Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana Sprzęgła.


Juchas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam wszędzie sprzęgła do mojego parcha. Patrol y62 2.8 TD 95KW 2000.r . Założyłem power box od v-tech i robi naprawdę niezła robotę ale niestety przy większej mocy sprzęgło się ślizga , Z tego co czytam to polecane jest EXEDY NSK 2190 do tego rocznika. Szukam po sklepach i w każdym jest nie dostępne . Macie jakieś namiary na sklep gdzie bym mógł takie dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Dzięki za pomoc. Jest super śmiga aż miło . Foty wrzucę po świętach .

Świetne sprzęgło , ogarnia dobrze większa moc parcha.

Niby twardsze ale lekko chodzi pedał sprzęgła, lepiej niż wcześniej. Na starym docisku było już wytarte od łożyska oporowego i może dlatego ciężko chodziło. A ja już myślałem ze serwo padło przy pompie.

No tak. Dzięki za pomoc. Jest super śmiga aż miło . Foty wrzucę po świętach .

Świetne sprzęgło , ogarnia dobrze większa moc parcha.

Niby twardsze ale lekko chodzi pedał sprzęgła, lepiej niż wcześniej. Na starym docisku było już wytarte od łożyska oporowego i może dlatego ciężko chodziło. A ja już myślałem ze serwo padło przy pompie.

post-105014-0-35558200-1514195374_thumb.jpeg

post-105014-0-65914600-1514195619_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak właśnie działa wzmocnione sprzęgło, de facto tarcza w zestawie Extreme Outback jest organiczna tarcza, taka jak w Exedy lub Aisin, natomiast wzmocnienie polega na większej twardości docisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie . Teraz mi lżej chodzi sprzęgło niż wcześniej . Tylko bierze od samego dołu i nie wiem czy tak już będzie czy może wysprzeglik za mało wciska docisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować delikadnie podregulować trzpieniem przy pompie (pod poedałem)

Pod pedałem sprzęgła jest jakaś regulacja? Bo właśnie zakładając wysprzeglik przy skrzyni zauważyłem ze iglica wypychających luźno weszła a wcześniej trzeba było ja odciągnąć żeby zdjąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Y60 jest, nie pamiętam czy w Y61

kiedyś jak mi się złamała łapa sprzęgła to tak sie ratowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...