Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 2.0 spore spalanie - termostat? Jak sprawdzić temperaturę?


Pawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem właścicielem P12 2.0 benzyna z '10. Auto pali mi w mieście mało skromnie - nawet przeszło 13 l. Na trasie bez szaleństw nie udało się zejść poniżej 8.

 

Od początku rzuciło mi się w oczy, że wskazówka temperatury nie stoi w położeniu 90' jak jest to w większości aut, ale trochę poniżej. Łącząc to z dużym spalaniem, od razu pomyślałem o termostacie.

Zagrzałem wóz aż załączył się wiatrak chłodnicy - górny wąż gorący, ten niżej zimny. Wg mojej skromnej wiedzy może to sugerować problemy z termostatem. Co o tym sądzicie?

 

Chciałem sprawdzić jeszcze 1 rzecz. Poprzednio jeździłem BMW - w menu serwisowym można było wyświetlić sobie dokładną temperaturę i w ten sposób kontrolować, czy termostat nie szaleje. Czy w P12 też jest podobna możliwość? Nie znalazłem nic takiego w menu serwisowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie normalne. Ten silnik w tej budzie nie będzie palił 10 w mieście. Temperaturę sprawdzisz korzystając z interfejsu obd, np. ELM 327.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1.8 paliła 11l w mieście więc czego się spodziewasz?

Teraz mam 1.9 dCi i pali 7l. Inna jazda i mocy też czuć dużo więcej.

Na 2.0 uważam że 13l to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, wygląda na to, że trafiony był termostat. Zmieniłem, oba węże ciepłe, tak jak powinno być.

Przy okazji na warsztacie sprawdzili mi sondę lambada - w normie. Pojeżdżę trochę i dam znać jak ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...