Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radar zblizeniowy


mikolaj984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanko kupiliśmy puknietego qashqaia ii i sprawa radaru zbliżeniowego, jak już słyszałem trzeba go skalibrować na specjalnym lustrze, orientuje się ktoś z was gdzie i jaka cena jest za taka usługę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale testowałeś jak to działa ? czy potrzebna kalibracja .

 

może najpierw jakiś teścik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrują w serwisie trwa to około 3 godzin ile kosztuje nie mam pojęcia robili mi to na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... sprawa radaru zbliżeniowego, jak już słyszałem trzeba go skalibrować na specjalnym lustrze, orientuje się ktoś z was gdzie i jaka cena jest za taka usługę ?

Telefon do ASO i się dowiesz.

Wg mojej wiedzy nawet ASO nie mają na stałym wyposażeniu tych luster do kalibracji, tylko zamawiają sprzęt kiedy mają klienta. Z tego też powodu nie sądzę, byś skalibrował radar gdzieś poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustra powinni mieć gorzej bywa z miejscem potrzebnym do tego, ja czekałem 3 dni żeby mogli wygospodarować potrzebną powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem właśnie słyszałem ze trzeba się umówić w aso na wizytę bo nie maja luster wszędzie. A orientujecie się może czy da się takowy radar wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

O ile dobrze pamiętam, to w komputerze mam taką opcję, więc w QQ zapewne też masz.

Ale na pewno można wyłączyć współpracujący z tym ustrojstwem hamulec awaryjny...

Driver Assistance - użyj aby włączyć / wyłączyć dowolny z systemów / ostrzeżeń

  • Driving Aids
  • Lane - włączenie / wyłączenie system ostrzegania przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LDW)
  • Blind Spot - włączenie / wyłączenie sygnalizacji martwego pola (BSW)

               Parking Aids

  • Emergency Brake - włączanie / wyłączanie hamulca awaryjnego

Asystent parkowania:

Aby zmienić stan lub włączyć / wyłączyć dowolny z systemów wyświetlanych w menu Parking Aids, użyj przełącznika Góra/Dół w celu wybrania pozycji menu i przycisku ENTER, aby ją zmienić.

  • Moving Object - włączenie / wyłączenie funkcji wykrywania obiektów ruchomych (MOD) rozdz.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość ale będzie się wyświetlał komunikat o wyłączonym systemie.

Wyłącza się w ustawieniach komp. tym między zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ale w komputerze w sensie jak ? Dobrze zrozumiałem ze jesteś pracujesz w serwisie nissana ?

Nie pracuję w serwisie, ale mam instrukcję swojego pojazdu i potrafię z niej korzystać :dribble:

Proponuję zacząć od lektury instrukcji, a będzie Ci kolego o wiele łatwiej ...

Dodam, że jak kupiłem 3 lata temu Pulsara w wersji jak w profilu, to siedziałem w garażu kilka zimowych nocek i dochodziłem "co i jak", a Ty zadajesz tutaj pytania które świadczą o tym, że instrukcji nie miałeś nawet w łapkach.

Jeżeli nie wiesz, że w aucie masz komputer, że obsługuje się go "z kierownicy", co można tam poustawiać, to o czym mamy rozmawiać.

Kolega wcześniej sugerował, byś najpierw sprawdził, czy Ci radar działa, by podjąć stosowne decyzje, a Ty kombinujesz z lustrami, elektronikiem, wyłączaniem czegoś co być może działa, a być może działa, lub ew. wystarczy podjechać do ASO i to skalibrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki haha złe zinterpretowałem twoje słowa bo mi się pokazało tylko to z komputerem. No moja leży w samochodzie w warsztacie, wiec jeszcze do niej nie zaglądałem, ale dzięki za pomoc

spokkjnie spokojnie, bo gdy pierwszy raz wejdę w post wyświetlają mi się tylko dwa zdania tego ci napisałeś dopiero jak drugi raz wejdę to reszta, generalnie instrukcje mam w duńskim języku raczej więcej się za dużo nie doczytam

Najpierw to radar muszę kupic, samochód by uderzony wiec podejrzewam ze bez kalibracji się nie obejdzie

Ja po prostu szuka rozwiązań. Podjechać do aso i skalibrować, a jak zawołają z 2 klocki za taka kalibrację, nie mam samochodu na gwarancji wiec nie jest tak kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  generalnie instrukcje mam w duńskim języku raczej więcej się za dużo nie doczytam

Tu masz mój elaborat, z tym że zrobiony na podstawie Pulsara, ale na pewno lepsze to niż nic http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97200-pulsar-w-rodzinie-d/?view=findpost&p=1024951

Dodam, że na Alle bez problemu dostaniesz instrukcję za (o ile dobrze pamiętam) 5 dych, a być może na chomikarni też byś coś znalazł za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do serwisu prosisz aby udostępnili Ci na chwilę książkę, robisz zdjęcia paru stron i masz instrukcje po naszemu.

A jak jeszcze jakiś suwenir dasz to cho cho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...