Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdradziłem X-Traila :(


berater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mija 9 miesiąc nowego związku i nic się nie urodziło.

Nie wiem o co chodzi. Nic nie chce się zepsuć. Tylko eksploatacja.

Zwykle, po zakupie samochodu używanego, trzeba zainwestować jakiś pakiet startowy, żeby doprowadzić samochód do oczekiwanego stanu. Tutaj nie musiałem robić nic. Wymieniłem tylko płyny ustrojowe i cieszę się jazdą. Jeepek ma na szafie już 346 kkm. Jakiś ewenement czy cóś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Muszę się Wam pochwalić, że nabywca mojego X-Traila, kolejny raz zadzwonił do mnie, tylko po to, żeby podziękować za stan samochodu, który nabył.

Tyle nietypowe, co sympatyczne.

Pamiętajcie zatem dziewczynki i chłopcy, samochód od beratera, zawsze jest w wyjątkowym stanie. Ponieważ zmieniam samochody regularnie co 3 lata (leasing), za 2 lata będę sprzedawał jeepa. Można już robić listę społeczną zainteresowanych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, berater napisał:

Ponieważ zmieniam samochody regularnie co 3 lata (leasing), za 2 lata będę sprzedawał jeepa. Można już robić listę społeczną zainteresowanych :) 

Ja tez tak robiłem .

Co 3 lata zmiana auta na nowsze .nie starsze nic 4 lata.

Ale złamałem ta zasadę,majac juz 5 lat T31,bo na rynku nie ma auta ,które by  miało cechy T31 i było nie starsze niż 4 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łatwiej, bo co 3 lata i nie starsze niż 7 lat. Firmy leasingowe (nie wszystkie) oczekują, że suma wieku auta + okres leasingu, nie może być wyższa niż 10 lat. 

Przyglądam się nowszej wersji jeepa. Owszem nie ma tego charakteru, jak poprzednik, ale różnica jest znacznie mniejsza niż miedzy T31 i T32. Nissan poszedł w totalną unifikację, upodobniając X-Traila do QQ. Moim zdanie ślepa uliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan ,zreszta tak samo jak inni producenci zwraca uwage na badania rynkowe i upodobania klientow.

Faktem niezaprzeczalnym jest ,ze potencjalni nabywcy nowego auta na ogól maja bardzo niska albo żadna wiedze nt technicznych aspektów kupowanego auta.

Wybór jest dokonywany pod wpływem  reklam,mody czy nawet koloru.

Najlepszym tu dowodem jest sprzedaż aut hybrydowych.

Są niemal dwukrotnie droższe od takiego samego  modelu .Nabywca jest skazany niemal wyłacznie na koszmarnie drogie ASO.Ze wzgledu na znacznie wiekszy ciezar pałą swobodnie o 1/3 wiecej a przy tym jazda nimi predkosciami autostradowymi jest udreka bo srednio co 300km trzeba tankowac paliwo.

Dlatego coraz trudniej kupic auto w ktorym producent postawil na jakość,trwałość ,niezawodność.Jest wręcz odwrotnie.

A przecietny  kupujacy i tak przy wyborze przede wszystkim bedzie kierował się wygladem,ceną czy kolorem auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtrail ma obecnie sprzedaż średnią na poziomie ok. 60000-65000 sztuk rocznie, co jest niezłym wynikiem jak na samochód, którego większość egzemlarzy kosztuje ponad 110000 zł (najpewniej wartość przeze mnie zaniżona) . Na dodatek jest to chyba najwyższa średniorocza sprzedaż odkąd ten model sprzedają w Europie. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2017 sprzedano łącznie 60tys. wszystkich modeli Skody w PL....

helloouuu

t32 nie był w tym roku nawet w pierwszej 25 najlepiej sprzedających się aut. A qq jest 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega za pewne o jedno zero wiecej(lub nawet i dwa:)) na końcu pomylil się w danych o sprzedazy T32  ...

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skodziny się sprzedają w Polsce bo firmy biorą bo tanie. A Polska to naprawdę mało interesujący rynek dla Nissana. Idźcie tropem kolegów i sprawdźcie sprzedaż na świecie i wtedy oceniajcie sprzedaż T32. W Polsce rządzi Duster i to aliansowi R-N wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie nie zaśmiecać mi tematu ?:yellowcard1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co prawda X jeszcze wozi moją żonkę, lecz ja pochwalę się, że odkąd ciężarówka skasowała mi mondeo to zanabyłem Vito-sa. Gabarytowo większy od Xa, silnik podobny, rocznik też a pali mniej. Pierwszą modyfikacją byłą wymiana foteli na takie z audika A5 w skórze. Oryginalne mają komfort porównywalny do taboreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz się za transport mebli ? :)

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... 

Powoli się rozwijam i kombik wielkości mondeo przestawał wystarczać. Męczyło mnie ciągłe przepakowywanie i wybieranie typu: teraz ludzie i narzędzia a potem materiał. Zbyt dużo km. Docelowo to ma być auto dla pracowników a, co dla mnie, to jeszcze nie wiem - cały czas choruje na offroad. Latem byłem bliski dyskoteki "lekko dłubniętej" ale żona mi wytłumaczyła że cierpię na brak czasu i dodatkowa (jej) konkurencja nie wpłynie dobrze na stosunki między nami. (coby to nie znaczyło...). Dlatego też od 22 zrobiłem sobie wolne i po pół roku przypominania zamontowałem ledy w okapie kuchennym :), oraz odcedziłem wisienki, maliny i grusze co by dziś popróbować  ;)

Co do vitka - całkiem fajnie się tym jeździ, czuję się jak sołtys - na wszystkich patrzę z góry i za nic nie odpowiadam,  mocy nie brakuje - raz nawet przy wyprzedzaniu prułem prawie 120, pali średnio 8,3 a żonie X teraz blisko 11. 

tak teraz wygląda w środku:

 

IMG_20181229_105434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam.

Co jest większe VITO czy VIANO ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to samo. viano były tylko osobowe - takie premium "luksusowo" wyposażone w drewno na desce rozdzielczej i boczkach drzwi. Mechanicznie identyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...