Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima 3.5 v6 2004


Kafarex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Patryk jestem nowy na forum. Wylądowałem tutaj ponieważ kilka dni temu zakupiłem Maxime 3.5 v6 z 2004 roku. Chciałbym abyście pomogli mi przy wyborze oleju do tego silnika. Obecnie jest zalany 10w60 przez poprzedniego właściciela. Chce go wymienić ze względu na to że na zimnych silniku po sprawdzeniu bagnetu nie pokazuję się olej ale po odpaleniu na chwilę auta zgaszeniu i odczekaniu kilku minut pokazuję się tak jak by było go za dużo. Olej na bagnecie widoczny jest tylko z jednej strony zastanawiam się czy aby na pewno jest tam oryginalny bagnet. Nie chce dolać ponad stan dlatego też chce wymienić cały olej razem z filtrem. Jaki olej jest najlepszy dla tego silnika oraz ile dokładnie powinno być zalane ? Proszę o wasze porady 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam tak, z reguly nigdy na zimnym silniku z wymienionych przez ciebie powodow. A wiec mam olej rozgrzany, staje na rownym terenie, wylaczam silnik odczekuje 5-10 minut, wyjmuje bagnet wycieram, wkladam ( nie zawsze lekko i ladnie wchodzi), wyjmuje sprawdzam linie odciecia oleju, z reguly jest bardziej widoczna z jednej strony( np.odwrotnej), czasami wycieram i sprawdzam jeszcze raz. W vq zawsze trzymaj gorny stan oleju, bo niski stan zabija ten silnik. 10w60 to olej gestrzy, albo ktos go wlal zeby lepiej chronic silnik, albo ostro jezdzil, albo silnik bierze olej i gestego mniej. Oryginalnie maxima jezdzi na 5w30 5w40, marka do wyboru. Kupiles, nie znasz auta bardzo pilnuj stan oleju, bo 2004 lubialy popijac

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zmienić na 5w30 lub 5w40 czy pozostać przy 10w60 ? Sprawdzałem dokładnie tak samo jak napisałeś i pokazuje ponad stan po wytarciu i sprawdzeniu ponownie a na zimnych silniku praktycznie w ogóle. Nie chce nalać za dużo bo ciśnienie zbyt duże też nie zrobi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostać na 10w60, ja osobiście polecam z schela, zmianę samego filtra oleju możesz co 5 tyś zrobić, przedłużysz jego żywot.

 

P.S.

Znam przypadek gdzie klient wymieniał co 8-10 tyś olej od nowości i natrzepał 340 tyś w altimie. Silnik w środku czysty jakby zrobił tysiąc km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafarex, VQ35DE tak juz maja, są lekkie problemy z odczytem oleju, sam bagnet dziwnie się wygina w środku, jakby średnio pasował, czasami trochę więcej czasu zajmuje mi znalezienie dziury, ha ha   

 

najgorzej jest w 350Z (poza VQ35HR, jest o.k) 

 

winę za to ponosi umiejscowienie bagnetu w silniku, są opinie że jest to źle zaprojektowane

 

ja leję syntetyk 5W30, zmieniam co 10tyś km. mam przelatane od nowości 120tyś km, pod korkiem czysto jak z fabryki. 

kupiłem go po to żeby spokojnie i bezpiecznie  przelatać przynajmniej te 300tyś km. 

 

VQ nie ma jakoś bardzo dużo oleju w misce (niektórzy wkładają większą), wg. danych oficjalnych między L a H na bagnecie powinno być 1 litr, ale gość w Infiniti z VQ35DE robił kilka testów i mu wychodziło, że to aż prawie 2QT, (prawie 2 litry), czyli jak jeździmy na LOW, to mamy w misce 2, może 2.5litra, a to masakra jak na takie V6 !!!, ja testów nie robiłem, ale to jest możliwe, bo dużo jest opinii, że ten silnik ma mało oleju i trzeba pilnować stanu, więc warto trzymać stań powyżej połowy bagnetu, jak trochę jest powyżej max, na ciepłym tragedii nie ma, nic się nie stanie.

 

co do skalibrowania odczytu bagnetu.

jak zmienisz olej to rozgrzej go, aby dobrze zlać stary, zmień filtr i wlej nowy w ilości równe 4litry (4.25QT), odpal, rozgrzej, wyłącz, odczekaj 10 minut i sprawdź bagnetem poziom ile Ci pokazuje (auto musi stać na równym), gdyż teraz masz właściwy idealny poziom max. 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc ! Wymieniłem olej razem z filtrem. Nalałem Motul 8100 5w40 x-clean wlałem 4.6 litra teraz na zimnym silniku bagnet pokazuje maksymalny stan więc wszystko jest dobrze. Czy możecie polecić jakiś sklep internetowy gdzie można kupić części do Maximy? Elementy zawieszenia najbardziej mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do części zawieszenia, to musisz szukać sam, czego konkretnie Ci potrzeba i to Ci się opłaci.  Z ciekawostek, kiedyś zmieniałem sworzeń wahacza i zajechałem do znanego serwisu aut amerykańskich na Zacisze/Targówek Warszawa i mieli tam sworzeń od ręki, koszt coś około 200zł (160 albo 230zł nie pamiętam dokładnie) + wymiana, obejrzałem firmę, zapamiętałem, itd.. i kupiłem ten sam na alledrogo za 35zł, był to najtańszy, wytrzymał jakoś ze 20tyś km (miałem fatalną drogę w budowie, same dziury) i postanowiłem, że teraz kupie ten najdroższy za bodajże 85zł, mimo innego foto na allegro, znowu przyszedł ten sam (w pudełku) co poprzednicy, na druga stronę kupiłem jeszcze coś bezpośrednio w USA.... trochę inne, ale pamiętam, że padało głównie z prawej strony, wina tej drogi ...

 

w USA duzo łatwiej kupić bo masz autozone, advence auto parts, napa, tylko że nie wysyłają chyba do PL i trzeba przez kogoś słać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki faktycznie znalazłem części na allegro i to miasto obok mojego. Jeszcze pytanie odnośnie lpg którą byście polecali Do tego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od LPG sa tu spece i pewnie sie wypowiedza ja natomiast polecam cos na najpopularniejszym polskim sterowniku, czyli STAG zeby nie byc niewolnikiem jednego zakladu, ale kazdy to ogarnial wlacznie z mozliwoscia samodzielnej kalibraci (ogolnodostepny interface i program). Mozesz tez wpasc na forum STAG i sie spytac co montazysci polecaja.

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ja mam w gazie i śmiga jak ta lala ma ja 4 lata i super furka żadnej awarii wczoraj tylko coś abs zaświrował a tak malina.a olej tylko taki motul leje i wymiana maks co 10tys i ani km wiecej.w automacie wymienialem dwa razy statycznie teraz na wakacje dynamiczna wymiana mam MATIC K w skrzyni.klocki trw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...