Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbojnik klapy bagażnika z wyrzutnikiem Q J10


ziolo87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem to i kiedyś szukałem do "Kaśki" ale niestety brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś Was słyszał o odbojniku klapy bagażnika z wyrzutnikiem do QJ10 ?

Możesz napisać co chcesz osiągnąć montując taki odbojnik do QQ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie otwarcia zamka podbija klapę na tyle mocno,że nie trzeba podnosić ręcznie.Siłowniki dalej robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak też myślałem... Taką samą robotę wykonują sprężynki na siłownikach opisane w manualu do zdalnego otwierania klapy bagażnika.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Oglądałem działanie tych odbojników w VWeju i gościu miał właśnie jeszcze dodatkowo założone sprężynki.Więc założenie,założeniem,a życie weryfikuje założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie otwarcia zamka podbija klapę na tyle mocno,że nie trzeba podnosić ręcznie.Siłowniki dalej robią robotę.

Dokładnie tak :)

 

 

Witam,

 

Tak też myślałem... Taką samą robotę wykonują sprężynki na siłownikach opisane w manualu do zdalnego otwierania klapy bagażnika.

 

Pozdrawiam.

Jak zdobyć takie sprężynki? Zadzwoniłem do producenta, odebrał jakiś niemiły facet, powiedział aby napisać maila, napisałem i brak odzewu... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak ciężko dokładnie przeczytac post 
zamiast oglądać  obrazki 


1.Przede wszystkim sprężynki , które zamówiłem w firmie Penta Polska. Dokładne dane sprężynek to:
SZ 8010.20x032 Sprężyna zielona w cenie za 1 szt. 9,50 zł (potrzebne są 2 sztuki)gdzie 032, to długość sprężyny. Koszt przesyłki przy wpłacie na konto wynosi 7,50zł listem poleconym priorytetowym.

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak ciężko dokładnie przeczytac post 

zamiast oglądać  obrazki 

1.Przede wszystkim sprężynki , które zamówiłem w firmie Penta Polska. Dokładne dane sprężynek to:

SZ 8010.20x032 Sprężyna zielona w cenie za 1 szt. 9,50 zł (potrzebne są 2 sztuki)gdzie 032, to długość sprężyny. Koszt przesyłki przy wpłacie na konto wynosi 7,50zł listem poleconym priorytetowym.

Wszystko pięknie, tylko w tej firmie nikt nie chce pomóc, dzwoniłem 2 razy, powiedzieli, że nie mają czasu itp itd...

 

Nie ma ktoś w zapasie 2 sprężynek odsprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie odpisują już od dwóch tygodni.. A tez jestem zainteresowany zakupem sprężyn

 

 

Moze te by sie nadaly? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7037417908

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie odpisują już od dwóch tygodni.. A tez jestem zainteresowany zakupem sprężyn

 

 

Moze te by sie nadaly? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7037417908

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Właśnie zamówiłem 2 szt. zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem 2 szt. zobaczymy ;)

Brales niebieskie czy zielone? Jak dasz znać ze nadaja sie to tez kupuje :-D

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem że to jest fajne do czasu
kupiłem dwie sztuki (zielone) z  firmy Penta
podziałało jakies 5 miesięcy i się skończyło,po prostu przestało odbijać , sprężyny się ścisły .
na początku bajer :) wystarczyło klik i klapa jechała do góry ,teraz odbije max 15cm a dalej i tak trzeba ciągnąć do góry.
także bajer na kilka miesięcy 
szału nie ma 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem że to jest fajne do czasu

kupiłem dwie sztuki (zielone) z  firmy Penta

podziałało jakies 5 miesięcy i się skończyło,po prostu przestało odbijać , sprężyny się ścisły .

na początku bajer :) wystarczyło klik i klapa jechała do góry ,teraz odbije max 15cm a dalej i tak trzeba ciągnąć do góry.

także bajer na kilka miesięcy 

szału nie ma 

 

Z tego co wiem przy niskich temparaturach tak sie moze dziać, że siłowniki są słabsze. Może wraz z ociepleniem Ci się trochę poprawi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol

 

Z tego co wiem przy niskich temparaturach tak sie moze dziać, że siłowniki są słabsze. Może wraz z ociepleniem Ci się trochę poprawi..

kolego ,ja mam to juz ponad rok
także latem to juz nie działało 
zbędne wydawanie kasy na mało praktyczny gadżet 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja Wam powiem że to jest fajne do czasu
kupiłem dwie sztuki (zielone) z  firmy Penta
podziałało jakies 5 miesięcy i się skończyło,po prostu przestało odbijać , sprężyny się ścisły .
na początku bajer :) wystarczyło klik i klapa jechała do góry ,teraz odbije max 15cm a dalej i tak trzeba ciągnąć do góry.
także bajer na kilka miesięcy 
szału nie ma 
 

 

Sprężyny co najwyżej się ścisnęły, a nie ścisły... ;)

Poza tym zawsze zimą siłowniki klapy mają słabszą siłę podnoszenia. U mnie też latem działa dobrze, a zimą się tylko uchyla.

Tak więc nie piszcie, że to zbędny gadżet. Jeśli nie otwiera do końca, radzę wymienić siłowniki klapy.

 

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest właściwie z tą klapą ? Otwieram pilotem auto , i za każdym razem klapa leci w górę? Nie zawsze chce mieć otwierany bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystko jest opisane na forum. Wystarczy poszukać, przeczytać i zrozumieć zasadę działania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Sprężyny co najwyżej się ścisnęły, a nie ścisły... ;)

Poza tym zawsze zimą siłowniki klapy mają słabszą siłę podnoszenia. U mnie też latem działa dobrze, a zimą się tylko uchyla.

Tak więc nie piszcie, że to zbędny gadżet. Jeśli nie otwiera do końca, radzę wymienić siłowniki klapy.

 

Pozdrawiam.

 

kolego ,posiadam to juz ponad rok i latem też jest tak samo

siłowniki wymieniać? a po co , skoro trzymają ciśnienie ,klapa nie opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolego ,posiadam to juz ponad rok i latem też jest tak samo
siłowniki wymieniać? a po co , skoro trzymają ciśnienie ,klapa nie opada.

 

Może i trzymają ciśnienie, ale nie mają siły wypchnąć klapy do góry. Skoro masz ten patent ponad rok, to co, mam rozumieć, że od początku jest źle i na nowych sprężynach klapa też nie otwierała się do końca?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy to założyłem otwierało sie do końca po otwarciu klapy
ODBIJAŁA KLAPA I SAMA SZŁA DO GÓRY !!!!!!
A TERAZ JUZ NIE !!!!
czyli jaki wniosek
sprężyny już nie robią swojej  roboty
czy WY nie czytacie postów w całości ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy WY nie czytacie postów w całości ??!!

 

Czytamy, czytamy... A czy Ty nie rozumiesz, że to może być przyczyna siłowników, a nie sprężyn?! To nie ma znaczenia, że klapa nie opada Ci na głowę, po prostu masz już słabsze siłowniki i tyle w temacie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...