Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana systemu keylessgo


zuchos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis zgubiłem klucz od mojego nissana, mam zapasowy, jednak dla pewności chciałbym wymienić „zamki”. Mój Nissan posiada system ala keyless go (z tymi guzikami na klamkach i na stałe zamontowanym kluczykiem w stacyjce). Czy istnieje wogóle możliwość wymiany takiego „zamka”, i na czym polega zrobienie dwóch nowych kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje wogóle możliwość wymiany takiego „zamka”, i na czym polega zrobienie dwóch nowych kluczy.

dziwne pytanie, mozliwosc wymiany zamka jak najbardziej, 'zrobienie' kluczykow to ich sprowadzenie i zaprogramowanie, klient placi i wymaga (ASO)

ktos Ci ulamal, zablokowal, zaspawal kluczyk w stacyjce?

w stacyjce raczej nie ma na stale zamontowanego kluczyka, jest pokretlo ktore przekrecone uruchamia zaplon a w dalszej kolejnosci rozrusznik, dopiero po wyjeciu zaslepki mozna tam umiescic grot klucza i nim odpalic auto

dowiedz sie lepiej w ASO o mozliwosc przeprogramowania immobilizera i dorobieniu drugiego grota klucza, powinno byc taniej jesli jest opcja

Edytowane przez borge
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne pytanie, mozliwosc wymiany zamka jak najbardziej, 'zrobienie' kluczykow to ich sprowadzenie i zaprogramowanie, klient placi i wymaga (ASO)

ktos Ci ulamal, zablokowal, zaspawal kluczyk w stacyjce?

w stacyjce raczej nie ma na stale zamontowanego kluczyka, jest pokretlo ktore przekrecone uruchamia zaplon a w dalszej kolejnosci rozrusznik, dopiero po wyjeciu zaslepki mozna tam umiescic grot klucza i nim odpalic auto

dowiedz sie lepiej w ASO o mozliwosc przeprogramowania immobilizera i dorobieniu drugiego grota klucza, powinno byc taniej jesli jest opcja

Byłem dziś w ASO, jest taka możliwość, jutro zrobią na miejscu. Koszt 1100zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie ze 1100 PLN bedzie kosztowac kompletny, nowy klucz z transponderem oraz przekodowanie immobilizera

moze sprobuj zamowic klucz w jakims alternatywnym zakladzie a do ASO pojechac tylko na przekodowanie

 

jak sie rozkladaja ceny? ile za klucz z transponderem a ile za kodowanie zyczy sobie ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO, jest taka możliwość, jutro zrobią na miejscu. Koszt 1100zl

Tam gdzie specjalizuja sie w dorabianiu kluczy ,kodowaniu,itp kosztować  to bedzie o połowe taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie specjalizuja sie w dorabianiu kluczy ,kodowaniu,itp kosztować  to bedzie o połowe taniej..

niekoniecznie, akurat ten typ transpondera ktory jest uzyty w T31 jest kilka razy drozszy od tego z T30, niemniej korzystajac z alternatywy mozna ocalic kilka setek

problemem moze tez byc miejsce zamieszkania zuchosa, doswiadczenie uczy ze im dalej od metropoli, tym trudniej o wyspecjalizowany sklep czy uslugi

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, akurat ten typ transpondera ktory jest uzyty w T31 jest kilka razy drozszy od tego z T30, niemniej korzystajac z alternatywy mozna ocalic kilka setek

problemem moze tez byc miejsce zamieszkania zuchosa, doswiadczenie uczy ze im dalej od metropoli, tym trudniej o wyspecjalizowany sklep czy uslugi

To ,ze jest droższy od klucza T30 to fakt ale tak na prawde dorobienie klucza ,kodowanie to bardzo prosta czynność .

W praktyce w każdym większym mieście nie ma z tym problemu.

Ponad wszelka wątpliwość-dorabianie kluczy w ASO to  najdroższa ,możliwa opcja.

Zakup surowego ,nowego klucza z Keylessgo to suma 500-700 zł.

Ale widziałem uzywane(2 klucze) w komplecie nawet ze stacyjką za 200 do 400 zl.

Wymiana grota to koszt 20-30 zł.

Pytałem w zakladzie dorabiajacym klucze ile by kosztowała usługa wymiany grota,kodowanie przy dostarczeniu samemu kluczy  -2 komplety cena 250 zł.

A znow kiedy wrzuciłem fraze dorabanie kluczy w Google ,pierwszy z brzegu jaki wyskoczył zakład dorobi klucz równiez sporo taniej niż w ASO:

http://auto-klucze.com/cennik-kluczy-samochodowych/nissan.html

Tu jeszcze artykuł na temat dorabiania kluczy:

http://www.motofakty.pl/artykul/zgubiles-kluczyki-do-samochodu-sprawdz-jak-je-dorobic-poza-aso.html

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 21.10.2017 o 22:32, borge napisał:

dziwne pytanie, mozliwosc wymiany zamka jak najbardziej, 'zrobienie' kluczykow to ich sprowadzenie i zaprogramowanie, klient placi i wymaga (ASO)

ktos Ci ulamal, zablokowal, zaspawal kluczyk w stacyjce?

w stacyjce raczej nie ma na stale zamontowanego kluczyka, jest pokretlo ktore przekrecone uruchamia zaplon a w dalszej kolejnosci rozrusznik, dopiero po wyjeciu zaslepki mozna tam umiescic grot klucza i nim odpalic auto

dowiedz sie lepiej w ASO o mozliwosc przeprogramowania immobilizera i dorobieniu drugiego grota klucza, powinno byc taniej jesli jest opcja

I tu się zdziwisz....... Dziś ASO poddało się nie byli w stanie do programować drugiego kluczyka.... Nissan t31

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna twierdze ,ze w ASO nie ma fachowców tylko wymieniacze i kiedy cos trzeba rzeczywiście naprawic -to rozkladaja bezradnie ręce.

Ta czynnośc dla niemal kazdego warsztatu dorabiajacego klucze samochodowe jest bajecznie prosta.

Nie potrzeba żadnych kodów.Po prostu jak jeden  klucz jest sprawny to kopiuja transponder na drugi klucz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrek3 napisał:

Od dawna twierdze ,ze w ASO nie ma fachowców tylko wymieniacze i kiedy cos trzeba rzeczywiście naprawic -to rozkladaja bezradnie ręce.

Ta czynnośc dla niemal kazdego warsztatu dorabiajacego klucze samochodowe jest bajecznie prosta.

Nie potrzeba żadnych kodów.Po prostu jak jeden  klucz jest sprawny to kopiuja transponder na drugi klucz .

W starych autach może i tak było, lub gdy masz auto w wersji z klasycznym kluczem. Jeśli auto ma bezkluczykowy dostęp to już bez dodania go w aucie nie ma prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radekradek7155 napisał:

W starych autach może i tak było, lub gdy masz auto w wersji z klasycznym kluczem. Jeśli auto ma bezkluczykowy dostęp to już bez dodania go w aucie nie ma prawa działać.

Nie mam na tyle w tym temacie wiedzy aby w szczegóły techniczne wchodzic ,ale wiem ,ze dorobienie klucza z system KeyllesGo nie stanowi najmniejszego problemu dla fachowców ,którzy na codzień tym sie zajmują.

Przy tym kosztuje to min.o 100% mniej niż w ASO gdzie na dodatek moga miec powazne problemy aby ten temat ogarnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z dopisaniem do t31 zwykłego klucza czy z systemem Keyless. Robię to na co dzień i jeszcze się nie zdarzyło żeby w t31 jakiś się nie dopisał. Plakietka z pinem immo przy kluczyku to tylko dodatek i bez problemu można idczytać pin  z BCM

Edytowane przez Dzeriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...