Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd techniczny po 80 tys w ASO czy warto wycena


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym poznać wasze zdanie czyli użytkowników QQ J 11,co do wykonywania przeglądów po upływie gwarancji w ASO nissan.Wycena jaką otrzymałem trochę mnie przeraża.Przegląd techniczny 487 pln - olej silnikowy nisssn total 5w 30 310 pln - filtr oleju 62 pln - pasek klinowy napędu 694 pln - świece zapłonowe sztuk cztery 328 pln - płyn hamulcowy 54 pln - wkładka przeciwpyłkowa 132 pln - czyszczenie klimy 100 pln.W sumie plus minus z robocizną do zapłaty wychodzi 2200 pln.Co sądzicie o tej wycenie może ktoś robił już taki przegląd i coś doradzi,pozdrawiam dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci zrobię nową wycenę... i pomyślisz:

-pasek napędu Gates ok.60.00zł---------ASO 694!!!

Olej Eneos 5w40 5L;---180.0--------ASO----310!!!

Filtr oleju Purflux L441 ok 28+wysyłka---ok40---ASO---62

Filtr pyłkowy ,węglowy 40 zł  -----ASO 132

Płyn hamulcowy 20zł----ASO 54

Świece max 200zł-----ASO ----328

Trzeba dodać jeszcze rolki napinające pasek,nowe to około 200zł

A teraz liczymy: swoje zakupy----740zł+robocizna 487=1227zł w porównaniu do ASO masz 1000zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek klinowy napędu 694 pln z napinaczami jak nie hałasuje to nie wymieniaj bo po co. Co najwyżej skontroluj.

Kiedyś go podobno wymieniali po 100.000km. Jakieś nowe wytyczne...!?

U mnie było git więc dałem spokój. Do tego rabacik You+Nissan i przeżyjesz :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko kalkulacjia jest atrakcyjna tyle że na takiego klienta co to z własnymi częściami pojawia się w ASO to już pewnie będą mieli wywalone,mam jeszcze dwa tygodnie , może co nieco zabiorę swojego myślałem o oleju elfevolution 5w 30 900 sxr Ty podajesz 5w 40 eneos który lepszy.Jak byś mi podpowiedział jakie świece i pasek z rolkami to był bym wdzięczny.Elsebo a ile masz przekulane bez wymiany paska,no a ta cena to już z rabatem You +

Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro dostaniesz pasek Gates,dobra marka,cena około 60zł.Rolki wpisz sobie w google i znajdziesz sklepy

Świeca https://www.czesciauto24.pl/ngk/7615852

Co do oleju to ja leję w 40 bo na poprzednim silniku jak wlałem shella w30 to turbo piszczało zaraz po rozruchu.Cenę 180zł podałem Ci za Eneosa,za Elfa zapłacisz o ok.80 zł mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko kalkulacjia jest atrakcyjna tyle że na takiego klienta co to z własnymi częściami pojawia się w ASO to już pewnie będą mieli wywalone,mam jeszcze dwa tygodnie , może co nieco zabiorę swojego myślałem o oleju elfevolution 5w 30 900 sxr Ty podajesz 5w 40 eneos który lepszy.Jak byś mi podpowiedział jakie świece i pasek z rolkami to był bym wdzięczny.Elsebo a ile masz przekulane bez wymiany paska,no a ta cena to już z rabatem You +

Nissan

Dlaczego będą mieć wywalone? W ASO różnych marek przywoziłem swoje materiały i nigdy nic nie gadali. W Nissanie, przynajmniej do tej pory, było podobnie. Olej zawsze mam swój, pamiętam kuriozalną sytuację w Suzuki, gdzie za Shella zamiast 90zł jak w InterCarsie (też raczej niezbyt tani) brali 200 :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej...Miras już tylebyło to wałkowane....Nodobra,jeszcze raz :D

Brał olej walczyłem z ASO od przebiegu 17tys ,aż w końcu przy 56 tys wymienili na nową pierdziawkę,która jak  na razie na głowę bije poprzednią...


Tutaj kupicie nowe części w dobrych cenach,napinacz,rolka i pasek:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjz_tmVkM_XAhWHXBoKHcUlDOkQFgg7MAE&url=https%3A%2F%2Fwww.czesciauto24.pl%2Fnissan%2Fqashqai-j11-j11%2F100506&usg=AOvVaw2Gq4jiCnJS2ibW9uZcpuxn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem brał motorek olej ale coś pogmerali zmienili soft i jak narazie 30 tysiaków bez dolewki tyle że już jestem po gwarancji i jak by co to u mnie b kibel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana softu dała tylko efekt na początku,a poza tym nie pozwolę zamiatać problemu pod dywan,jeżeli firma przyznała się do wady w silnikach podając nr VIN zagrożonych i elektroniką próbowała to zmienić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miałem listę,ale szukam i nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{...} Elsebo a ile masz przekulane bez wymiany paska,no a ta cena to już z rabatem You +

Nissan

Niedawno robiłem przegląd po 80kkm

Aktualnie 84kkm

Wymienić zawsze można jak zacznie chrobolić. Decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam jeszcze trochę czasu postaram się zakupić części i płyny jak radzi Jacko i trochę przyoszczędzić przed Świętami co by nie robić prezentu ASO a elsebo jaki olej lejesz do swojej QQ
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,dobra panowie,ale niekiedy przegląd robimy po 4 latach a nie ma 80 tys a jest 20 mniej...więc???Tutaj myślę ,że spokojnie wymianę paska i osprzętu można odłożyć na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

elsebo jaki olej lejesz do swojej QQ

 

Nie kombinuje z olejami.

Zawsze to co leje ASO i wg zalecen 5w40.

Na pojemniku jest "Nissan" :P

Dodam, ze od wyjazdu z fabryki nie bierze oleju nawet jak go dobrze przegonie po autostradzie.

Nie musze dolewac miedzy przegladami.

U mnie przeglad wychodzi co ~10 m-cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic.U mnie po wymianie silnika sprawdzali szczelność i dobili... Na fakturze mam klimatyzacja 0.04kg :D


Na allegro w związku z 18 leciem portalu jest promocja na darmowe dostawy,można kupić towar i nie płacić za przesyłkę.Nabyłem tak olej i filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.2 musisz mieć 5 L. Z tego powodu ,że Eneosa nie ma w 5L więc kupiłem 4L za 121 i 1L za 32zł

Filtr który jest w aukcji możesz brać w ciemno,już go stosowałem,jest przeznaczony m.innymi do naszych Kasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...