Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwa skrzynia biegów QQ 1.6 Dig-T J11


Smykupl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Poproszę Was o poradę prawną. Zakupiłem QQ w wersji Tekna w marcu tego roku. Auto ma przejechane 11k km. Wczoraj zauważyłem delikatne piszczenie/huczenie na 4 i 6 biegu przy obrotach między 3-5k rpm. Dzisiaj odwiedziłem serwis Aso Nivette Warszawa w celu diagnozy. Aso stwierdziło metaliczny kolor oleju w skrzyni biegów i zaproponowało termin w przyszłym tygodniu na rozebranie skrzyni w celu udokumentowania zgłoszenia wady do gwaranta. Mam obawy czy po rozebraniu skrzyni to będzie nadal to samo co auto fabryczne, będzie przecież widać ze skrzynia była wymontowywana i rozbierana a wiec utrata wartości przy sprzedaży. Czy w przypadku stwierdzenia wady skrzyni powinna być jej naprawa czy przysługuje minwymiana skrzyni jako cały element ?

Może ktoś miał już taki przypadek ? Najbardziej obawiam się propozycji naprawy skrzyni comwedlig mnie na gwarancji portalom przebiegu jest to niedopuszczalne.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz i porady.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady prawnej ja Ci nie udzielę, ale konia z rzędem temu, kto za ileś tam miesięcy czy lat (gdy już będziesz sprzedawał QQ) odkryje w trakcie prostych oględzin, że coś było majstrowane przy skrzyni.

Skoro są uzasadnione podejrzenia, że ze skrzynią jest coś nie tak, to chyba nie ma co się zastanawiać i trzeba skorzystać z oferty ASO. 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz nową skrzynię, a może przy okazji pośmigasz jakimś fajnym autem zastępczym, które jak mniemam ASO użyczy Tobie na czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smyku,taka jest kolej rzeczy.Muszą rozebrać,aby stwierdzić co padło.Ale tylko od nich zależy co opiszą i jak,żebyś dostał nową skrzynkę.Tak było z moim silnikiem,też musieli wziąć na warsztat i później zgłosić.Masz gwarancję więc wiele nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Auto zastępcze dostanę ale to nie o to chodzi. Jeżeli dostanę nową skrzynię to ok zdarza się. Bardziej martwię się o sytuację typu wymieniamy poszczególne elementy w skrzyni. Co wtedy ? Gwarancja na poszczególne łożyska czy przekładnie ? Utrata wartości na aucie przy sprzedaży ? Dla mnie koszmar i sytuacja niedopuszczalna. Auta zawsze kupuję nowe i wymieniam po gwarancji i bardzo zwracam uwagę na to żeby utrzymać ich wysoką wartość rynkową przy sprzedaży (mały przebieg i zadbany środek). Pytanie do Was drodzy forumowicze czy w przypadku oferty naprawy poszczególnych elementów w skrzyni mam prawo do wymiany nowej całej skrzyni ? Nie mam aż tak szczegółowych określonych warunków w gwarancji, jednak gwarancja mówi, iż silnik i skrzynia biegów jest elementem istotnym. Będę Was informował o sytuacji jak ASO podejdzie do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz prawa do wymiany na nową,jeżeli da się naprawić.Nikt  Ci nie udowodni przy sprzedaży że skrzynia była naprawiana,nigdzie nie jest to odnotowane.W Note byłą taka sytuacja,że wymieniali łożyska w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz! Czy to nie w 1.6 jest akcja ze skrzyniami....są jakieś wadliwe,więc może i Ciebie to dosięgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji nie ma, ale jest wadliwa seria i wymieniają na nowe. Tak też będzie w tym przypadku na 99,999%. Z technologicznego punktu widzenia, im się nie opłaca naprawiać (za to poza aso jak najbardziej i jest to zawsze ułamek ceny nowej!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie nowe w ASO i tak czesto sa to tkz. Reman, czy naprawiona, odbudowana do dzialania jak fabrycznie nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz nie pamietam, moze silnik pomylilem ale tu ktoś już o tym pisał i wymieniali mu na nową oraz o tym, że to wadliwa seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja dotyczy manuala 6cio biegowego od C13 i J11.z silnikami K9K i HRA2DDT w bardzo wąskim okresie produkcji. Jeśli pojazd zakupiono w marcu to się nie łapie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zakupiłem w marcu ale jako model z wyprzedaży z 2016 roku. Później dopisze dokładny rok produkcji.

Przekadnia dla tego silniak nie jest objęta akcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem do serwisu. Dostałem auto zastępcze i czekam na weryfikacje i dalsze działania ASO. Będę Państwa informował.

Dzisiaj otrzymałem info iż jest uszkodzona przekładnia i zębatka w skrzyni. Nie powiedziano mi która i nie przekazano bardziej szczegółowych informacji. Wysłano zdjęcia do Nissan Polska i czekamy na decyzje. Auta nie dostanę na Święta. Jestem ciekawy czy wymienia cała skrzynie czy będzie próba naprawy. Będę Was informował na bierząco. Ale nie fart. Autko za 100k i taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem do serwisu. Dostałem auto zastępcze i czekam na weryfikacje i dalsze działania ASO. Będę Państwa informował.

Dzisiaj otrzymałem info iż jest uszkodzona przekładnia i zębatka w skrzyni. Nie powiedziano mi która i nie przekazano bardziej szczegółowych informacji. Wysłano zdjęcia do Nissan Polska i czekamy na decyzje. Auta nie dostanę na Święta. Jestem ciekawy czy wymienia cała skrzynie czy będzie próba naprawy. Będę Was informował na bierząco. Ale nie fart. Autko za 100k i taki zonk.

 

Faktycznie niefart, ale się zdarza. Najważniejsze, że nie pokryjesz tego ze swojej kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czekali na nowa skrzynie ponad 6 tygodni. Narazie jest ok. Ogólnie słabo oceniam czas i jakość serwisu. Co do oceny auta po przejechaniu 15k km ocena także mierna co do jakości elementów zastosowanych w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich wniosków można dojść po kilku, kilkunasto minutowej jeździe próbnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już nie ważne czy za 100 200 czy 300k. 

Ja mam auto bliżej tej trzeciej kategorii i właśnie dzisiaj rano zostawiłem w serwisie na cały tydzień - wymiana czegoś tam(nawet dokładnie nie wiem) w skrzyni biegów, przy zmianie z D na R potrafiło zgrzytnąć jak nie wiem - więc muszą wyjąć cały silnik i skrzynię, rozebrać, wymienić co trzeba i złożyć do porządku. A auto ma 24 tysiące km przebiegu w tej chwili. Jakby nie było gwarancji to naprawa za blisko 10 baniek, bo muszą pół auta rozebrać. I co? I nic, jest gwarancja, mam to gdzieś - dostałem auto zastępcze,cieszę się że nie idzie z mojej kieszeni.

 

Tylko chce powiedzieć,że nie ważne jaka marka i jaki przebieg, takie historie zawsze się mogą zdarzyć - w aucie mojej lepszej połówki(Citroen C3) po 4 latach była cała skrzynia do wymiany, bo zaczęła sypać błędami, normalnie śmiałem się ze szczęścia że kupiliśmy rozszerzenie gwarancji do 5 lat. A najlepsze jest to że citroen zamówił nową skrzynię, założył, i po tygodniu musiał jeszcze jedną zamówić bo ta co przyjechała z fabryki normalnie wyła podczas jazdy. Przeprosili za kłopot, zamówili jeszcze jedną skrzynię i tyle. Też nic nie zapłaciłem.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...