Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podłączenie video rejestratora


piotrmak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko do fachowców mianowicie podłączenie video rejestratora niby banalne pytanie ale ciekawi mnie jak podlaczyc aby funkcja parkingowa miała cały czas zasilanie ?Czy nie rozładuje akumulatora ?Czy normalnie pod zapalniczkę i odcięcie po wyłączeniu zapłonu? kamerka takiego typu jak ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapalniczki napięcie znika po wyjęciu kluczyka. Akumulator będzie w jakimś stopniu rozładowywał, gdyż zasilanie trzeba z czegoś pobierać. Proponuję zajrzeć do skrzynki bezpieczników i zwrócić uwagę na wolne gniazda na bezpiecznik i tam poszukać stałego plusa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapalniczki napięcie znika po wyjęciu kluczyka. Akumulator będzie w jakimś stopniu rozładowywał, gdyż zasilanie trzeba z czegoś pobierać. Proponuję zajrzeć do skrzynki bezpieczników i zwrócić uwagę na wolne gniazda na bezpiecznik i tam poszukać stałego plusa.  

Nie tak do końca.

Po pierwsze nie wiadomo co to za wynalazek. Może ma podtrzymanie sam w sobie.

Po drugie zasilanie bezpośrednie może uszkodzić wideorejestrator. Ładowarka - zasilacz ma zazwyczaj specyficzne, dla danego typu zasilanie. Tak załatwiłem płytę główną w MIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca.

Po pierwsze nie wiadomo co to za wynalazek. Może ma podtrzymanie sam w sobie.

Zakładam, że nie ma.

 

Po drugie zasilanie bezpośrednie może uszkodzić wideorejestrator. Ładowarka - zasilacz ma zazwyczaj specyficzne, dla danego typu zasilanie. Tak załatwiłem płytę główną w MIO

Zasilanie +12V i później przez zasilacz tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie ma.

 

Zasilanie +12V i później przez zasilacz tego urządzenia.

Zasilacz to zazwyczaj wtyczka pasująca do gniazda zapalniczki. Rozebranie jej to utrata gwarancji. Chyba lepiej zamontować dodatkowe gniazdo zapalniczki ze stałym dopływem prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca.

Po pierwsze nie wiadomo co to za wynalazek. Może ma podtrzymanie sam w sobie.

Po drugie zasilanie bezpośrednie może uszkodzić wideorejestrator. Ładowarka - zasilacz ma zazwyczaj specyficzne, dla danego typu zasilanie. Tak załatwiłem płytę główną w MIO

Dokładnie tak. Kupiłem rozdzielacz do gniazda zapalniczki z dwoma wyjściami USB. Do jednego podłączyłem wideorejestrator a do drugiego nawigację. Nawigacja przestała działać po godzinie. Na szczęście pomógł reset a wideorejestrator, MIO MiVue 608

padł całkowicie  a że był po gwarancji to poszedł na śmietnik bo naprawa  nie była opłacalna. To ku przestrodze zanim ktoś coś wymyśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dokładnie tak.

 

Bez przesady...

 

Ja mam taką przetwornicę: https://www.aliexpress.com/item/4-USB-Port-Step-down-Power-Supply-Converter-Board-Module-DC-12V-24V-40V-to-5V/32739835584.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WeA3fr

 

Wszystko działa jak należy, no i gniazdo zapalniczki mam wolne. Zasilam rejestrator i nawigację. Wszystkie kabelki pochowane pod tapicerką.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem video rejestrator sprzet za 150 zł zalozylem go normalnie kabel wisi co prawda ale nie jest jakos bardzo zle, na wiosne moze zrobie taką instalacje jak wyzej koledzy piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...