Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Drgania kierownicy oraz w wewnatrz na wolnych obrotach

Nissan x trial wibracje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   piotrek3

piotrek3

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1232 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:X-trail 2,2 Di 2003r X-trail 2,2DCI 2007 aktualnie X-trail 2.0 Dci T31
  • Time Online: 52d 20h 39m 41s

Napisano 20 grudzień 2017, 08:25

Szkoda ,ze dośc daleko jestesmy od siebie.Ale filmik postaram sie wstawic dla porównania.

Założenie ,ze kazda nastepna wersja modelu jest lepsza od poprzednika od dawna jest nieaktualna.Nie tylko z samochodami ale niemal ze wszystkim,czy to tv,pralka,lodówka-na ogól jest zawsze odwrotnie i działania producentów sa w tym wzgledzie jak najbardziej celowe.

Teraz nowszy model od poprzednika rózni sie tylko wieksza ilościa 'bajerow",ktore na ogól sa zbedne a co gorsze jeszcze -często źródłem klopotów kiedy zaczyna sie to psuć

Daleko nie trzeba szukac-czy Twoim zdaniem T32 jest lepszy od T31-szczegolnie jeszcze z silnikiem 1,6 dci??

• 0

#62 OFFLINE   berater

berater

Debeściak

• Użytkownik
  • 879 postów
  • Model:był X-TRAIL LE T31 2008, kaszlak M9R, manual, 173 KM, jest Jeep Grand Cherokee SLimited 2010 automat, 218/250 KM
  • Silnik:był 2.0 DCI, jest 3.0 CRD
  • Nr rejestracyjny:WZ
  • Time Online: 94d 2h 21m 43s

Napisano 20 grudzień 2017, 09:12

Dla mnie X-Trail skończył się wraz z wersją T31.  T32 nie zasługuje na tę dumną nazwę. Powinien się nazywać QQ wer. jakaś tam.

• 0

#63 OFFLINE   ajjk

ajjk

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 18 postów
  • Model:t31 2.0 dci 173 kM
  • Time Online: 5h 59m 4s

Napisano 20 grudzień 2017, 21:26

No wlasnie tez zauwazylem ze twoj silnik ciszej i ladnie pracuje. Jestem drugim wlascicielem i mam cala historie serwisowa wbita w ksiazke oraz przeglady. Silnik jak jest zimny to strasznie glosno pracuje dopiero jak sie nagrzeje to jest w maiare ok. Ale i tak cos mi tu nie gra,

Firmy zajmujące się regeneracją wtryskiwaczy potrafią wstępnie przeczyścić układ wtryskowy przy pomocy specjalnych środków. Ja w swojej Mazdzie 6 czyściłem wtryski w serwisie. Teraz w Xtrailu T31 173kM przy wymianie filtra paliwa zgodnie z tym co mi podpowiedzieli w serwisie wlewam taki środek do pustego filtra podłączam przewody i w drogę. Samochód ma przebieg 196 tk i chodzi super. Spalanie zależnie od ciężaru nogi od 8,1 do 9,5. Ja używam środka firmy Forte koledzy Liquimoly efekty podobne. Może u ciebie też się sprawdzi. Ja czyszczę co 20-25 tk

• 0

#64 OFFLINE   berater

berater

Debeściak

• Użytkownik
  • 879 postów
  • Model:był X-TRAIL LE T31 2008, kaszlak M9R, manual, 173 KM, jest Jeep Grand Cherokee SLimited 2010 automat, 218/250 KM

Napisano 21 grudzień 2017, 00:25

O widzisz, cenna rada. Zastanawiałem się jak podać płukankę do listwy wtryskowej, żeby nie wpinać się pod wysokie ciśnienie. Tyko, że w filtrze niewiele się mieści. Ja chciałbym podać 3 opakowania półlitrowe.

• 0

#65 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 878 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 28d 6h 57m 52s

Napisano 21 grudzień 2017, 07:48

Teraz w Xtrailu T31 173kM przy wymianie filtra paliwa zgodnie z tym co mi podpowiedzieli w serwisie wlewam taki środek do pustego filtra podłączam przewody i w drogę. 

zastanawia mnie ten sposob, jego skutecznosc i ewentualne negatywne skutki uboczne

srodek czyszczacy wg. instrukcji wlewany do zbiornika miesza sie z ON i jest dostarczany przez dluzszy okres czasu, wlany bezposrednio do filtra paliwa sprawia ze auto przez bardzo krotka chwile jest zasilane prawie czystym specyfikiem

nie neguje tego konceptu ale przyznam ze jestem zdziwiony

• 0

#66 OFFLINE   berater

berater

Debeściak

• Użytkownik
  • 879 postów

Napisano 21 grudzień 2017, 08:02

To nie jest nic nadzwyczajnego. Wszystkie firmy zajmujące się czyszczeniem układów wtryskowych, na samochodzie (np. system Jet Clean Tronic), zapodają swój specyfik wlewając go do maszyny i podając go bezpośrednio do układy wtryskowego. Silnik przez dłuższy czas pracuje na samej płukance. Ale problem w tym, że nie chcą się zgodzić na specyfik klienta, tylko leją swój, najczęściej Liqui Molly, tłumacząc się, że obawiają sie o filtry w swoich urządzeniach. A oczywiście chodzi o to, że tną nie tylko na swojej usłudze, ale też na specyfiku.

Ja chcę zapodać koniecznie swój.

• 0

#67 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 878 postów
  • Flaga:

Napisano 21 grudzień 2017, 08:14

na samochodzie (np. system Jet Clean Tronic), zapodają swój specyfik wlewając go do maszyny i podając go bezpośrednio do układy wtryskowego. Silnik przez dłuższy czas pracuje na samej płukance....

Ja chcę zapodać koniecznie swój.

no wlasnie 'przez dluzszy czas' a specyfik wlany do filtra zapewni prace silnika na ile minut?

jesli nie tejamnica podpowiedz jaki prosze

BTW ile sobie licza za taka usluge czyszczenia wtryskow na Jet Clean Tronicu?

• 0

#68 OFFLINE   berater

berater

Debeściak

• Użytkownik
  • 879 postów

Napisano 21 grudzień 2017, 08:20

Właśnie napisałem, cytuję:

Tyko, że w filtrze niewiele się mieści. Ja chciałbym podać 3 opakowania półlitrowe.

Zastanawiam się, może zrobić to kilka razy ?

Płukanki tej jedynie słusznej firmy stosuję od lat z powodzeniem (do silnika, paliwa, etc.). Nie podaję nazwy środka, żeby nie rozpętać burzy o wyższości Świat Wielkiej nocy na d Świętami Bożego Narodzenia.

Ew. na PW.

Na ich materiałach robiłem to wiele lat temu. Wtedy kosztowało to coś miedzy 150 a 200 zeta.

• 0

#69 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 878 postów
  • Flaga:

Napisano 21 grudzień 2017, 08:56

na YT sa jakies filmiki gdzie ludzie podpinaja sie pod zasilanie z butelki zamiast zbiornika

tylko zastanawia mnie bo na urzadzeniu serwisowym zasilanie jest normalnie ze zbiornika i silnik pracuje na ON a na filmie zasilanie odciete i silnik pracuje tylko na preparacie

czy to aby nie nazbyt szkodliwe?

edycja

@berater, teraz doczytalem w karcie produktu ktory podales ze jednak silnik podczas procedury jest zasilany wylacznie preparatem, moze mozna to zrobic tak jak kiedys w firmach robilo sie test na zuzycie paliwa przez pojazdy, montowalo sie wyskalowany zbiornik na aucie i paliwo z niego grawitacyjnie opadalo do ukladu zasilania podczas jazdy testowej

Użytkownik borge edytował ten post 21 grudzień 2017, 09:06

• 0

#70 OFFLINE   patrick137

patrick137

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 18 postów
  • Flaga:
  • Model:Nissan x trial t31
  • Silnik:2.0 dci 150KM
  • Nr rejestracyjny:Rjs
  • Time Online: 10h 50m 1s

Napisano 21 grudzień 2017, 19:57

To ja wam powiem tak. Wlalem wczoraj preparat do czyszczenia wtryskow do ON. Uzywam firmy Redex ON. Produkt ten uzywalem czasami w swoich wczesniejszych Dieslach. Jestem mile zaskoczony gdyz silnik zmienil kulture pracy i zrobil sie cichszy,nawet drgania sa mniej odczuwalne. Barater mial racje ze jednak cos z wtryskami. Jak wyjezdze caly zbiornik to powtorze zabieg,

• 0

#71 OFFLINE   maver27

maver27

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Model:x-trail t31
  • Time Online: 1d 16h 13m 48s

Napisano 22 grudzień 2017, 21:21

Jeżeli ten środek Ci pomaga to na bank masz już sporą korektę wtrysków. Na lanie wtryskiwacza niestety nie podziała. Powodzenia aby zadziałało.
  • 0

x

Reklama

Bez reklamy Wyjdź