Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skradziono Qashqai


pawcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.facebook.com/krizu1?hc_ref=ARSv9VucuCTx2TUGdaOrqbY3bD7JMMhmDwM5b6Ho2pkNIND43iEFH9a3ifUKsmg4Ags

 

WB 8566P

VIN SJNFEAJ11U1924832

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba aerofan myślał, że Nissan Qashqai nie jest autem szczególnie pożądanym przez złodziei, w przeciwieństwie np.do niektórych modeli Mazdy.

Też tak myślałem do tej pory. Chyba za dużo reklam Nissana w TV i sobie złoczyńcy przypomnieli. ;)

Pociecha w tym, że auto praktycznie nowe więc właściciel dostanie zapewne 100% wartości z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety statystyki na mazowieckie i W-wa (WB) są nieubłagane. Qq najczęściej jest tam kradziony w całej Polsce. U dealera w W-awie mi mówili, że im to nawet zwinęli z teoretycznie zabezpieczonego i monitorowanego parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda - ale no tak, od tego jest ubezpieczenie, auto na tyle młode że powinien ubezpieczyciel oddać całą kwotę. A co do tych kluczyków - ja swoje chowam na noc do takiego portfela wyłożonego metalową siateczką, całkowicie blokuje sygnał, więc żaden przekaźnik do bezkluczykowych systemów nic nie zdziała tutaj.

 

 

Coś takiego:

https://www.amazon.co.uk/Blocking-Wisdompro%C2%AE-Shielding-Privacy-Protection-Black/dp/B01HETGX00/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1507927684&sr=8-3&keywords=rfid+pouch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety statystyki na mazowieckie i W-wa (WB) są nieubłagane. Qq najczęściej jest tam kradziony w całej Polsce. U dealera w W-awie mi mówili, że im to nawet zwinęli z teoretycznie zabezpieczonego i monitorowanego parkingu.

Ukradli na Białołęce, zatem nie WB rejon :P

 

Niemniej auto popularne to i niestety jakieś świnie się połaszczyły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś działanie?

Ja dzięki uprzejmości znajomego z innego forum sprawdzałem w praktyce działanie różnych opcji i tak:

Zwykła folia aluminiowa - blokuje całkowicie sygnał.

Metalowe pudełko - nie blokuje sygnału.

Specjalne etui z siateczki "klatka faradaya" - chroni na poziomie folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje metalowe pudelko jest chyba bardziej metalowe od Twojego bo blokuje

a moze jest po prostu blaszane, nie znam sie ; )

Chyba jest bardziej, bo ja kiedyś kupiłem metalowe pudełko własnie w tym celu i guzik dało - samochód reagował na klucz tak jakbym go miał w kieszeni. Pewnie słaby metal :P

 

Sprawdzałeś działanie? 

Sprawdzałem - możesz przyłożyć dosłownie do klamki to etui(z kluczem w środku oczywiście) i samochód się nie otworzy. Możesz też nacisnąć przyciski na pilocie przez materiał - zero efektu. Blokuje po prostu wszystkie fale radiowe do i z klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy jego sprzętem, który wielokrotnie wzmacnia sygnał. Pudełko było przypadkowe po landrynkach. Za to zwykła kuchenna folia aluminiowa działa perfekcyjnie. Oczywiście śmieszne by było wydawanie kasy na system bezkluczykowy, a potem noszenie kluczyka w folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy jego sprzętem, który wielokrotnie wzmacnia sygnał. Pudełko było przypadkowe po landrynkach. Za to zwykła kuchenna folia aluminiowa działa perfekcyjnie. Oczywiście śmieszne by było wydawanie kasy na system bezkluczykowy, a potem noszenie kluczyka w folii

Oczywiście, ale tak jak mówiłem - kluczyk chowam do etui na noc, przynajmniej mi nikt pod dom nie podejdzie ze wzmacniaczem i odjedzie jak ja śpię ;-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chłopaki kradną tylko z domków jednorodzinnych albo na mieście. W bloku np. z poziomu garażu -2 nie wyobrażam sobie latania po klatkach i piętrach a później pod każde drzwi w celu znalezienia sygnału. Dziwne to jest jak okaże się później, że facet z którym gadałeś gdzieś w kolejce albo po prostu stał za Tobą miał w tym swój udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kradzieży to nie przypadek. Byle komu sie je nie kradnie. Mam znajomego co ukradli mu 3 auta rok po roku. Po drugiej kradzieży był głównym podejrzanym wg policji i auta już nikt nie szukal.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś napisać jak wyłączyć system bezdotykowego kluczyka? Chciałbym otwierać przyciskiem na pilocie, przyciski w klamkach chcę by były zablokowane. Strefa w środku samochodu powinna się aktywować dopiero po zamknieciu drzwi i zapięcia pasów. Czy muszę wyciągac kable z przycisków na klamkach? jak tak to które, jaki kolor. Uprzedzę pytanie - nie nie płaciłem kupę kasy za bezkluczykowy system. Płaciłem za inne opcje a bezkluczykowy system był już w tej wersji i nie mogłem z tego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać jak wyłączyć system bezdotykowego kluczyka? Chciałbym otwierać przyciskiem na pilocie, przyciski w klamkach chcę by były zablokowane. Strefa w środku samochodu powinna się aktywować dopiero po zamknieciu drzwi i zapięcia pasów. Czy muszę wyciągac kable z przycisków na klamkach? jak tak to które, jaki kolor. Uprzedzę pytanie - nie nie płaciłem kupę kasy za bezkluczykowy system. Płaciłem za inne opcje a bezkluczykowy system był już w tej wersji i nie mogłem z tego zrezygnować.

Jedynie możesz zapytać w serwisie.Ale coś czuję że odpowiedź już znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś napisać jak wyłączyć system bezdotykowego kluczyka? Chciałbym otwierać przyciskiem na pilocie, przyciski w klamkach chcę by były zablokowane. Strefa w środku samochodu powinna się aktywować dopiero po zamknieciu drzwi i zapięcia pasów. Czy muszę wyciągac kable z przycisków na klamkach? jak tak to które, jaki kolor. Uprzedzę pytanie - nie nie płaciłem kupę kasy za bezkluczykowy system. Płaciłem za inne opcje a bezkluczykowy system był już w tej wersji i nie mogłem z tego zrezygnować.

 

Witaj

w  Setup / Vechicle Settings / Locking 

 

pozycja  I-key Door Lock odpowiada za funkcję przycisków otwierania/zamykania na drzwiach niezależnie od funkcji przycisków na samym pilocie.

aktywne (zaznaczone) - możesz otwierać i zamykać przyciskami na pilocie lub przyciskami na drzwiach,

nieaktywne (odznaczonemożesz otwierać i zamykać wyłącznie przyciskami na pilocie.

 

pozycja Selective Unlock  odpowiada za otwieranie przyciskiem na drzwiach

tylko tych drzwi przy których stoisz (zaznaczone)

lub wszystkich na raz (odznaczone)

 

niezależnie od powyższych ustawień s/s działa.

 

pozdrawiam

od sierpnia w gronie posiadaczy J11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selective unlock, chodzi o otwarcie drzwi tylko kierowcy ( drugie naciśnięcie otwiera wssystkie ) lub standardowo wszystkich.

Funkcja w podobnej formie była już w Almerze N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...