Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift 2cale


Juchas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Pytanie dotyczy zmiany amortyzatorow na +2cale ale zostaje przy sprzezynach ori plus podkładki, ze względu na to ze sprężyny akcesoryjne są dużo bardziej twardsze . No i mam pytanie czy muszę przy tym obniżasz skrzynie i zmieniać drążek ? Spotkałem się z opiniami ze bez modyfikacji samochód wpada w wibracje a inni mówią ze bez ruszania czegokolwiek przy takim lifcie jest Oki i śmigają już kilka lat . Proszę o opinie . Będę rozbierał mojego maluszka do zera i chciał bym zrobić to raz a dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ;)

Przy długim nie zawsze trzeba opuszczać belkę skrzyni

przy krótkiej ramie niebezpiecznie zwiększają się kąty pracy wału (-ów)

Belka jest mocowana od spodu łap, teoretycznie podkładki/dystanse powinny wystarczyć ... oczywiście dłuższe śruby o odp. twardości

Ale ... zwróć uwagę na tylną ścianę silnika, czy nie zacznie opierać się o gródź kabiny

no i wiatrak wiskozy względem obudowy chłodnicy musisz obserwować.

Jeszcze główny przewód hamulcowy, od ramy do przedniego mostu (może trzeba będzie go "uwolnić" z jakiejś zapinki

z tyłu nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedz. Mówisz o wiatraku i silniku żeby nie obcierał . Ale ja nie robię bodylit tylko zawieszenia . Wiec z góra nic się nie zmieni a opuszczając 1,5 cm skrzynie to raczej nie będzie ocierać nigdzie . Bardziej chodzi mi o reduktor i wały napędowe .dodam jeszcze ze to krótki y61

Edytowane przez Juchas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem :)

Ale silnik tworzy jeden zespół ze skrzynią i reduktorem a przez to poduszka skrzyni jest jego 3-im punktem podparcia, kumasz?

Jeśli opuścisz tylko o 1,5 cm to nie będzie problemu ale gdyby więcej to poobserwuj odległość między silnikiem i grodzią ;)

(fobiłem krótkiego parcha)

... robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

post-48849-0-66042000-1509907555_thumb.jpg

(silnik, poduszka skrzyni przed pasem - przyjmijmy że na każdy opuszczony 1cm tył silnika zbliży się do grodzi o 0,5cm

wiatrak wiskozy, jeśli nie wchodzi głęboko w osłonę to nie będzie z nim problemu

ale intercooler nie będzie pasował w otwór w masce - podobno można tam jakieś gumki wyregulować)

 

post-48849-0-27663000-1509907427_thumb.jpg

(tutaj na springach +2" ale bez ciężaru budy, powiększ zdjęcie i zobacz kąty krzyżaków)

 

post-48849-0-63314000-1509907500_thumb.jpg

(tak stoi po lifcie zawiasu o 2")

 

post-48849-0-65889500-1509907455_thumb.jpg

(tylny wał po opuszczeniu budy)

 

Robiłem ramę bo po wrzuceniu tych springów +2" tylne kielichy wbiły się w podłogę - standart :D

Tak więc poskładałem to później do kupy i było ok

Ale z czasem wyszły jakieś wibracje, ja już nie miałem czasu więc kumpel sam opuścił belkę o 2cm 

niby przerwa między grodzią a silnikiem jeszcze była

Wibracje od krzyżaków ustały, ale na zimnym silniku intercooler wpadał w rezonans i napitalał o maskę ... no bo nie zgrywał się z uszczelką.

Ot, cała historia

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpująca odpowiedz. Wiele mi to pomoże . A tak na marginesie to mam identycznego patrola te same kolory tez podniesiony dach te same felgi , progi . Tylko gumy mam kobry . Wiem ze to nie na temat ale powiedz mi jeszcze jakie są problemy ze zdjęciem budy. I co po takim zabiegu trzeba wymienić ? Bo raczej z węży hamulcowych nic nie zostanie wiec pierwsze co mi przychodzi na myśl . Podrzuć temat jak to wyglada ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, musisz poczekać aż temat o podnoszeniu parcha Pretora uruchomię

Na razie jest tylko tytuł

Ale dobra wiadomość jest taka że jesteś pierwszy w kolejce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...