Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ J10 Światła do jazdy dziennej LED w kierunkowskazach


ziolo87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś montował u siebie podobne światła?

 

PB020061_clipped_rev_1.jpg

 

QQ ma chyba zasilanie wbudowane w lampę, nie mogę rozgryźć tematu, jak to podłączyć :(

 

 

 

Zestaw ze strony http://www.ultraleds.pl/458,swiatla-do-jazdy-dziennej-led-w-kierunkowskazach-zarowka-led-p21w-ba15s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie jest bardzo proste, ciekawe jak będą pasowały w gniazdo po żarówkach kierunkowskazów bo skoro w oryginalne gniazdo w miejsce żarówki ma iść trzon przez który będzie doprowadzone napięcie to jak będą trzymać się same LEDY w gnieździe..? Homologacji nie ma i pozostaje jeszcze kwestia odległości. Światła LED  mają być 40 cm od skrajnego obrysu auta a kierunki są zdaje się bliżej krawędzi zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Homologacji nie ma i pozostaje jeszcze kwestia odległości. Światła LED mają być 40 cm od skrajnego obrysu auta a kierunki są zdaje się bliżej krawędzi zewnętrznej.

DRL mają być zamontowane max. 400mm od krawędzi zewnętrznej i min. 600mm odległość pomiędzy lampami. Czyli tu nie ma problemu.

Problem jest w homologacji żarówek jako DRL i kierunkowskazów oraz homologacji lamp jako DRL.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

DRL mają być zamontowane max. 400mm 

 

Fakt, pamięć ludzka jest ulotna.

Co do homologacji to niestety na własne ryzyko montujesz a w tym modelu nie ma jej ponad wszelką wątpliwość bo ani LED-y nie mają ani klosz kierunków stosownych wytłoczeń nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie najgorzej z ta homologacją, bo jak trafisz na jakiegoś nawiedzonego to będzie trzeba coś zmianiać, chyba, że dodać dodatkowy przełącznik :D i jak nei można to nie :D i pstryk :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na głąba to i wyłącznik nie pomoże.

Żarówki to pewnie i przy władzy można by oryginalne wsadzić. Gorzej czy by np z ubezpieczenia wypłacili jakby doszło do jakiejś kolizji

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej czy by np z ubezpieczenia wypłacili jakby doszło do jakiejś kolizji

Masz całkowitą rację,  wielokrotnie pisałem o tym na forum a to jest kwestia o której z reguły zapomina się całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

DRL mają być zamontowane max. 400mm od krawędzi zewnętrznej i min. 600mm odległość pomiędzy lampami. Czyli tu nie ma problemu.

Problem jest w homologacji żarówek jako DRL i kierunkowskazów oraz homologacji lamp jako DRL.

 

Pozdrawiam.

Koledzy, radzę zajrzeć do aktualnych przepisów bo te 400 mm już dawno nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, radzę zajrzeć do aktualnych przepisów bo te 400 mm już dawno nie obowiązuje.

A orientujesz się jak to teraz wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się jak to teraz wygląda?

Według Reg. ECE nr 48 (18.12.2012r),   ewentualnie wg DZ.U. z dnia 15.12.2016 poz. 2022  zał. nr 6.

              wysokość montażu;   min. 250 mmm  max 1500 mm

              odległość pomiędzy światłami;   min 600 mm

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, radzę zajrzeć do aktualnych przepisów bo te 400 mm już dawno nie obowiązuje.

Obawiam się że jednak się mylisz, zgodnie z § 1 ust. 2-4 załącznika nr 6  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 ze zm. ,jest tak jak napisano powyżej, ale może jestem w błędzie więc aby mnie przekonać podaj jakiś aktualny przepis na potwierdzenie swej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TESTER 1956 przecież podałem ci źródło;

Dziennik Ustaw poz 2022 zał nr 6 z 15.12.2016 r

a ty powołujesz się na rozporządzenie z 2002 r.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by taki patent był do halogenów?? :D niektóre auta maja dzielone chyba halogeny na dzienne i halogeny

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by taki patent był do halogenów?? :D niektóre auta maja dzielone chyba halogeny na dzienne i halogeny

 

skoda tak ma w Fabii czy tam Rapidzie i na forum paska ludzie kombinują z zakładaniem

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wydaje mi się że w programie "101 napraw" (chyba poprawny tytuł) widziałem sposób montażu tego zestawu. Może na YT jest ten filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem, oryginalny wkład do żarówki jest większy od tej żarówki led, po włożeniu trzyma sie luźno i chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś taki zestaw ma zamontowany i podpowie jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje tych wkładów. Ja też kupiłem ten mniejszy i musiałem dodatkowo dać kleju kontaktowego na oprawkę gumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2017 o 07:04, ziolo87 napisał:

Czy ktoś montował u siebie podobne światła?

 

PB020061_clipped_rev_1.jpg

 

QQ ma chyba zasilanie wbudowane w lampę, nie mogę rozgryźć tematu, jak to podłączyć :(

 

 

 

Zestaw ze strony http://www.ultraleds.pl/458,swiatla-do-jazdy-dziennej-led-w-kierunkowskazach-zarowka-led-p21w-ba15s.html

Czy dałeś radę to podłączyć? ten (+) z żarówek idzie na przekaźnik styk 87a, nie napisałeś czy w komplecie dostałeś taki przekaźnik. Napisz bo też chcę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...