Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

xenon wp12


seitedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdżę Primerą wp12 (kombi) z 2003r. silnik 2.0 144KM. benzyna. Chciałbym wymienić żarnik w xenonach, tylko nie jestem pewny jakie tam jest mocowanie: czy mam zakupić żarówki d2s czy d2r? Na żarówkach jest przetwornica Hella 5DD 008 319 - 50 Max 30KV / 85V AC 35W nom.

 

post-101160-0-88276400-1512296343_thumb.jpg

 

Jakie żarówki do niego kupić aby widoczność była jak najlepsza? Na co zwrócic uwagę?

Pozdrawiam.

Edytowane przez seitedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba żarniki mają mocowanie identyczne, natomiast różnią się tym że D2R posiada przesłonę a D2S jej nie posiada. W związku z tymi różnicami, jedna z nich jest przeznaczona do reflektorów soczewkowych D2S, a druga, czyli D2R do reflektorów bez soczewki, więc wybór wydaje się oczywisty. Jak chcesz mieć dobre i trwałe źródło światła to nie kupuj chińskich podróbek, tylko markowe żarówki za niestety odpowiednie pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że aby żródło było trwałe należy mieć markowe żarówki. Ale i w markowych są przeciez różnice,np. długość wiązki, ciepłota, jasność oświetlenia. Jakie najlepiej wybrać? Co do reflektorów, czy różnicę widać na zwenątrz? Chodzi o tą soczewkę.. Ma ktoś fotki reflektora z soczewką i bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotki lamp z zenątrz. Rozumiem ze jest ona z soczewką i żarówki do niej to D2S?

 

 

post-101160-0-39303400-1512324781_thumb.jpg

post-101160-0-61128200-1512324807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał Ci przecież jakie reflektory są w p12 (widziałeś kiedyś żeby ktoś nosił takie okulary albo soczewki kontaktowe :) ). Jeżeli chodzi o barwę to myślę że 4100K-5100K będą ok, marka wg. mnie SYLVANIA albo PHILIPS o pozostałych parametrach jak długość wiązki albo jasność świecenia to nie słyszałem żeby były podawane jako podstawowe parametry, ale jak już się do nich dogrzebiesz, to jasność im wyższa tym lepsza (oczywiście w granicach rozsądku, żeby inni kierowcy się nie irytowali - 3000-3200lm będzie ok), co do długości to wydaje się najbardziej odpowiednie 500nm ale na pewno taki xenon emituje szersze spektrum fal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorki, że jestem tak irytujący.Kolega powyżej napisał że p12 nie ma soczewek więc powinne byc żarówki D2R. Na forum, czytałem w zestawie żarówek do p12, że światła mijania to H7. Ktoś inny pisał też że wymieniał parami na stronę czyli w sumie 4xH7 na przód. W innym miejscu podali że mijania to H7 lub D2s. Nic nie wspominali o D2R. Kupiłem H7 i chciałem wymienić i ku mojemy zdziwieniu zobaczyłem pod gumą przetwornicę Xnon. Dlatego pytam tutaj, jakie mam kupić żarówki i dla pewności wstawiłem fotki lampy. Czy na podstawie fotki trudno napisać czy to są soczewkowe czy bez? Nie miałem nigdy z Xenonami do czynienia i prosiłbym o konkretną odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie są to reflektory soczewkowe, w zależności od wersji wyposażenia, w primerach p12 były montowane lampy halogenowe lub lampy xenonowe (z zewnątrz wyglądają identycznie) Ja dla przykładu w swoim nie mam xenonów więc w jednej lampie mam 2 żarówki H7 (jedna do świateła mijania i druga do światła drogowego), Ty zaś masz w jednej lampie żarnik xenonowy D2R(światło mijania) i jedną żarówkę H7(światło drogowe/długie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za odpowiedź i wytłumaczenie jak to jest z tymi lampami :) Pozdrawiam. Proszę o zamknięcie tematu.

Edytowane przez seitedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość świecenia mozesz sobie ręcznie poprawić pokretłami tylko nie przesadzaj aby innych nie oslepiać 

widac ze zdjeć że lampa juz troche przydymiona od wewnątrz, ja można umyć ale jak ktoś żle sie dobierze to zerwie odbłyśnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości dodam, że na zdjęciu prezentujesz starter a nie przetwornicę. Przetwornica znajduje się pod lampą i jest zmorą tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie żarników. Tak jak wyżej piszecie ja tez się pod tym podpisuje: tylko markowe żarniki! Osram czy Phillips. Standardowe modele mają tylko jedną barwę, czyli 4300K. I też przestrzegam: jest mnóstwo podróbek oryginalnych produktów, dlatego lepiej nabyć w renomowanym sklepie. Ja kupowałem w lato w Moto-Factory za 160zł/szt po zniżkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...