Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem X-Trial T30 2.0 benzyna automat


dante83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z góry przepraszam jak temat już był.

 

Mam problem z moim x-trail-em od jakiegoś czasu ciężej odpalał, potem za drugim a teraz nie odpala a jak już odpalił...

 

Podczas przekręcania kluczyka mruga kontrolka O/D OFF czyli nadbiegu skrzyni biegów. zgodnie z instrukcją tryb awaryjny skrzyni.

 

Po którymś z kolei kręceniu kluczykiem gaśnie nie mruga auto odpalało i jeździło.

 

dzisiaj usterka chyba osiągnęła swoje apogeum gdyż auto odpaliłem po kilku próbach ale przy wrzucaniu biegu R lub D auto gaśnie na N pali.

 

po dłuższej chwili na pozycji P przy przełączaniu na D lub R auto nie zgasło ale nie reaguje na pedał gazu obroty nie rosną zero reakcji na pedał gazu w pozycji N obroty rosną.

 

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją? Auto ma 156 tyś czy to problem z skrzynią biegów?

 

czy możecie poradzić jakiegoś dobrego fachowca na terenie Katowic lub okolic.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przebieg 156 tyś  data produkcji grudzień 2003 auto mam od 2015 roku zaraz po kupnie  przy 137 tyś robiłem silnik bo brał olej.

 

Auto jest z salonu z polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić stan oleju później okablowanie skrzyni, wtyczki albo kable czy nie ugnił jakiś jak wszystko dobre to sprawdzić czujnik obrotów na wyjściu ze skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że przez 12 lat skrzynia zrobiła 250 tysi i teraz zbliża się do 300 tys. to raczej będzie jej zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że przez 12 lat skrzynia zrobiła 250 tysi i teraz zbliża się do 300 tys. to raczej będzie jej zużycie.

Witam, auto ma udokumentowany przebieg 156 tyś nie był kręcony.

 

Na piątek jestem umówiony na diagnostykę do PLAKI. Po zagrzaniu silnika auto jeździ kreci obroty na biegu.

 

 To ma chyba związek z niską temperaturą, jak jest w okolicach 0 stopni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że tak jest. Co robiłeś ostatnio z olejem. I jeśli masz jakąś dokumentację to co wiesz o wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Załóżmy, że tak jest. Co robiłeś ostatnio z olejem. I jeśli masz jakąś dokumentację to co wiesz o wymianie?

Witam,

 

z książeczki wynika iż był wymieniany przy 102 tyś.

 

Ja nie wymieniałem oleju.

 

Pozdrawiam

 

Witam ponownie,

 

niestety nie udało mi się dzisiaj odpalić auta. Zauważyłem że kontrolka immobilisera nie gaśnie.

 

Czy to nie będzie jednak problem immobilisera a nie skrzyni biegów?

 

Czy ma ktoś namiary na elektronika który możne to sprawdzić?

 

Pozdrawiam

Witam,

 

auto już po na prawie.

 

Nie był to ani immobiliser ani skrzynia, problemem była skorodowana wiązka zasilająca komputer silnika!

 

całe auto zdrowe nie ma rdzy na nadkolach ani tylnej klapie a tu wiązka i to jeszcze od strony kabiny.

 

Temat można zamknąć dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...