Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jednostajne buczenie gdzieś po stronie pasażera przy grodzi


ajjk

Rekomendowane odpowiedzi

Xtrail T31, Diesel 173kM. Dziwne buczenie na pracujacym silniku. Słyszalne bardziej w kabinie gdzieś przy grodzi komory silnika od strony pasażera. Jednostajne bez względu czy dodam gazu czy też nie. Buczenie występuje po chwili od odpalenia. Czasami bardziej słyszalne czasami mniej. Przy wyłączaniu silnika słychać odgłos jakby sapniecie. Nie są to łożyska alternatora ani dźwięki z turbiny lub okolic rozrządu to wykluczyłem przy użyciu stetoskopu. Nie mogę namierzyć. Może ktoś miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wentylator. Wentylator wyłączyłem. Coś dziwnie buczy jakby jakaś membrana zaworu. Jak dostanę się na jakiś kanał będę szukał bo dźwięk jest bardziej słyszalny w kabinie jednak dochodzi z okolic ściany grodziowej. Może jest tam jakiś serwomotor. Już podejrzewam nawet pompę obiegu chłodzenia turbiny ale ona włącza się po wyłączeniu samochodu. A ten dźwięk ustaje z chwilą wyłączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w T31 ale może to być właśnie coś z podciśnieniem.

Sprawdź przewody i elektrozaworki, o ile takowe tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o elektrozawór od turbo.

W innym aucie mam trzy zaworki od podciśnienia, z filterkiem gąbkowym przy każdym.

Kiedyś coś mi gwizdało pod maska i okazało się że na jednym był pęknięty wężyk.

Nie mówię ze takowe czary są w T31, ale warto poszukać, może akurat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje buczenie po odpaleniu zimnego silnika, przy temperaturach na zewnątrz poniżej 10 st.C. Po rozgrzaniu silnika odgłos ten ustępuje... Nie mam pojęcia co to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po kilku miesiącach doszedłem co to jest. Buczało zwłaszcza przy niskich temperaturach i przy odpalaniu po chwili buczenie cichło. Okazało się że podczas serwisu założyli filtr Paliwa i nie sprawdzili kierunku przepływu paliwa w zaworze zwrotnym w filtrze paliwa. Buczenie było dziwne bo słychać go było jakby w środku kabiny w okolicach schowka. Przy filtrze dźwięk był minimalny. Wystarczy wyjąć zawór z filtra i go włożyć zgodnie z kierunkiem powrotu paliwa do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...