Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze skrzynią


KamilloD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem posiadaczem Nissana Murano Z-50, 2005 rok. Samochód ma przejechane około 220000 km Problem, polega na tym, iż ze skrzyni zaczął wydobywać się huk przy dodawaniu gazu, jednak po jakimś czasie huk ten wydobywa się nieustannie na każdym biegu, samochód nie ma siły jechać do przodu jednak na biegu wstecznym, porusza się bez zarzutów i dynamicznie. Proszę o jakieś wskazówki, od czego rozpocząć diagnozę i jak może być ewentualna przyczyna. Może ktoś miał podobny problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne dzwieki moga tez byc z transfer case.

 

A Tobie to huczy przy zmianie biegu, jajcasz jestes.

 

Mechanik cos wlal, nie wiadomo po co, ile i co? pewnie jakis Mercon, ile zaplaciles?

Ze skrzyni moze cieklo troszke przez dluzszy czas to doprowadzilo do zajezdzenia jej.

 

Autko pewnie ma nie 220tys a 330tys.

 

Jest w gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w gazie a przebieg ma autentyczny a huczy nawet na naturalnym biegu nie ma siły jechać do przodu na wstecznym chodzi bezo problemów ale i tak huczy nie było wycieku Zapewniał mnie że wlał olej dedykowany chociaż nie prosiłem o to bo zostawiłem auto do odszukania problemu tego huczenia

Edytowane przez KamilloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłeś za dolanie tego oleju ? - proste pytanie było

 

Co to znaczy nie ma siły jechać ?  wkręca się do max rpm, ale nie jedzie ?, czy wkręca się do np. 1500rpm, 2500rpm, jedzie max. 25km/h ?

 

opisz problem, kiedy to się stało ?, jak dawno ?, czy były wcześniejsze objawy ?, czy są jakieś błędy ? , np. P2122, czy z czymś można skojarzyć tą awarię (coś było robione przy aucie ?)

 

takie masz objawy, inne ?

 

 

tu masz transfer case

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za dolewkę zapłaciłem 180zł a obiawy są podobne do tych z 2 filmu który zamiesciles przy aucie nie bylo wcześniej nic robione usterka powstała nagle wcześniej nie było żadnych objawów błędów komputer nie wykrył

Edytowane przez KamilloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, także jakby coś nie tak to sorki :)

Mam Murano Z50 z 2006r wersja EU i mam taki problem:

Na zimnym silniku jak jadę jest w miarę ok, ale czuć lekkie szarpania. Jak się rozgrzeje i zatrzymam np na światłach, nie mogę ruszyć, lekko się toczy aż po chwili zalapie i jest ok do następnego zatrzymania albo muszę odpalić jeszcze raz. Tak z 3razy i wywala check engine i muszę zresetować akumulatorem. Pokazuje błędy p0746 (kontrola ciśnienia zaworu A) i p0868 (niskie ciśnienie w skrzyni). Bujam się już 7 mscy po warsztatach i nikt nie wie o co chodzi. Wstawialem już 2 inne skrzynie i dalej to samo. Wysłali mnie do elektryka, sprawdzali komputery, sterowniki, okablowanie itp, wszystko ok. Proszę o pomoc, może ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0868 - ten błąd ma sporo wspólnego z poziomem oleju w skrzyni, mam nadzieję że nie jeździłeś 2 lata nie zaglądaj do skrzyni i jej nie uszkodziłeś przez brak obsługi serwisowej (tak straszę dla potomnych, z dalszego tekstu wynika że nie)

zakładając, że olejowo wszystko oki (bo czasami jeździ poprawnie ) to te 2 błędy by wskazywały na zawór ciśnieniowy, określany to jest jako body valve , który odpowiada za połowę problemów z tą skrzynią. Podobne problemy, ale mniej prawdopodobne daje też uszkodzenie zewnętrznego sterownika oraz sensor speed

określenie tego nie jest trudne, jak ma się Consulta i stosuje się określoną procedurę diagnostyczną.

Nie ominie się niestety dobry serwis od skrzyń, szykuj się na ok. 2500zł jeśli to body valve.

sam body valve tkz. Remanufactured (po naprawie, odnowieniu, sprawdzeniu) kosztuje ok. 200-250$ + przesyłka do Polski, prawdopodobnie przy wymianie trzeba przeprogramować skrzynię


s-l300.jpg

https://www.ebay.com/itm/OEM-CVT-JF010E-RE0F09A-B-Transmission-Valve-Body-Nissan-Altima-Megane-Scenic/282739667419?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D49478%26meid%3Dac1a2c60b77b4468871fb03636219c16%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D302542089622&_trksid=p2047675.c100005.m2219

to powyżej dotyczy problemu opisanego, jako pierwsza diagnoza, ale jeśli ty wymieniałeś skrzynię, i nadal masz to samo, to albo przekładali te stare body valve, albo problem masz ze sterownikiem który też był przekładany stary, albo całkiem przyczyna gdzie indziej, silnik, ecu silnika, wiązka, masa, jakieś zwarcie.

Ja kiedyś miałem problemy z silnikiem, 1200 kombinacji i źle, sprawdzanie wiązki kabelek po kabelku i niby dobrze, na końcu rozebrałem wiązkę kabli, a tam, poniszczone ekranowanie i parę kabli się sypały, prawdopodobnie było to zalane, może auto stało bez lub uszkodzoną maską albo było popowodziowe w jakiejś słonej wodzie (floryda, texas) . Ja musiałem odbudować wiązkę na bazie innej , bo to był rzadki silnik V8 Cobra i akurat nie rynku nie było nic oryginalnego w normalnych pieniądzach

Byłeś w Józefowie ?

zadzwoniłem do znajomego z serwisu to oczywiście bez consulta loteria, ale mówił, że był raz przypadek podobny i wymiana czujnika przepustnicy pomogła w innym, czujnik ? położenia pedału gazu.

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Cały ten sterownik jest nowy, nic nie pomogło. W drugiej skrzyni nic nie było przekładane, kompletna skrzynia wraz z converterem była wkladana i to samo. Komputer też był wymieniany na nowy. Do Jozefowa dzwoniłem to twierdzi że to bieżnia i zawór koszt 11-13tys i skrzynie co wymienialem też musialy być uszkodzone. No ale 2ie uszkodzone? Przeprogramowywane nic nie bylo. Slyszalem też że skrzynia musi być wymieniona razem z komputerem, ale już boje się wchodzić w kolejne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowanie po kilku miesiącach samochód działa jeździ i wszystko jest ok przyczyną był sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Po zakupie Murano Z50 kupiłem sobie ( kolejny ale oryginalny) interfejs ELM327 OBD2 Interfejs BLUETOOTH PIC18F25K80

Koniecznie musi być na tym układzie.

Oraz zainstalowałem Apke CVTz50 (płatna9zł)

"Pełna" diagnoza skrzyni CVT

Oraz sprawdzenie motogodzin i porównanie z licznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...