Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z klimatyzacją


krzychu174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem nowy i potrzebuje porady. otóż kupiłem niedawno nissan x-trail t30 benzyna i nie włącza mi sie wogule klima nie słychać tego cyknięcia, czy może być za mało czynnika chłodzącego żęby sie nie włączala? jak odkręce korek na aluminiowej rurce i wcisne troche to syczy znaczy że cos tam jest ale ile nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża doza prawdopodobieństwa, że nie ma czynnika - klima w x-ksie załącza się charakterystycznie, słyszałbyś, na sam początek sprawdź to, a jak juz będziesz w serwisie to Ci wszystko wyjaśnią, bo to raczej wróżenie z fusów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź bezpieczniki. Potem sprawdź czy masz pasek klinowy napedzający sprężarkę klimy - pod maską po lewej stronie powinny być dwa paski, jedne dla alternatora, drugi dla klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź bezpieczniki. Potem sprawdź czy masz pasek klinowy napedzający sprężarkę klimy - pod maską po lewej stronie powinny być dwa paski, jedne dla alternatora, drugi dla klimy.

bezpieczniki ok pasek napędza klimę ale nie załacza się. co mogę jeszcze samodzielnie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik też sprawdziłeś? Znajdziesz go po lewej stronie pod maską, przy wlewie płynu od spryskiwacza. Oznaczony jako E5.

 

PS.

Co do bezpieczników to nie wiem ile ich sprawdziłeś ale są 4 - numery: 15, 19, 24, 28.

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego akuurat nie sprawdzałem. jak mam go sprawdzić?

odłącz przewód od kompresora klimy, podłącz do niego Voltomierz. Uruchom silnik, włącz klimę. Na woltomierzu powinno pokazać napięcie akumulatora czyli coś z przedziału 12-14V.

Jak nie pokaże to przekaźnik do wymiany. Pod warunkiem że wcześniej sprawdziłeś wszystkie cztery bezpieczniki.

 

Uważaj tylko żeby Ci nic nie powciągało jak będziesz uruchamiał silnik.

 

 

PS.

Komp pokazuje jakieś błędy?

Przy uruchamianiu klimy zapala się dioda?

Edytowane przez zeshky
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz sprawdzić ale nie ma tam zadnych opisów tych przekazników i nie wiem który to. bezpieczniki sprawdzałem wszystkie wyjmując i oglądając czy nie są spalone. komp nie pokazuje błedów tylko raz po myjni wyskoczył mi błąd P1706 ale go usunołem i narazie nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz sprawdzić ale nie ma tam zadnych opisów tych przekazników i nie wiem który to. bezpieczniki sprawdzałem wszystkie wyjmując i oglądając czy nie są spalone. komp nie pokazuje błedów tylko raz po myjni wyskoczył mi błąd P1706 ale go usunołem i narazie nic nie pokazuje.

Nie musisz go szukać, sprawdzisz go sposobem który opisałem wyżej, odłączając przewód od sprężarki klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz go szukać, sprawdzisz go sposobem który opisałem wyżej, odłączając przewód od sprężarki klimy.

tak dioda sie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też klima nie załączała do momentu jak nie nabiłem do pełna czynnika.Za małe było ciśnienie.Od tamtej pory wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na zaworku od czynnika czy w ogóle syknie jak go wciśniesz, Może masz zero czynnika. Sprzęgło w sprężarce najłatwiej na krótko do aku podpiąc i będzie wiadomo czy zaskakuje. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na zaworku od czynnika czy w ogóle syknie jak go wciśniesz, Może masz zero czynnika. Sprzęgło w sprężarce najłatwiej na krótko do aku podpiąc i będzie wiadomo czy zaskakuje. 

na zaworku sprawdzałem i coś tam syknie ale ile jest nie wiem.

 

witam. dziś sprawdzałem i nie dochodzi prąd do sprężarki a bezpieczniki są ok wiec to może być przekaznik ale który proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik masz tu:


post-53985-0-33881400-1366574645_thumb.jpg

 

Ale nie jestem pewien czy sprawdzenie probówką jest miarodajne - to jest przyżąd do sprawdzania prądu zmiennego 230V. Postaraj się sprawdzić jeszcze miernikiem, jeśli go nie masz to możesz podłączyć do przewodów żarówkę samochodową (np. taką jak do kierunkowskazów), powinna zaświecić.

Edytowane przez zeshky
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik masz tu:

 

attachicon.gifprzekaznik.jpg

 

Ale nie jestem pewien czy sprawdzenie probówką jest miarodajne - to jest przyżąd do sprawdzania prądu zmiennego 230V. Postaraj się sprawdzić jeszcze miernikiem, jeśli go nie masz to możesz podłączyć do przewodów żarówkę samochodową (np. taką jak do kierunkowskazów), powinna zaświecić.

ale ja sprawdzałem probówką taką na 12v samochodową i nie zaswieciła sie.

 

ale ja sprawdzałem probówką taką na 12v samochodową i nie zaswieciła sie.

a czy można go zastąpić innym przekaźnikiem tak na chwile dla sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sprawdzałem probówką taką na 12v samochodową i nie zaswieciła sie.

 

a czy można go zastąpić innym przekaźnikiem tak na chwile dla sprawdzenia?

No to git jeśli 12V.

Jak znajdziesz taki sam to można. NIestety nie jestem w stanie Ci lokalizować identycznego, musisz szukać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam  trafa :(  włanie mój jest w tej chwili na naprawie

gwarancyjnej , powód "walnięta" sprężarka od klimy.

 

Strasznie mnie to zdziwiło, ale stwierdzili że walnięta jest spreżarka,

ponoc nie ma sprężania.

A miesiąc wcześniej coś mi z silnika zaskrzypiało poszedł dym i taki

zapach jak spalony tekstolit.

Kurde autko ma zaledwie półtora roku, i taki cios.

 

Najgorsze to to że nowa sprężarka jest w Japoni,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git jeśli 12V.

Jak znajdziesz taki sam to można. NIestety nie jestem w stanie Ci lokalizować identycznego, musisz szukać.

dziś sprawdziłem sprężarkę na krótko pod akumulator i i coś tam zaskakuje ale chłodu nie daje wiec może być też za mało czynnika. ale najgorsze jest to że prąd nie dochodzi do sprężarki a sprawdzałem też przekaźniki bo są tam trzy identyczne o którym pisałeś i je zamieniałem miejscami ale nic to nie dało nadal prądu nie ma a chyba trzy nie są spalone chyba że jakiś inny jeszcze jest. nie mam już pomysłów co zrobić!!!

 

No to ja mam  trafa :(  włanie mój jest w tej chwili na naprawie

gwarancyjnej , powód "walnięta" sprężarka od klimy.

 

Strasznie mnie to zdziwiło, ale stwierdzili że walnięta jest spreżarka,

ponoc nie ma sprężania.

A miesiąc wcześniej coś mi z silnika zaskrzypiało poszedł dym i taki

zapach jak spalony tekstolit.

Kurde autko ma zaledwie półtora roku, i taki cios.

 

Najgorsze to to że nowa sprężarka jest w Japoni,

no to naprawdę porażka, ale dobrze że poszła na gwarancji a nie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...

 

Czyli wiemy już że:

1. bezpieczniki 15, 19, 24, 28 - są OK

2. przekaźnik - OK

3. sprężarka - OK

 

Brakuje nam prądu między bezpiecznikiem a sprężarką. Sprawdź czy jest napięcie na bezpiecznikach - tą probówką 12V.

 

Oglądałem schemat klimatronika w X-T i jest bardzo skomplikowany... :thumbsdown: jak coś znajdę to dopisze.

 

Update:

Jest czujnik, który pilnuje żeby ciśnienie w układzie nie był za wysokie oraz za niskie - jak będzie to nie pozwala na załączenie się sprężarki, taka ochrona.

 

Więc śmigaj jutro na nabicie klimy z badaniem szczelności i powinno hulać. :devil:

 

Mądre te nasze auta :nissan:

Edytowane przez zeshky
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...

 

Czyli wiemy już że:

1. bezpieczniki 15, 19, 24, 28 - są OK

2. przekaźnik - OK

3. sprężarka - OK

 

Brakuje nam prądu między bezpiecznikiem a sprężarką. Sprawdź czy jest napięcie na bezpiecznikach - tą probówką 12V.

 

Oglądałem schemat klimatronika w X-T i jest bardzo skomplikowany... :thumbsdown: jak coś znajdę to dopisze.

 

Update:

Jest czujnik, który pilnuje żeby ciśnienie w układzie nie był za wysokie oraz za niskie - jak będzie to nie pozwala na załączenie się sprężarki, taka ochrona.

 

Więc śmigaj jutro na nabicie klimy z badaniem szczelności i powinno hulać. :devil:

 

Mądre te nasze auta :nissan:

ok jutro jadę nabić klime.

 

Mam jeszcze pytanie z innej beczki. czy można zresetować kompa w x-trail bez podpinania sie do komputera w razie jak by zapalił sie check  bo raz mi sie zapalił i był błąd-P1706 a gdzieś wyczytałem że to jakiś czujnik w skrzyni biegów ale jet mało ważny a jak raz sie zapalił to może się powtarzać a nie chciał bym za każdym razem jeździć do mechanika żeby go kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro jadę nabić klime.

 

Mam jeszcze pytanie z innej beczki. czy można zresetować kompa w x-trail bez podpinania sie do komputera w razie jak by zapalił sie check  bo raz mi sie zapalił i był błąd-P1706 a gdzieś wyczytałem że to jakiś czujnik w skrzyni biegów ale jet mało ważny a jak raz sie zapalił to może się powtarzać a nie chciał bym za każdym razem jeździć do mechanika żeby go kasować.

Można, przeczytaj tu:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87965-how-to/

 

Znajdziesz tu procedurę resetu pompy paliwa ale tak samo kasuje się błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do klimatyzacji - tak jak zeshky napisał, zabezpieczenie jest takie, że jak brak czynnika to nie włączy się sprężarka, bo by się zatarła ... ot co, większość aut tak ma - np. w peugeocie w ogóle klima się nie włączy ponizej 3 st C .. :)

 

czyli "a nie mówiłem?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to naprawdę porażka, ale dobrze że poszła na gwarancji a nie po.

 

Tak, nowa sprężarka w ASO Rzeszów  7 tyś  złotych !!  ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w piątek ewentualnie w czwartek bede miał nabitą klimę bo mechanik dopiero bedzie miał czas :thumbsdown:  dam znać jak już nabije czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...