Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przetwornica 230V


Zolwik_Tuptus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

 

Macie doświadczenie z użytkowaniem tego typu wynalazków?

 

Wybór pod kątem mocy,

Sposób podłączenia,

Inne przydatne informacje.

 

Poszykuję czegoś do zasilania ładowarek i małych odbiorników prądu na biwaku, pomyślałem o daniu 2000W (bo stosunek ceny do wydajności wychodzi najlepszy) 

Poproszę o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wiekowego diesla, nie wiem może to lepiej działa pod takim traktorem, ale w moim suvie 3.5 benzyna, średnio to się sprawdzało na postoju, dobrze w czasie jazdy....

 

mam już w drugim aucie przetwornice, w pierwszym zakupiona spaliła mi zasilacz do laptopa, nie pamiętam czy sama się też uszkodziła, bo wyrzuciłem ją, w drugim aucie mam oryginalną producenta, żadna z nich nie miała na pewno 2000W, pierwsza była tania z alledrogo, z jakaś oszukańczą niestabilną mocą a obecna oryginalna ma stabilne/ciągłe/znamionowe/liniowe może 200W

 

jeśli masz kupić tanie niestabilne 2000W z to radzę Ci kupić porządne 600W, bo uszkodzeń sobie narobisz, patrz na moc znamionową, a nie max

 

lepsza przetwornica to sinusoidalna, niewykorzystująca gniazda zapalniczki, a bezpośrednio akumulator 

 

nie wiem czy stabilne 2000W to nie potrzebuje niezłej elektrowni w sensie akumulatora ponad 100A a i to może doprowadzić do nawet jego uszkodzenia.

 

na pewno przetwornica powinna posiadać zabezpieczenia, rozładowania akumulatora, termiczne, przeciwzwarciowe

 

 

bardzo często biwakuje/namiotuje, zwłaszcza wypady do 3 dni (raz, dwa w roku tydzień), czas leci szybko, minutka -> godzinka i sam się przekonałem, że nawet nowy aku pada szybko  (wyłącza przetwornice bo spadło napięcie poniżej bezpiecznego) i stwierdziłem nie tedy droga, straty na przetwornicy są duże, brak pewności że uruchomie auto w razie nagłej potrzeby, czy powrotu 

 

przestałem tego używać i zdecydowanie lepiej sprawdzały się zasilacze samochodowe (mniejsze straty, szybsze ładowanie) pod konkretne urządzenie jak port USB (duża uniwersalność, obsługuje telefony, aparaty, mini kamery, oraz latarki), zasilacz samochodowy dedykowany pod laptopa, oraz co mogłem to urządzenia wymieniłem na akumulatorowe nisko-prądowe, jak latarki LED, inne .... preferuje urządzenia ładowane portem USB.... oraz od roku używam duży power bank. 

 

Wszystko mi to się sprawdza, nie mam problemów z akumulatorem. 

 

 

Rozważam ostatnio zakup niedużego agregata rezerwowego na 2 suwie, lub 4 suwie (sporo droższy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwiku - Kazik ma rację nie warto kupować chińszczyzny niby 2KW - lepiej zainwestuj w przetwornicę jakiegoś polskiego producenta z pełną sinusoidą - do tego proponuje panel słoneczny min. 150W - przetwornica ma duże straty i szybko aku rozładuje - panel pozwoli w słoneczny dzień działać cały czas (oczywiście w granicach rozsądnego obciążenia).

Co do podłączenia to tylko na klemy akumulatora - w gnieździe zapalniczki przeważnie są przewody o zbyt małym przekroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Dokonałem pewnych skrótów myślowych, które nieco zaciemniły obraz.

 

Przetwornica o której myślę jest producenta (tak się ogłasza) z PL, o mocy znamionowej 1200 W i max 2000 W. - interesuję się taką, bo 600W tego samego producenta kosztuje 60 zł taniej.

 

Kazik, Dzięki za cenną wskazówkę aby byłą to przetwornica sinusoidalna.

 

Całość będzie podpięta bezpośrednio pod akumulator 95 Ah, który będzie służył tylko do zasilania przetwornicy oraz paru gniazdek zapalniczki i usb.

 

Saydack - wraca temat panela :) Gdzie to kupić? (wiesz, że przystosowałem alternator i część instalacji pod takie rozwiązanie)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...