Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ta turbawka podpasuje ?


berater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc w ustaleniu, czy poniższa tabliczka znamionowa wskazuje na turbinkę do mojego kaszlaka. Nr VIN: JN1TCNT31U0017937

A jeśli nie, jakie oznaczenie powinna mieć turbina dla mnie ?

post-87274-0-88281100-1511379548_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zielone poleciało.

 

Rozumiem, że nie ma znaczenia, że:

1. Samochód jest przed FL (2007/2008), a turbina z samochodu po FL (2012).

2. Samochód w wersji 173 KM, a sprężarka prawdopodobnie z wersji 150 KM.

3. Turbo wyprodukowane w Rumuni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa różne wersje tych turbin .katalogowo to wychodzi taki model turbiny do silnika 173 km -wersja M9RK:

http://genesisturbo.pl/genesisxtrail/1594-nissan-x-trail-20-dci-t31-173-km-m9rk-773087-5003s.html#/kaucja-400zl

 

Niektóre numery w katalogach działają zamiennie, niektóre mogą różnić się podzespołami (wielkość koła kompresji).

Jak masz silnik 173 km ,to za pewne w Twojej turbinie jest wieksze koło kompresji niz w turbinie od silnika 150 km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, masz chyba rację.

Poszperałem trochę w necie i dla mojego silnika właściwy jest numer wskazany przez Ciebie, czyli 773087.

I tak:

1. Niestety Nr 774833 (ten wskazany w pierwszym poście)

Pojazd:
Nissan Qashqai 2.0 dCi 173 KM
Renault Koleos 2.0 dCi 173 KM

Silnik:
M1DK

2. Nr 773087

Pojazd:
Renault Koleos 2.0 dci 150 KM
Nissan X-Trail 2.0 dci (T31) 173 KM
Nissan Qashqai 2.0 dci 150 KM

Silnik:
M9RK

 

Niestety numery te nie crosują się, czyli lipa.

 

Tak na marginesie, ciekawe co to za silnik M1DK i co oznacza litera K w naszym M9R ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce wszystkie te silniki sa takie same.Sam nie wiem co robi róznice w tych symbolach?

A turbin jest naprawdę sporo i one na pierwszy rzut oka sa takie same.Sa tez modele chłodzone wodą.

Wydaje mi sie ,ze wiele wersji tych turbin zamiennie w tych silnikach bez problemu będzie pracowac ,nawet jak nr katalogowo nie pokrywaja się.


Tu jak dobrze widzę jest z takim numerem i chyba chlodzona wodą.

U Ciebie turbina ma chłodzenie wodne?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6989556571&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia, że występuje turbo do Xa chłodzone wodą, Ale tak, sprawdziłem. Moje jest takie.

Ustaliłem w ASO, po numerze VIN, nissanowski nr OE mojej turbiny - 1441100Q1C

 

Znany w W-wie "turbiarz" dołożył do tego jeszcze zamienne 1441100Q0G, 1441100K0F

 

Wszystkie trzy, crosują się z numerami Garretta: 773087-1 ; 773087-2


Rada dla potomnych, szukających używanej turbiny, co wcale nie jest takie proste.

Sposób I.

1. Ustalamy numer OE naszej turbiny (choćby w ASO po numerze VIN).

2. Idziemy na stronę Garretta i tam szukamy numerów, które są wybijane na tabliczce znamionowej

Sposób II.

Odczytujemy z naszej turbiny numer i wrzucamy w szukajkę na tej stronie.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje jest takie bo masz reaktor 173 KM, czytalem o tym jeszcze zanim kupilem samochod i pisalem o tym rowniez gdzies na forum ale nie mialem okazji sprawdzic tego w empiryczny sposob 

masz plus za rozpracowanie tematu i taka sugestia na przyszlosc zeby nie pisac 'turbawka' bo ktos szukajac tematu o turbinie, moze w wyszukiwarce nie znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że szukajka sprawdza przede wszystkim content postów, a nie tytuły tematów, a nazwa turbina użyta została wielokrotnie przeze mnie i Piotrka, to po pierwsze primo.

Po drugie primo, zakładając temat, dałem odpowiednie tagi" "turbina", "sprężarka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google na hasło t31 turbina site:forum.nissanklub.pl dało wynik ;)

 

post-68386-0-92244000-1511631456_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...