Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gasnące podświetlenie zegarów


Gość mari1969

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mari1969

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc. Spotkaliście się może kiedyś z taką usterką ?

Od jakiegoś czasu gaśnie i zapala mi się podświetlenie zegarów (dyskoteka albo pali się jakiś czas, potem ciemność i tak.....). Znajomy doradził mi wymianę dzwigni zmiany kierunkowskazów bo tam upatrywał przyczyny. Kupiłem z olx używane i po zamontowaniu nic się nie zmieniło. Nie mam żadnego pomysłu. Nissan almer tino 2,2 diesel, 12.2003, 191 tyś.

Pozdrawiam, Marek z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź (oczyść) dwa połączenia z masą (wiązka czarnych przewodów zakończonych oczkiem i przykręcona do nadwozia) - w kabinie obok skrzynki bezpieczników oraz po stronie pasażera przy słupku przednich drzwi. 

Zasilanie na podświetlenie zegarów idzie z bezpiecznika nr 38 (10A) (ze skrzynki bezp. przy akumulatorze), poprzez włącznik świateł (po jego przełączeniu, sprawdź próbnikiem z żarówką min. 5W czy masz na nim napięcie (pin na przewodzie biało/czerwonym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mari1969

Na początek sprawdź (oczyść) dwa połączenia z masą (wiązka czarnych przewodów zakończonych oczkiem i przykręcona do nadwozia) - w kabinie obok skrzynki bezpieczników oraz po stronie pasażera przy słupku przednich drzwi. 

Zasilanie na podświetlenie zegarów idzie z bezpiecznika nr 38 (10A) (ze skrzynki bezp. przy akumulatorze), poprzez włącznik świateł (po jego przełączeniu, sprawdź próbnikiem z żarówką min. 5W czy masz na nim napięcie (pin na przewodzie biało/czerwonym).

 

Wielkie dzięki za informację. Zabiorę się za to już w poniedziałek, bo rano jadąc do pracy jest ciemno i dziwnie się jeżdzi po omacku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc. Spotkaliście się może kiedyś z taką usterką ?

Od jakiegoś czasu gaśnie i zapala mi się podświetlenie zegarów (dyskoteka albo pali się jakiś czas, potem ciemność i tak.....). Znajomy doradził mi wymianę dzwigni zmiany kierunkowskazów bo tam upatrywał przyczyny. Kupiłem z olx używane i po zamontowaniu nic się nie zmieniło. Nie mam żadnego pomysłu. Nissan almer tino 2,2 diesel, 12.2003, 191 tyś.

Pozdrawiam, Marek z Torunia

Mam to samo .Czy znalazłeś przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo .Czy znalazłeś przyczynę?

Autor tematu, od ostatniego postu nieobecny na forum - sprawdziłeś to co w postach wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dałem sobie spokój bo nic nie pomaga. Podobno (najczęstsza diagnoza to uszkodzenie drukowanej płytki w samej desce). Tylko wymiana, bo pewnie koszt naprawy będzie duży. Tylko co po wymianie (używka) z przebiegiem kilometrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...