Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie przycisków na drzwiach


kcr2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak dodać zdjęcia, ktoś coś?

Jeśli z Windowsa to masz np. w pełnym oknie dialogowym pod spodem "spinacz" Klikasz go i wyświetla się okienko dodaj...

Z tapataltaka zaś, pod oknem do wpisywania tekstu masz kwadracik z plusem i analogicznie, klikasz i jak wyżej.

Rozmiar zdjęć trzeba dopasować, duże nie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z Windowsa to masz np. w pełnym oknie dialogowym pod spodem "spinacz" Klikasz go i wyświetla się okienko dodaj...

Z tapataltaka zaś, pod oknem do wpisywania tekstu masz kwadracik z plusem i analogicznie, klikasz i jak wyżej.

Rozmiar zdjęć trzeba dopasować, duże nie wejdą.

Dzieki

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

 

 

Dzieki

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

post-110366-1518684110,9246_thumb.jpg

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Dzieki

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

 

 

 

attachicon.gifDSC_0065.JPG

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

#2post-110366-1518684165,0658_thumb.jpg

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

#2post-110366-1518684249,0451_thumb.jpg

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

 

 

Dzieki

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

 

 

 

attachicon.gifDSC_0065.JPG

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

#2attachicon.gifDSC_0064.JPG

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

#2attachicon.gifDSC_0064.JPG

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

post-110366-1518684376,3443_thumb.jpg

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Jeśli z Windowsa to masz np. w pełnym oknie dialogowym pod spodem "spinacz" Klikasz go i wyświetla się okienko dodaj...

Z tapataltaka zaś, pod oknem do wpisywania tekstu masz kwadracik z plusem i analogicznie, klikasz i jak wyżej.

Rozmiar zdjęć trzeba dopasować, duże nie wejdą.

2.post-110366-1518684489,6485_thumb.jpg

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Nie dam ręki obciąć ale chyba rozwiązałem problem naszych kulawych i nie oświetlonych przełączników, sprawdzcie też dla pewności!!! Renault Kadjar ma takie same tyle że podświetlone i z gniazami jak with QQ oczywiście w innej ramce ale wkład jak w naszych.

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Renault kadjar obejrzyjcie przełączniki na ebay I potwierdzcie moje przypuszczenia bo chyba problem się rozwiązał :-)

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i u nas na alle... się coś znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i u nas na alle... się coś znajdzie...

Kupilem na alledrogo i zobaczymy jak przyjdzie. A chińczyka jak dotrze to sprzedam po kosztach.

Muszę też zaglądnąć do drzwi pasażera a może i tylne i zobaczyć czy dawca organów - kadjar się sprawdzi. Na przełączniku kierowcy widać nawet napis NISSAN.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem na alledrogo i zobaczymy jak przyjdzie. A chińczyka jak dotrze to sprzedam po kosztach.

Muszę też zaglądnąć do drzwi pasażera a może i tylne i zobaczyć czy dawca organów - kadjar się sprawdzi. Na przełączniku kierowcy widać nawet napis NISSAN.

Też zamawiam

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na a jest ale cena...200zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na a jest ale cena...200zeta

Zamówiłem na ebayu z wersji UK bo mam anglika ma przyjść do czwartku, bedę testował :-)

 

Sent from my F3111 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie koledzy znać czy od Kadjara pasuje i działa , moze tez zainwestuje :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po montażu nowych przełączników mam dwie wiadomości:

1. Dobra - przełączniki od Kadjara pasują.

2.Złą - niestety podświetlenie nie działa :thumbsdown:

 

Niestety 2 piny we wtyczce są niepodłączone

 

 

widać to też tutaj czwarty od lewej i czwarty od prawej

post-103899-0-70729700-1519056284_thumb.jpg

 

A tutaj porównanie plytek obwodów

 

 

Ta która ma kondensatory (Chyba)- te okrągłe - bardziej na brzegu to nasze J11, ta druga to kadjar.

Niestety moja znajomość elektroniki nie pozwala mi powiedzieć co i z czym połączyć , żeby zagadało.


 

 płytki

post-103899-0-03833800-1519056491_thumb.jpg


 

Wtyczka

post-103899-0-16774000-1519056588_thumb.jpg

 

Trochę dziwny ten post ale nie mogę wkleić 3 zdjęć naraz. Sorry. 

Czekam nadal na chińczyka - może on mnie oświeci przyciskami.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pokazałeś ,wynika jakby nasze przyciski były takie same jak Kadjara ,a tylko brak wścieklizny do zadziałania światełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pokazałeś ,wynika jakby nasze przyciski były takie same jak Kadjara ,a tylko brak wścieklizny do zadziałania światełka?

Dokładnie tak.Mają nawet logo Nissana od spodu, a Renault - nie. No niestety jak podciągnąć zasilanie do pozostałych diod w przyciskach?

Nie zwróciłem uwagi jak wyglądają te przyciski w Xtrailu i czy mają podświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się jeszcze kwestia koloru podświetlenia przycisków w Kadjarze - chyba biały, u nas pomarańcz (nie jestem pewnien bo na codzień jeżdzi qq żona :D). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRDS nasunąłeś mi pewną myśl,w wolnej chwili postaram się sprawdzić,czy aby te nasze przyciski nie są podświetlane,a tylko brakuje przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi jak wyglądają te przyciski w Xtrailu i czy mają podświetlenie?

tak samo, bez podswietlenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRDS nasunąłeś mi pewną myśl,w wolnej chwili postaram się sprawdzić,czy aby te nasze przyciski nie są podświetlane,a tylko brakuje przewodu

Niestety w naszych dioda jest tylko jedna , pozostałe miejsca są puste.post-103899-0-28605400-1519155171_thumb.jpg

Dioda widoczna tuż nad lewym wyłącznikiem w zielonym prostokąciku, pozostałe - puste

 

Podświetlenie - w zamienniku - białe.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się trochę na elektronice. Nie rozbierałem panelu sterowania, ale mam pytanie.

Czy w ogóle podświetlenie pozostałych przycisków sterujących będzie skuteczne? Czy przypadkiem, nie jest to lity plastik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się trochę na elektronice. Nie rozbierałem panelu sterowania, ale mam pytanie.

Czy w ogóle podświetlenie pozostałych przycisków sterujących będzie skuteczne? Czy przypadkiem, nie jest to lity plastik ?

 

Znam się trochę na elektronice. Nie rozbierałem panelu sterowania, ale mam pytanie.

Czy w ogóle podświetlenie pozostałych przycisków sterujących będzie skuteczne? Czy przypadkiem, nie jest to lity plastik ?

W oryginale przyciski są całe czarne, więc nici z podświetlenia. W panelu z kadjara wszystkie przyciski są przezierne jak ten podświetlony u nas, więc będą widoczne. Diody są całkiem głęboko na płytce poniżej przycisków. Nie są w przyciskach.

Symbol na przycisku jest przezierny i podświetlony od spodu

post-103899-0-49687000-1519157356_thumb.jpg

Tyle światła przedostaje się przez panel - tylko ten kwadracik.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie obiekcje.Jak rozbierałem przełącznik to zwróciłem na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszych dioda jest tylko jedna , pozostałe miejsca są puste.attachicon.gifgetattach,mid,44696,mpid,3,min,1,uid,b4729abd2d3318e6.jpg

Dioda widoczna tuż nad lewym wyłącznikiem w zielonym prostokąciku, pozostałe - puste

 

Podświetlenie - w zamienniku - białe.

Czy można prosić o większe zdjęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o większe zdjęcie 

post-103899-0-94568900-1519161141_thumb.jpg

Bardzo proszę.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedł przełącznik w końcu (oryginał z FLa, jedyny na alledrogo) i niestety nie pasuje wtyczka, zupełnie inna...

post-106995-0-94921300-1519247143_thumb.jpg

Edytowane przez Adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie Wam zamontować lampkę Led zasilana z gniazda 12v skierowana na nowe przyciski. Obawiam się że nie będzie nic gadalo. Pewnie po FL jest też przeprogramowane inne adr itp. Grzebanie w elektronice nic nie da

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w nowym QQ w końcu się ogarnęli i są wszystkie podświetlane a nawet w końcu odpowiednie jest zachowanie przycisku blokady sterowania szybami - blokuje innym kierowca może sterować. Trzeba było na to 11 lat produkcji samochodu... No i wszystkie full up/down szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, w nowym pozostałe drzwi też mają podświetlenie?

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem. Na pewno ma pasażera, a z tyłu muszę looknąć wieczorkiem bo nie jeżdżę z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...