Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Witam pytanie o olej FANFARO


maniek2408
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podczas zakupu auta sprzedający poinformował mnie że wymienił olej w śilniku tylko że zalał go olejem FANFARO 10W40 ,rodzi się pytanie wymienić go na inny czy zostawić .Aż dziw mnie bierze mam papiery z niemiec od 1 właściciela to przy 90tyś zalał go 10W40 ,teraz przebiegu ma 106 tyś i jest po wymianie łańcucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiem masz almera pewnie z 15letnią z przebiegiem 106tyś, 3 miesiące temu miał 90tyś tak ?

 

Fanfaro to niby marka niemiecka, a produkowany chyba na litwie, na bazie czegoś bardziej znanego chyba Mannol, często sprzedawany do warsztatów w większych beczkach lub do maszyn (np. rolniczych), stąd firmy zajmujące się "change oil" mają takie, ale spoko spełniają one wymagania. Myślę że o firmie będzie coraz głośniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkodowaniu vinu przez koleve z forum autko w 2013r mialo 80tys z haczykiem.W 2016 roku sprowadzone do Pl z przebiegiem 90tys w 2017 r najechane ma do chwili obecnej 106 tys.Autko bylo kupione od 1 wlasciciela w Niemczech w 2016r sadzac po stanie blacharskim oraz podwoziowym przebieg moze byc ori.Koło zapasowe nigdy nie uzywane z 2001r tak jak wyjechalo z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było ale czy teraz te płukanki i zmiana oleju nie spowoduje czegoś złego w silniku .

A co tu płukać? 

Pięćczterdzieści nic złego nie zrobi w tym motorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą że jak nie wiadomo jakim olej był zalany to trzeba płukać.

Ja np. nie płukałem nigdy, choć nie byłem pewny co było wlane, tylko lałem syntetyk, a obecnie w jednym przypadku 5w30 a w drugim 5w40.

Nic się nie stało i nie stanie. 

Syntetyki mają właściwości płuczące, więc zalej i obserwuj silnik.

Jak na bagnecie zobaczysz czernidło, to zlej i zalej ponownie syntetykiem. Markę sobie już wybierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kolega pisał wymieniłem olej na 5w40 valvoline ,pojeżdzę trochę to napiszę co i jak .Jak na razie co zauważyłem silniczek już jak by ciszej chodził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kolega pisał wymieniłem olej na 5w40 valvoline ,pojeżdzę trochę to napiszę co i jak .Jak na razie co zauważyłem silniczek już jak by ciszej chodził .

Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...