Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciszenie wnętrza


scoti74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę moim Żuczkiem już 6 tygodni. Generalnie jest ok, ale jest kilka rzeczy, które mnie w nim drażnią.

 

Najbardziej denerwujące są odgłosy wewnątrz auta. W poprzednim aucie (Corolla) było znacznie ciszej. Wiem, ten jest wyższy, ma większy prześwit, tamten był sedan, itp. ale chciałbym coś zrobić, żeby było chociaż trochę ciszej.

 

Na początek myślę o wyciszeniu bagażnika i tylnych nadkoli. Stamtąd dobiega najwięcej odgłosów, szczególnie przy deszczu czy śniegu (jak dziś). Ciągle mam wrażenie jakby tylne drzwi, szyba lub bagażnik były niedomknięte.

 

Poczytałem trochę o wyciszaniu aut, mam pewne pomysły, ale może nie ma potrzeby wyważać otwartych drzwi. Może ktoś już to robił i może się podzielić doświadczeniem, coś podpowiedzieć?

 

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robilem podlogę i bagażnik wykladałem tzw. sandwichami, gms do tego pianka pod plastiki. sandwiche dostałem w promocji. Uwaga wyciszanie uzależnia- też się z tego śmiałem ale jednak po podłodze przyszła chęć na drzwi, później dach, itd.

Na zdjęciach przed i po....Oryginalne wyciszenie nie powala:)

post-5141-0-16393100-1512043962_thumb.jpg

post-5141-0-89179500-1512043965_thumb.jpg

post-5141-0-69228000-1512043968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubsza robótka. Ja się przyglądałem co jest pod tapicerką na podłodze. Tam jest jakiś styropian i maty. Nie wyglądało to najgorzej, a że odgłosy dochodzą ewidentnie z tyłu auta, więc chciałem się skupić na bagażniku i nadkolach (myślę, że to one są winne najbardziej).

 

Efekty są zauważalne? Jaki był z grubsza koszt tych prac? Gdzie w dostałeś promocję i na czym ona polegała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty są zauważalne - tak twierdzą ci co sporadycznie jeżdzili- nawet opinie są że jest cicho w środku. Ja natomiast tak jak pisałem- ciągle mi jeszcze coś przeszkadza- stad moje twierdzenie o uzależnieniu. Wyciszysz podłogę bedziesz się zastanawiał co dalej...

Co do ceny- ja robiłem większość sam więc  za wyjatkiem pierwszego etapu tj, podłoga , bagaznik przegroda na tyle co było możliwe - musiałem mieć pomoc elektr przy demontażu foteli itd- 200 zł. Zajęło nam  ok 6 godzin. Drzwi robiłem sam- ok 3-4 godziny para. Dach zdjęcie podsufitki + maty ok . 3 godzin. Co do ceny materiałów - oczywiście promocje to obnizki cen- ktoś likwidował sklep i wyprzedawał  więc sandwicze kupiłem za ok 60%. Reszta sprawdź sobie na alledrogo- Ilość materiału mogę podać orientacyjnie-

dach 1,25m2

drzwi 2,2 m2 maty butyl + 2,5 m2 pianki

bagażnik + podłog + siedzeni tylne 3,4 maty butylowej + 3,8 gąbki ( jak kupisz sandwicze to 3,5 m2) ja tylko ze względu na cenę i zakup resztek dałem te maty (zresztą 2 rodzaje) tylko na  podłogę +  bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się czepiacie. Juke to samochód typowo miejski i przy prędkościach miejskich jest wg mnie całkiem cichy.

Na trasę się za bardzo nie nadaje z powodu małej pojemności zbiornika i "braku" bagażnika ;)

Chcecie mieć ciche, komfortowe, przestronne F15? No to nie ma sprawy... Ale to nie będzie Nissan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu odniesienia. W poprzednim było ciszej i chciałbym, żeby tu było niegorzej.

 

Ja najbardziej słyszę tył, silnik oczywiście też jak go podkręcę, ale na to nie ma rady. :devil:

Mam nadzieję, że u mnie się skończy na bagażniku i nadkolach. Myślę, że te ostatnie są najważniejsze, od nich się zaczyna, bo tam nawet nadkoli nie ma. A może zacząć od nadkoli?? Robił ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że u mnie się skończy na bagażniku i nadkolach. Myślę, że te ostatnie są najważniejsze, od nich się zaczyna, bo tam nawet nadkoli nie ma. A może zacząć od nadkoli?? Robił ktoś?

 

Ja robiłem zabezpieczenie antykorozyjne podwozia - jako efekt uboczny zauważyłem zmniejszenie poziomu hałasu w kabinie (szum od kół, szczególnie gdy jest mokro), więc moim zdaniem masz szansę coś poprawić w ten sposób. 

 

Akurat od strony bagażnika jest bardzo dobry dostęp - składasz kanapę, demontujesz nakładkę progu bagaznika, plastiki na bokach wyciąga się dość łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem jednego z winowajców. Odgłosy pochodzą z dachu, szczególnie na nierównościach jezdni.

"Trzeszczy" uszczelka pod szybą dachową, jestem tego pewien, bo po uchyleniu szyberdachu odgłosy znikają.

 

Miał ktoś podobny problem? Może go rozwiązał?

Czy wystarczy posmarowanie uszczelki, a może pomogłoby podklejenie szyby od wewnątrz czymś, co odizolowałoby ją od uszczelki?


Po posmarowaniu uszczelki jest zauważalna poprawa, ale jeszcze trochę trzeszczy. Muszę jeszcze posprawdzać i ew. poprawić. Ciekawe na ile to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Wyciszyłem bagażnik i wszystkie drzwi. Efekt zadowalający, jest dużo ciszej. Nie hałasuje już tak wydech i szum od kół jest dużo mniejszy. W mieście jeździ się dużo lepiej bo jest ciszej, ale na trasie przy większych prędkościach szum powietrza pozostaje taki sam. Chyba do pełni szczęścia trzeba by było wyciszyć jeszcze dach i podłogę. Boję się tylko tego rozbierania. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyciszyłem Juke 1.5 dci Koszt 1000 zł W firme specjalizującej się w wyciszaniu 2700 zł Zakasałem rękawy i do pracy. Materiały STp Przy większych zakupach proponują rabat.

Wynik jest więcej niż zadawalający. Jest dużo ciszej ,a audio gra super przy fabrycznych głośnikach. 

Polecam wszystkim którzy posiadają diesle 

https://www.bitmat.pl/Wygluszanie-drzwi-w-samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wyciszyłem przednie drzwi, podszybie, tylne nadkola i trochę tylny pas w bagażniku. Cisza jest odczuwalna, na przyszły rok kolejne etapy wyciszania. Również użyłem mat STP Silver, kupiłem na Allegro w zestawie razem z pianką od Bitmat. Koszt 400 zł i własna robota :)

 

IMG_20180831_175230_zpshvlmvoer.JPG

IMG_20180910_181914_zpst3kojosg.JPG

IMG_20180920_175318_zpseuqcwz83.JPG

IMG_20180920_175335_zps1za0funn.JPG

IMG_20180828_172522.jpg

IMG_20180830_181659.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś zdjęcia jak zdjąć tylny prawy boczek w bagażniku, w taki sposób aby nic nie połamać?

Edytowane przez Lucky24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lucky24 napisał:

A może ma ktoś zdjęcia jak zdjąć tylny prawy boczek w bagażniku, w taki sposób aby nic nie połamać?

Najpierw plastikowa, pozioma listwa zamka (trzyma się chyba na czterech zaczepach, szarp do góry po brzegach), później wyjąć lampeczkę. Boczek trzyma się na pięciu spinkach. Ja jak zdejmowałem go, to było trochę cieplej, więc plastiki nie miały chęci się łamać :)  Przy połączeniu z białym plastikiem nie będziesz miał problemu, bo leciutko można je rozdzielić. Trzeba położyć prawą część oparcia, odkręcić 4 śruby, a potem uchwyt, który który trzyma oparcie (jedna śruba). A, możesz jeszcze sobie ściągnąć kawałek progu przy tylnych drzwiach, żeby było łatwiej. Ogólnie jest łatwo. Powodzenia.

 

Edytowane przez siwy77
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wygłuszyłem auto drzwi, bagażnik, podłoga do przednich foteli,i nadkola tył, podszybie i wygłuszenie maski.

Auto trzeba trochę "rozebrać" ale to działa warto poświęcić czas i kilka stówek!!!  

Problem miałem tylko żeby zdjąć osłony słupków przednich. Tam są jakieś inne spinki i nie wiem jak. 

Nie chciałem się z tym szarpać bo w tym miejscu są czujniki do kurtyn jak się ruszy taśmę to zrobi bum.

Ktoś wie jak to zdjąć? 

Edytowane przez Mjuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki przednie są na plastikowych zatrzaskach, jeden z nich jest tzw. zrywalny- trzeba mocniej pociągnąć i tyle. Żadnych czujników nie ruszysz. Ściągałem kilkanaście razy i jest spoko.

 

INT1.pdf

Edytowane przez krzycho59
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione pianka pod zaślepkę/osłonę słupka i.... przestało skrzypić 

Dopiero teraz to trzyma się jak powinno. Koszt żaden czas 10 min a efekt ….. cicho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio udało mi się zakupić nadkola (osłony plastikowe ) na tył auta. Nissan niestety nie przewidział takiego elementu , a szkoda. 

W Juke jest znacznie ciszej, tylnych kół w ogóle nie słychać. Nadkola produkowane są za wschodnią granicą. Może nie są idealne , ale w moim aucie po lifcie dało się je zamontować. Ochrona przed błotem, śniegiem zapewniona. O ciszy nie wspomnę :)

Link do sklepu w Polsce :https://www.autobrat.pl/protection-of-the-body/lockers/avto/nissan-juke/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał:

Ostatnio udało mi się zakupić nadkola (osłony plastikowe ) na tył auta. Nissan niestety nie przewidział takiego elementu , a szkoda. 

W Juke jest znacznie ciszej, tylnych kół w ogóle nie słychać. Nadkola produkowane są za wschodnią granicą. Może nie są idealne , ale w moim aucie po lifcie dało się je zamontować. Ochrona przed błotem, śniegiem zapewniona. O ciszy nie wspomnę :)

Link do sklepu w Polsce :https://www.autobrat.pl/protection-of-the-body/lockers/avto/nissan-juke/

W otwory firmowe pasują jakieś spinki czy coś ? Jak montowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona jedna nakrętka plus wkręt od osłony progu,oraz trzeba przymocoawać jednym wkrętem do podłużnicy (wiercenie ) Lewa podobnie,ale bez nakrętki. 

Oczywiście jest do każdego nadkola rysunek poglądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...