bezproblemowo. Uzyłem filtru UFI. Podpiąłem zasilanie paliwa do filtra (chyba szara wtyczka), przekrecilem kluczyk i po kilku sekundach filtr sie napełnił, wyjsciem zaczeło leciec paliwo, proponuje zabezpieczyc jakąś szmatą że by nie zalać całej komory silnika. Nic sie nie zapowietrzyło.

Wymiana filtra powietrza szybka i łatwa, do odkrecenia filtra oleju użyłem klucza nasadowego nr 27. Do korka spustowego oleju musiałem dorobić klucz czworokątny. Weszło mi 5,5 litra oleju Valvoline- 3/4 stanu na bagnecie. Natomiast wymiana filtra pyłkowego bez rozkrecania pedałów, moim zdaniem, nie gwarantuje jego poprawnego ulokowania. Trzeba go mocno sponiewierać. Założyłem filtrona bo taki byl na miejscu, ale nie polecam, bo w porównaniu do oryginału MANN'a, który wyciagnąłem to wyglada jak bibułka. 

Taka ciekawostka... auto sprowadziłem z Francji, filtr powietrza i oleju jakie były zamontowane to FILTRON :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad filtrem paliwa zastanawiam, bo nie mam pewności, czy był wymieniony w ramach serwisu. Z książki serwisowej wynika, że powinien być wymieniony przy 60 tys, jak dobrze pamietam (teraz ma 90), ale pewności nie mam, w zakresie wykonanych czynności nie jest nigdzie wpisane, co zostało zrobione. Może go na wiosnę wymienię.

Co do korka spustu oleju, pasuje klamka od drzwi i jej trzpień :) Należy też wspomnieć o konieczności wymiany jednorazowej uszczelki miedzianej. Filtr oleju polecam purflux.

Filtrona można rzeczywiście spotkać w pudełkach innych firm.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad filtrem paliwa zastanawiam, bo nie mam pewności, czy był wymieniony w ramach serwisu. Z książki serwisowej wynika, że powinien być wymieniony przy 60 tys, jak dobrze pamietam (teraz ma 90), ale pewności nie mam, w zakresie wykonanych czynności nie jest nigdzie wpisane, co zostało zrobione. Może go na wiosnę wymienię.

Co do korka spustu oleju, pasuje klamka od drzwi i jej trzpień :) Należy też wspomnieć o konieczności wymiany jednorazowej uszczelki miedzianej. Filtr oleju polecam purflux.

Filtrona można rzeczywiście spotkać w pudełkach innych firm.

Podkładkę pod korkiem wymieniłem i nie była ona miedziana. Była stalowo-gumowa i taką tez założyłem. Miedziana oczywiscie tez spełni swoja role. Z drugiej strony nigdy w zadnym aucie nie wymieniałem tych podkładek i nigdy nie ciekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładkę pod korkiem wymieniłem i nie była ona miedziana. Była stalowo-gumowa i taką tez założyłem. Miedziana oczywiscie tez spełni swoja role. Z drugiej strony nigdy w zadnym aucie nie wymieniałem tych podkładek i nigdy nie ciekło

A widzisz, u mnie była miedziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...