Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd p1288/1289 oraz 420


infans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wycięciu katalizatorów zaczął sobie wyskakiwać p420 tak co 500km, co podobno jest normalne. Auto jeździ w gazie, regularnie serwisowanym. Ostatnio były lekko ubogie mieszanki w wąskim przedziale obr. i wyskoczył p1288/1289, oczywiście od razu regulacja. Auto jeździ normalnie, powiedziałbym że bardzo przyjemnie. Gazownik wspomniał żeby przejrzeć być moze cewki.

Świece są nowe.

 

Natomiast znów wyskoczył p1288/1289 w komplecie z 420 po przejechaniu 150km od regulacji, czy to będzie "normalne" bez katalizatorów czy może sygnalizować jakąś awarię? Praca silnika nie uległa zmianie.

 

Generalnie zastanawiam się nad ponownym montażem katalizatorów, tym bardziej, ze koledzy z forum zgłaszają spadek mocy po ich demontażu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniecie katow przewarznie 5-8KM daje w przypadu DE/RevUp i do 12Nm.

W silnikach HR przyrosty sa większe do 10KM.

Błędy niesprawnego kata (p0420 i p0430) beda ale nie wplywaja one na prace silnika.

 

A te drugie błędy co masz to zresetuj ecu po przez odpiecie akumulatora i posmigaj pare dni na samym paliwie pb98 i sprawdz czy nie będą się pojawiały...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniecie katow przewarznie 5-8KM daje w przypadu DE/RevUp i do 12Nm.

W silnikach HR przyrosty sa większe do 10KM.

Błędy niesprawnego kata (p0420 i p0430) beda ale nie wplywaja one na prace silnika.

 

A te drugie błędy co masz to zresetuj ecu po przez odpiecie akumulatora i posmigaj pare dni na samym paliwie pb98 i sprawdz czy nie będą się pojawiały...

 

 

Panowie to wyjaśnijcie mi dlaczego dzieje się tak jak w tym temacie:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/108929-350z-katalizatory/?do=findComment&comment=1188369

Kolega pokazał mi wykresy, faktycznie moc spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kolega podmienił cześć i oczekiwał cudu, było jakieś strojenie ?

 

Podobno decaty dają te 8/12 km/Nm bez strojenia.

 

Z innej beczki, czy po montażu decatów i usunięciu katów wzrasta spalanie? U mnie poszło o jakiś litr w górę, myślę że styl jazdy nie zmienił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...