Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik temperatury płynu chlodzacego


marcinock

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda u was wskazówka temperatury w pozycji neutralnej? Pytam bo mój mechanik poinformował mnie że moja znajduje się w tak nienaturalnej pozycji że brak pomiaru na włączonym silniku może świadczyć o uszkodzeniu licznika i polecił mi wymianę tej części1e06d49e57598c228a54463b0b099243.jpg

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sensie w ogole sie nie podnosi? (Przepraszam ale nie mam na tym komputerze polskich znakow i nie mam mozliowsci instalacji nawet slownika do przegladarki, blokada admnistratora szkoly)

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci mechanik bzdury gada wskazówka przy wyłączonym zapłonie ma prawidłową pozycję. Szkoda ze jest na tym forum tyle ludzi, ale nikt nie pisze nie pomaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was wskazówka temperatury w pozycji neutralnej? Pytam bo mój mechanik poinformował mnie że moja znajduje się w tak nienaturalnej pozycji że brak pomiaru na włączonym silniku może świadczyć o uszkodzeniu licznika i polecił mi wymianę tej części

 

 

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

To fakt wskazówki są zbyt nisko, domyślam się bo nie napisałeś tego że fotka zrobiona na wyłączonym zapłonie. Jeśli wskazówki reagują na zapłon anastepnie na osiąganie temperatury to wystarczy je przekalibrować i tyle. Nie wiem gdzie masz mechanika? W miarę Ok jes u Radka w AutoSpinelli, ale polecam mech w Michalinie na teatralnej. Ja ew. od lat serwisowaniem u nich( jak miałem Nissany). Przy problemach elektronicznych z Tino zapraszam na pw, bo Niemczyka na Narutowicza raczej omijać…

Pzd.

Szkoda ze jest na tym forum tyle ludzi, ale nikt nie pisze nie pomaga..

Trochę za młody jesteś kolego by wynieść takie zarzuty przeciwko urzytkownikom for!!

Gdyby tak było to for by było poprostu puste!!, a temat poprostu mógł umknąć uwadze lub został „ przykryty” innymi tematami w tym samym monecie i czasem trzeba poczekać cierpliwie lub ponowić temat pod swoim # .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wskaźnik na wyłączonym zapłonie. Po włączeniu nie reaguje i wcale nie pokazuje temperatury. Pozostałe są ok

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie reaguje to trzeba poszukać przyczyny- czujnik temperatury czy sprawny następnie sprawdzić na pniach w kostce i połączenie do wskaźnika w szafie. Jeśli jest Ok to do wymiany wskaźnik temp.

Pzd

P.s. Lepiej usunąć usterkę!! I mieć kontrole nad płynem chłodniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie reaguje to trzeba poszukać przyczyny- czujnik temperatury czy sprawny następnie sprawdzić na pniach w kostce i połączenie do wskaźnika w szafie. Jeśli jest Ok to do wymiany wskaźnik temp.

Pzd

P.s. Lepiej usunąć usterkę!! I mieć kontrole nad płynem chłodniczym.

Nie wiem za bardzo który to czujnik, gdzie jest umiejscowiony. Jedna kostkę kiedyś wypielem i oczyściłem specjalnym płynem ale to chyba nie to. Jak cos to mam w domu multimetr. Jak ustalę co i gdzie sprawdzić to spróbuję najpierw we własnym zakresie. Czy czujnik temperatury płynu siedzi na osobnym bezpieczniku?

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie usytuowania i schematy pomocnicze znajdziesz na nissan4u.com/parts/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mój mechanik miał rację. Padła mi lambda i byłem zmuszony zakupić OBD2. Podpisałem komputer i ECU zwraca temperaturę silnika jak i płynu chłodzącego także licznik do wymiany. Pociesza mnie tylko fakt że wskazania ECU w tej kwestii są w normie i nie został licznik celowo uszkodzony

 

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...