Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

napęd 4x4


bernard88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się da jak masz worek pieniędzy. Dedykowane zestawy samej blokady do aut terenowych kosztują na tyle dużo ,że jest to nieopłacalne do x-a . Czy do x-a robią nie wiem i wątpię ale jak już wspomniałem , jeśli robią to jest to nieopłacalne a jeśli nie robią to jeszcze droższe. 

 

Jeśli chcesz do tego reduktor to zostaje rzeźba , dorabianie flanszy , kombinowanie jak to upchać pod autem. 

 

 

Myślę ,że najtańszą opcją było by kombinować z założeniem LSD na tył ale w wersji z ESP jest to niepotrzebne bo ESP robi robotę 

Jestem posiadaczem X-traila, 2005 r. 2.2 dci 4x4 manual  po "spaleniu sprzęgła" znalazłem do sprzedaży na allegro reduktor. Czy opłacalne i technicznie możliwe jest zamontowanie reduktora ???

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-t30-2-2-dci-reduktor-skrzyni-biegow-i6775481896.html#

Wszystko się da jak masz worek pieniędzy. Dedykowane zestawy samej blokady do aut terenowych kosztują na tyle dużo ,że jest to nieopłacalne do x-a . Czy do x-a robią nie wiem i wątpię ale jak już wspomniałem , jeśli robią to jest to nieopłacalne a jeśli nie robią to jeszcze droższe. 

 

Jeśli chcesz do tego reduktor to zostaje rzeźba , dorabianie flanszy , kombinowanie jak to upchać pod autem. 

 

 

Myślę ,że najtańszą opcją było by kombinować z założeniem LSD na tył ale w wersji z ESP jest to niepotrzebne bo ESP robi robotę 

Jestem posiadaczem X-traila, 2005 r. 2.2 dci 4x4 manual  po "spaleniu sprzęgła" znalazłem do sprzedaży na allegro reduktor. Czy opłacalne i technicznie możliwe jest zamontowanie reduktora ???

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-t30-2.2 dci-reduktor-skrzyni-biegow-i6775481896.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym aucie nie ma reduktora a to co na aukcjach często pojawia się jako reduktor to skrzynka kątowa która jest w każdym x-trail 4x4. W związku z czym, masz już coś takiego u siebie (tak przypuszczam bo link do aukcji nie działa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opłacalne i technicznie możliwe jest zamontowanie reduktora ???

Strusio ma rację a ja odpowiem na resztę Twojego pytania:

Tak - możliwe jest zamontowanie reduktora w praktycznie każdym samochodzie w tym również w Xie. 

Co do opłacalności to musisz sam odpowiedzieć sobie na to pytanie ale wstępne koszty mogą przewyższyć zakup np. Pathfindera w lekko nowszym roczniku niż Twój Xtrail a tam reduktor jest już w serii. Z drugiej strony będzie to Xtrail jedyny w swoim rodzaju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój x mnie troszkę zdenerwował już w przeciągu 2 dni :) Sytuacja rozegrała się jak wiadomo na drodze, zima :) jechał paja.c dużym ciężarowym, szedł na czołówkę po czym ostatecznie odbiłem w prawo i wszedł na zaspę... norma, powiesił się na podłodze... 1 koło lewe tylne w górze, 3 zatopione w śniegu... kręci tył lewy... reszta stoi... :) słowa poszły z których by chyba napisał nowy słownik częściowo na xa, częściowa na pajac.a z ciężarowego... sytuację uratowało mondeo diesel, szarpnął mnie delikatnie, jak koło złapało drogi to już sam się wyciągnął... jednak w prawdziwych terenówkach 4x4 reduktor z blokadą, plus większy prześwit zdaje egzamin :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale skoro 3 koła były w śniegu to czemu stały?

po włączeniu "lock" masz rozdział 50:50 między osiami więc powinno kręcić to jedno co było w górze i jedno z drugiej osi. Tego mi u Ciebie zabrakło.

No chyba że nie kumam tego rodzaju napędu.

 

Druga sprawa, masz ESP? Nie przyblokowało koła które było w górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciło z drugiej strony przód chwilę do wyrzucenia śniegu...esp chyba nie mam...żadnych kontrolek tego typu nie mam więc nie wiem czy 2001r posiada...wszystko było by może ok gdyby nie mały prześwit... plan jest zakupu może terrano ale jako drugie auto...reduktor manualny i blokada, albo isuzu, zobaczymy jak się sprawy potoczą finansowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...