Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30]Osłona , blacha pod silnik


Gość Szymon K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem X'a i zauważyłem że nie mam dolnej osłony silnika, jestem myśliwym i jeżdze tym autem do lasu, dzwoniłem po allegro i powiedziano mi że osłona do 2003 roku ( mojego rocznika X'a) skłąda sie z dwóch części, mi w sumie zależy na tek prawej żeby osłonić rolki i pasek bo jakiś tam jest i nie chce żeby ciagle miał styczność z błotem i wodą. moje pytanie czy to prawda żę ta osłona skłąda sie z dwóch? i co to za pasek z rolkami, od czego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem X'a i zauważyłem że nie mam dolnej osłony silnika, jestem myśliwym i jeżdze tym autem do lasu, dzwoniłem po allegro i powiedziano mi że osłona do 2003 roku ( mojego rocznika X'a) skłąda sie z dwóch części, mi w sumie zależy na tek prawej żeby osłonić rolki i pasek bo jakiś tam jest i nie chce żeby ciagle miał styczność z błotem i wodą. moje pytanie czy to prawda żę ta osłona skłąda sie z dwóch? i co to za pasek z rolkami, od czego? :)

 

Wiekszość X-traili nie ma oslony fabrycznie montowanej pod silnikiem..Mozna ja kupic osobno plastikowa lub metalową -ta kosztuje ok.800 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

Zima sie zbliża a silnik od dołu taki odkryty, jakos tak szkoda go :)

 

Stąd pytanie, czy ktos z foruimowiczow dorabiał samamemu dolną osłone silnika?

Moze ma jakąs dokumentacje ? wymiary, zdjęcia, cokolwiek.

 

Wiem ze mozna kupic za 700-1000zł taką osłone, ale skoro blacha aluminiowa kosztowałyby około 100zł, pare godzin roboty, to pomyslalem że może warto samemu sie pobawic i zrobić ?

 

 

pozdrawiam

rupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co to robić z blachy?, no chyba że ją wyprofilujesz to wtedy będzie dodatkowo usztywniała i chroniła miskę (jak będzie po prostu płaska będzie pracować i się odkształcać). Ja jak by nie miał oryginalnej to bym zrobił z pcv kosztuje o połowę taniej niż blacha aluminiowa i łatwiej ją dociąć. Na pewno ochroni przed błotem i śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wywalili cenę. 2100 złotych? Za 1/4 tej ceny taka ręcznie klepaną, wierconą i malowaną osłonę bym kupił. Ale za 500 juro? Nawet w Zach. Europie nikt tego w takiej cenie nie kupi. Rupi do dzieła, próbuj. Z blachy będzie trwalsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ceny jakieś kosmiczne za kawałek blachy, spokojnie można to samemu zrobić jak się ma narzędzia, one i tak nie chronią miski tylko trochę od urwania czegoś pod spodem bo w razie zawisu lepiej się będzie ślizgał po brzuszku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem osłona silnika w X-trailu nie wiele daje i jest tylko zbednym balastem.

A cena tej z linku to jest bardzo duże przegiecie ,bo tego typu oslony sa u nas dostepne w cenie ok.700 zł

Np.tu:

http://allegro.pl/oslona-silnika-podwozia-nissan-x-trail-xtrail-i2621692099.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej zimy podczas wykopywania ze sniegu Xa połamałem plastik z prawej strony, osłania chyba alternator czy cos. Teraz jest na wierzchu.

Moze rzeczywiscie wystarczy zrobic osłone tylko prawej strony.

 

rupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Temat rozpoczynam tak trochę z ciekawości ;)

Zastanawiałem się nad umieszczeniem osłony pod silnikiem w T30 - auto wygląda nieco "goło" poza tym 

przydałoby się coś takiego żeby nic nie pourywać podczas jazdy 'poza asfaltem'.

Czytając inne tematy - od T31 nie pasuje, a na naszych aukcjach ceny takiego cuda są, powiedzmy, lekko przesadzone.

Wynalazłem coś takiego http://www.4rn.ru/catalog/karter/18343

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem 2440R x 0,1024 (wg NBP) = 249 zł (?!)

 

Co o tym myślicie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kto to przywiezie z Rosji? ;) i za jaką kasę

Jeśli już to szukaj po sąsiedzku:

http://aukro.ua/listing.php/search?sg=0&string=%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0+%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F++Nissan+X-Trail

 

1 hrywna = 0,40zł (około)

 

http://aukro.ua/zashchita-kartera-dvigatelya-nissan-x-trail-01-07-2-2d-i3289859051.html

a na Ukrainie czasami bywam ;) tylko patrz na lokalizacje - takie gdzie mogę coś załatwić to: droga między Lwowem a Kijowem oraz ewentualnie miasta: Dniepropietrowsk i Donieck. (Przy dwóch ostatnich musiałbym korzystać z pomocy kolegi) Najlepszą opcją będzie Kijów.

 

Następną sprawą jest płatność - na 99% będzie to gotówka - a nie jakieś przelewy czy pobrania ;)

 

osłona - sprawa fajna i do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - myślałem nad "wysyłką", ale nie mam niestety doświadczenia w handlu zagranicznym ;) o Rosji nie wspominając :D

Trudno powiedzieć ile może kosztować wysyłka i czy w ogóle byłaby taka opcja - trzeba byłoby się skontaktować się ze

sklepem i zapytać. Czy po angielsku (jeszcze pół biedy) ? Po polsku (wątpię) ? Po rosyjsku (nie mam zielonego pojęcia) ?

 

Po sąsiedzku (aukro.ua) .... dlaczego nie ... Kwota wprawdzie większa, ale tragedii jeszcze nie ma.

 

Jeżeli miałbyś możliwość załatwienia takiej osłony - byłbym chętny.

 

ps.

Wysłałem maila na aukro.ua z prośbą o napisanie czy wysłałby do Polski i za jaką kwotę.

Ciekawe czy odpowie.

Swoją drogą .... nie zapytałem już czy osłona będzie pasować do 2.0 benzyna  :blink:

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o języki obce to zarówno Rosjanie jak i Ukraińcy problemów z komunikacją z obcokrajowcami nie mają ;) (Pod warunkiem, że obcokrajowiec biegle włada językiem rosyjskim, tudzież na Ukrainie - ukraińskim :whistle: ) Ja dogaduję się świetnie :P

 

Przesyłka z Rosji - myślę że w tysiącu się zmieścisz ;) (mówimy o osłonie), z ukrainy może być troszkę taniej - tak z 700-800.

 

 

Wysłałem maila na aukro.ua z prośbą o napisanie czy wysłałby do Polski i za jaką kwotę.

Ciekawe czy odpowie.

Jeśli dostaniesz odpowiedź - to raczej negatywną. A przy przesyłce musiał byś doliczyć jeszcze koszty urzędu celnego (duże prawdopodobieństwo)

 

Co do samej osłony i przywiezienia...

Mam nadzieję, że Ci się nie pali. Nie wiem kiedy będę tam jechał (a będę jechał napewno i to najszybciej jak tylko możliwe ;) ) Jeśli już będę z tamtąd wracał - raczej będę zapakowany po dach (wiesz - kosmetyczka żony trochę zajmuje miejsca :whistle: ) a osłona mała nie jest... i zostaje jeszcze tłumaczenie na granicy co to, po co itd. Wyobrażam to sobie w ten sposób iż po kupnie musiałbym to zamontować, przyjechać do Ciebie (akurat Lublin to mam po drodze), zdjąć i wziąść szablon aby można coś takiego wykroić samemu np. z nierdzewki.

Co Ty na taką opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa bo na allegro mam za 699 zł.

Lublin raczej nie po drodze :D 99% osób myli Lublin z LUBINEM (woj. Dolnośląskie) :D

Raczej mi się nie spieszy - jak napisałem - temat rozpocząłem z ciekawości.

Myślałem, że uda się coś kupić taniej. Ale jak widać - nie za bardzo jest z czego urwać.

 

Trochę dziwne, że sama osłona na Rosyjskiej aukcji kosztuje 249 zł a z przesyłką 700-800 ......

Co poradzić .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starość nie radość... oczy już nie te... :whistle:

a młodość nie wieczność :P

W każdym razie licząc srednią z moją żoną to jesteśmy około 30 :D

 

Przesyłka w Polsce wiesz ile kosztuje... propozycja nadal aktualna - dochodzi tylko koszt wysyłki. Realny termin to tak bliżej sierpnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starość nie radość... oczy już nie te... :whistle:

a młodość nie wieczność :P

W każdym razie licząc srednią z moją żoną to jesteśmy około 30 :D

 

Przesyłka w Polsce wiesz ile kosztuje... propozycja nadal aktualna - dochodzi tylko koszt wysyłki. Realny termin to tak bliżej sierpnia ;)

 

Witam w klubie po 30 :)

 

Jeśli nie kupię osłony do tego czasu - dam znać.

Aha, Ruski nie odpisał i jak wspominałeś wyżej - prawdopodobnie już nie odpisze.

 

Dzięki wielkie!

 

ps.

Chyba, że jeszcze inni użytkownicy forum się ewentualnie wypowiedzą ....

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak ja bym miał robić to zrobił bym z cienkiej  1,2mm czarnej blachy albo nierdzewki (droga)  bo łatwiej się spawa i przetłoczenia ławiej robi.  Do aluminium ptrzeba mieć spawarę dobrą a pcv docinać ,zaginać zbyt dużo roboty. Chroniło by to raczej przed błotem , wyciszyło by i ociepliło troszke.

Problem w tym ,że nie do bocznych plastikowych osłon nie będzie się to trzymało więc musi być to masywna konstrukcja trzymająca się z przodu, tyłu i do belki po środku ( najlepiej to dwie oddzielne z prawej i lewej strony tej belki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, rolą tej osłony nie jest zabezpieczenie przed uderzeniem np. w skałę, tylko ochrona delikatniejszych części przed kamykami. Ta z tworzywa sztucznego wystarczy spokojnie i żadna stalowa tutaj nie pomoże w przypadku łupnięcia podwoziem, bo miska olejowa prawie jej dotyka. Za to przydałaby się ochrona miski olejowej w postaci grubych prętów, tak jak to jest np. w Avensisie II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, rolą tej osłony nie jest zabezpieczenie przed uderzeniem np. w skałę, tylko ochrona delikatniejszych części przed kamykami. Ta z tworzywa sztucznego wystarczy spokojnie i żadna stalowa tutaj nie pomoże w przypadku łupnięcia podwoziem, bo miska olejowa prawie jej dotyka. Za to przydałaby się ochrona miski olejowej w postaci grubych prętów, tak jak to jest np. w Avensisie II.

Tak samo uważam.Wcześniej zresztą juz o tym pisalem

.Biorac pod uwage jak auto pod spodem wygląda a szczególnie miejsca gdzie taka oslone mozna pod silnik zaczepić ,to jak Erdol napisał -montaz osłony to wylacznie ochrona przed brudem .A jak ktos konkretnie "przywali"autem z osłoną z grubej blachy to w zrobi autu jeszcze wiecej krzywdy niz by to sie stało bez osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Czy ktoś montował blachę pod silnik ?

Są aluminiowe i metalowe.

Które lepsze ?

Może jakiś namiar kto tanio sprzedaje lub wykonuje ?

Czy taka blacha nie wpływa negatywnie na chłodzenie miski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić samemu. Z blachy nierdzewki.

Nasz kolega zrobił projekt:

post-58419-0-12912600-1512901631_thumb.jpg

 

Ps

Też się przymierzam do tego, ale jeszcze nie miałem czasu się za to zabrać... 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przymierzam od kilku lat i nadal ani się nie zebrałem ani nie zdecydowałem czy robić z cienkiej blachy tylko żeby przed błotem hałasem i wyziębianiem chroniła czy może bezsensownie grubszą w teren po którym nie jeżdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dojrzewam... będzie raczej 0,5 inox - czyli cienka. od oryginalnych plastyków i tak to będzie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...