Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegrzanie silnika primera wp12 2.0 144KM 2003r.


seitedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jadąc dzisiaj, temperatura silnika skoczyła nagle pionowo w górę i załączył się alarm Warming overheating. Trwało to parę sekund i wróciło do normy. Podjechałem pod sklep na zakupy, po wyjściu jak silnik troche ostygł sprawdziłem ilość płynu chłodzącego i oleju - wszystko w normie. Pojechałe do drugiego sklepu i to samo: temperatura silnika skoczyła jak poprzednio i opadła. Przy sklepie nie wyłączając silnika sprawdziłem czy działa wentylator: oba pracowały. Co może być przyczyną? Pada termostat? Czujnik temperatury? Proszę o Wasze sugestie. Pozdrawiam.

 

 

post-101160-0-11770300-1513083085_thumb.jpg

post-101160-0-13252200-1513083109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa była wymieniona 2 m-ce temu.Jechałem teraz jakieś 30km. Wskaźnik najpierw podniósł się do góry, zapalilo się ostrzeżenie a po kilku selundach opadła i całą drogę utrzymywała się w połowie. Koś na forum pisał że tak otwiera my się termostat. Ale u mnie nigdy tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem w swoim Nissanie 2.0 (gaz sekwecja STAG). Jechałem dziś do sklepu i jak nigdy temperatura skoczyła na czerwone pole wyskoczyło ostrzeżenie i za chwilę spadła do połowy i przez resztę drogi utrzymywała sięna tym poziomie. Po przejechaniu jakiś 15km dalej to samo. Podjechałem do mechanika, węże miękkie jak należy poziom płynu ok oleju też. Samochód grzeje jak trzeba pod korkiem oleju brak jest białej mazi i w płynie także nie widać tłustych plam. Mechanik zalecił mi żebym go sporo przegonił i jeżeli jest to uszczelka pod głowicą to temperatura po takiej ostrej jeździe powinna momentalnie skoczyć do góry. Jak powiedział tak zrobiłem a temperatura ai drgnęła. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podlaczam sie do tematu ,u mnie okazalo sie ze mialem wyciek z weza woda sie zagotowala tylko raz ,ubywa teraz plynu ,test spalin pozytywny w chlodnicy .UPG pewne czy moglo sie stac cos jeszcze?? czy do zdjecia glowicy sa potrzebne blokady?? (lancuch) ile moze kosztowac remont??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jutro będę robił test na obecność spalin. Jaki jest przypuszczalny koszt wymiany uszczelki pod głowicą?? Mogę się już zbierać na ogórki do niemiec czy będzie mnie stać żeby to odrobić u Mirka w sklepie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka 200 pasowalo by zobaczyc zawory u mnie 1300 regeneracja,plyny uszczelki .....olej i robocizna licz z regeneracja 2.500 chyba ze jedziesz po taniosci to moze 1000 styknie?

 

a co sie stalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Wywalało płyn z chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego. Wielu stawiało na termostat że się zacina ale zrobiłem test na obecność spalin w okładzie chłodzenia i zły scenariusz się spełnił. Jest tak niewielki przedmuch, że objawy są minimalne ale  ciągłe dolewanie płynu męczy. Czeka mnie wymiana uszczelki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w paru serwisach i dostałem wiadomość że cena w dużej mierze zależy od ceny uszczelek. Samo planowani 50zł ( bo gość robi to na miejscu). W jednym serwisie powiedzieli mi że w 1000zł dadzą radę to zrobić na spokojnie ze wszystkim a w drugim że w granicach 800zł będzie to kosztowało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...