Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J11 - problem z wycieraczkami


btus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem załoga N! 

 

Mam problem u siebie z wycieraczkami - wymieniałem już na nowe kilka razy i niestety, ale nie zbierają wody w sposób, który by poprawiał widoczność. Nie mówię tutaj o jakichś syfach na szybie, bo o to się postarałem, żeby żadnego nie było. Chodzi mi o to, że pozostaje taka cienka "rozmazana" warstwa, jakby mgła. Ktoś z was się kiedyś  z takim czymś spotkał? Szyba jest temu winna czy jak? Foto podglądowe, nie jest tak źle, ale coś podobnego się zdarza, jakby satynowa  plama

xHONKCheckWipers-1024x768.jpg.pagespeed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po pracy wycieraczek jest jakby mgła która za chwilę znika. To normalne .

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

U mnie tego nie było wcześniej, przeszkadza mi to zwłaszcza wtedy, gdy wycieraczki szybko pracują, bo widoczność jest kiepska

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanosiłeś wcześniej jakąś powłokę typu "niewidzialna wycieraczka"? Albo byłeś na myjni z woskowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuść szybę najlepiej preparatem "cerox". Używa się go do polerowania szkieł i jest niesamowicie skuteczny. Na wilgotną bawełnianą szmatkę nasypać trochę preparatu i dobrze wytrzeć tak ok 5- 10min. Efekt gwarantowany!

Tlenek ceru dostaniesz np. na Alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanosiłeś wcześniej jakąś powłokę typu "niewidzialna wycieraczka"? Albo byłeś na myjni z woskowaniem?

 

Odtłuść szybę najlepiej preparatem "cerox". Używa się go do polerowania szkieł i jest niesamowicie skuteczny. Na wilgotną bawełnianą szmatkę nasypać trochę preparatu i dobrze wytrzeć tak ok 5- 10min. Efekt gwarantowany!

Tlenek ceru dostaniesz np. na Alledrogo

 

Generalnie to woskowałem auto, ale nie było żadnego problemu z widocznością. Po tym, jak przestało dobrze zbierać wodę to odtłuszczałem całą szybę, ale nie pomogło. 

 

@manix

Ten cerox lepiej daje sobie radę z usunięciem syfu na szybie? Ja już nawet o wymianie całej szyby zaczynam myśleć, bo mnie do szału doprowadza to po prostu. A deszczu teraz będzie więcej i więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po pracy wycieraczek jest jakby mgła która za chwilę znika. To normalne .

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Nie,to nie jest normalne,tak było jak wycieraczki są słabej jakości.Ja teraz stosuję same gumki na wymianę firmy ALCA,po każdym przetarciu nie ma mgiełki ,jest krystalicznie czysta szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,to nie jest normalne,tak było jak wycieraczki są słabej jakości.Ja teraz stosuję same gumki na wymianę firmy ALCA,po każdym przetarciu nie ma mgiełki ,jest krystalicznie czysta szyba

Masz rację. Jechałem i zbierają idealnie, tylko po wyjechaniu rano z garażu mam taki efekt mgły ale za chwilę znika.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisano.

Niektóre myjnie mają takie środki tłuste że taki student pozostaje do pierwszych silnych opadów.

Myślę że nawet zwykły płyn do szyb z alkoholem ci odtłuści fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jechałem i zbierają idealnie, tylko po wyjechaniu rano z garażu mam taki efekt mgły ale za chwilę znika.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Być może  jest to efekt różnicy temperatur???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może  jest to efekt różnicy temperatur???

 

Może być, latem nie miałem takich cyrków. A jakie polecacie wycieraczki? Te pierwsze OEM nissana, które miałem były super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cerox nie ma nic lepszego nawet do polerowania zmatowiałych reflektorów.

Wycieraczki polecam hybrydowe Valeo ale te lepsze nie Eco.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czołem załoga N! 

 

Mam problem u siebie z wycieraczkami - wymieniałem już na nowe kilka razy i niestety, ale nie zbierają wody w sposób, który by poprawiał widoczność. Nie mówię tutaj o jakichś syfach na szybie, bo o to się postarałem, żeby żadnego nie było. Chodzi mi o to, że pozostaje taka cienka "rozmazana" warstwa, jakby mgła. Ktoś z was się kiedyś  z takim czymś spotkał? Szyba jest temu winna czy jak? Foto podglądowe, nie jest tak źle, ale coś podobnego się zdarza, jakby satynowa  plama

 

Napisałeś że wymieniałeś wycieraczki już kilka razy. Czy możesz napisać jakie to były modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że wymieniałeś wycieraczki już kilka razy. Czy możesz napisać jakie to były modele?

 

Napewno Bosh Aeorotwin miałem, i jeszcze jakieś inne premium + bzdety ze stacji benzynowych. Ostatecznie mam OEM nissana i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem właśnie Valeo First Hybrid lewa 650 mm prawa 400 mm i tył 300 mm za komplet w małym wiejskim sklepiku zapłaciłem 76 zł

 

cenna wskazówka prawą przednią wycieraczkę można wymienić bez problemu, natomiast żeby wymienić lewą należy włączyć zapłon i szybko dwa razy przesunąć prawą manetkę przy kierownicy do góry wtedy wycieraczki ustawią nam się w trybie serwisowym i będzie można ją wymienić

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...